Tři billboardy kousek za Ebbingem

• Austrálie

• Kanada

Krimi / Drama / Komedie

USA, 2017, 115 min

Vždy jsem věděl, že McDonagh jednou natočí nějakou mrdu, ale že se jí dočkám tak brzy? Nicméně... KURVA! Tak neskutečně parádní mix humoru, tvrdosti, perfektních herců, soundtracku, režie, scénáře, prostě úplně kurva všeho jsem neviděl už hodně dlouho a z nenápadného filmu se rázem vyklubal přírůstek do mé rozšířené TOP 10. No a jestli za tohle nebudou Oscary, tak může jít celá akademie do prdele! 100%(7.1.2018)

Překvapivé a příjemné oživení filmové scény posledních let. Netradičně pojatý příběh částečně připomínající práce bratří Coenů slušně pracuje s kontrastem peprného černého humoru, buranskými problémy amerického města, brutální vraždy, trpící matky a nespravedlnosti. Kdyby byl film v místech vážnější a realističtější, tak určitě zapůsobí skvělé herecké výkony mnohem víc. Celkově je to ale originální kousek a to se cení.(14.1.2018)

Mildred (Frances McDormand) je nespokojená s nulovým vývojem vyšetřování vraždy dcery Angely a proto pronajme tři dlouhou dobu nepoužívané billboardy. Nechá na nich vylepit vzkaz (RAPED WHILE DYING AND STILL NO ARRESTS? HOW COME, CHIEF WILLOUGHBY?) pro místního policejního šéfa (Woody Harrelson)... Parádní herecké obsazení v sestavě Frances McDormand, Woody Harrelson a Sam Rockwell. Ve své malé roli dokázala zaujmout Sandy Martin jako Dixonova máma. Samara Weaving (Penelope) vypadala v tmavých vlasech moc dobře. Jednu chvíli jsem přemýšlel i nad nejvyšším hodnocením.(31.12.2017)

Tretim filmom sa McDonagh znova pokusil vyrozpravat silny pribeh. Nie je to tak dokonale vyvazene ako Bruggy ale nastastie ani tak abstraktne blaznive ako Sedem psychopatov. Na jednotku tu funguje humor. Je tu mnozstvo neskutocne vtipnych dialogovych scen v ktorych sa fuckuje ostosest. Podstatne horsie ale funguje dramaticka cast, ktora vo viacerych scenach pôsobi divne a prilis nefunguje. Hlavne ked sa behom chvilky striedaju komicke sceny s dojemnymi. Tie nahle skoky nalady McDonagh vôbec nedokazal podat presvedcivo. Az som si hovoril, ze je skoda, ze to nenatocil Matthew Vaughn, ktoremu to ide perfektne. Vdaka tomu som uvazoval skôr len o troch hviezdickach. Nastastie dramaticke sceny v ktorych absentuje humor funguju a vyustenie dôlezitych pribehov je dostatocne dojemne. Ci uz skvela linia s Harrelsonom alebo samotny zaver. Najviac ma ale potesilo vyustenie ohladom Rockwellovej postavy. Konecne zase po dlhsej dobe som vo filme videl ako sa strasny hajzel polepsi. Stava sa to malokedy vo filme a aj v zivote, ale stava sa to a ked k tomu dôjde, tak to stoji za to. Film vo velkej miere ponuka hercom poriadnu prilezitost sa predviest. Najlepsi su Harrelson a Rockwell. Najmenej mi sadla Frances McDormand, ktora pôsobi dost nesympaticky a prave tie obcasne chvile, ktore maju ukazat ako trpi prilis nefunguju. Takze jej linia je paradoxne najhorsia aj ked je ustrednou. Dost mi vo filme chybala vyraznejsia hudba, ktora by pomohla scenam dodat emocie. Takze cely film sa vo mne striedali pocity nadsenia a sklamania. Za opätovne zhliadnutie to stoji a asi to ziska aj nejake ceny, kedze sa dnes aj tak tocia len tupe digivyplachy, ale cakal som od toho viac. 7/10.(6.1.2018)

Solidní drama s tradičně přesvědčivou Frances, které však v závěru kulhá na obě nohy. Nevím proč je zde žánr krimi a vůbec druhá část filmu mi přišla dost přitažená za vlasy. Možná to byl záměr, který já starý, nepozorný divák zase neprokouk, každopádně těch 87 procent mi připadá jako hodně nepovedený, aprílový žert.(7.1.2018)

• Sam Rockwell