poster

Příslib úsvitu

 • Francie

  La Promesse de l'aube

 • anglický

  Promise at Dawn

 • Slovensko

  Prísľub úsvitu

Drama / Romantický / Životopisný

Francie, 2017, 131 min

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • Anderton
  ****

  Životopis z rýchliku, v ktorom by nebolo od veci sa radšej venovať viac určitému časovému úseku, ako v skratke vybrať tie najzaujímavejšie, alebo najvtipnejšie udalosti určitého obdobia. Ale vďaka hercom si tento menší handikep možno ani nevšimnete. Je dobré, že Garyho detstvu a jeho vzťahu s matkou je venovaný dostatočný priestor, pretože sa im dostanete skutočne pod kožu. A to už potom matkine eskapády ako z dobrej francúzskej komédie sú aspoň niečím podložené a zmotivované. Ale napriek doceneniu hereckých výkonov pri niektorých scénach pôsobia ako figúrky s jednou špecifickou črtou. Keďže som videl v kine a v takom prípade vás jednoznačne ohúria letecké súboje, tak zaokrúhľujem po dlhšom zvažovaní hore.(31.7.2018)

 • Kamas
  *****

  Spisovatele Romaina Garyho mi už před lety doporučil můj francouzský kamarád, jehož knihy se těší ve Francii velké oblibě a úctě. Předlohu jsem nečetla, ale o to víc jsem ráda, že jsem shlédla tento autobiografický film, plný laskavého humoru i dojímavých scén, vyprávěný formou pomalu se linoucích vzpomínek na dětství a život spisovatele v období 20-tých až 40-tých let, s nostalgickou a poetickou kamerou. Role ctižádostivé a houževnaté matky se bravurně chopila Charlotte Gainsbourg a myslím, že by to byla noční můra všech teenagerů na světě :), jelikož její výchovné metody a až fanatická oddanost byly někdy hodně přes čáru, zároveň málokterá matka asi zažije tak silné pouto, úctu a neutuchající lásku svého syna, tak jak jí popsal Gary a skvěle vyjádřil Pierre Niney (Yves Saint Laurent) i jeho mladší kolega. Pokud bych měla filmu něco malého vytknout, byla by to asi delší stopáž a zkratkovitý konec, kterému by buď slušelo dostat více prostoru nebo bych ho stáhla úplně. I přesto ve mně film zanechal milý, hřejivý a laskavý pocit a myšlenkami se k němu stále vracím..(30.3.2018)

 • confisio
  *****

  Není na světě silnější lásky, než lásky mateřské. Skvěle zvládnutá filmová adaptace románu Romaina Garyho. Charlotte Gainsbourg v bravurním hereckém výkonu oceněném Césarem. Obdivuhodný příběh vůle, úsilí a odhodlání ženy zajistit zářnou budoucnost svému milovanému synovi.(31.5.2018)