Film s mysteriozními prvky. Do hororu to má hodně daleko. Dekadentní ráz filmu je tím jediným, co ve filmu funguje. Ostatní jde do ztracena. Každý pravověrný rockový hudebník by měl zaprodat svou zhýralou duši Ďáblu (s lidskou tváří). Mladý rocker Johnny Faust tak učinil, a neblahé následky na sebe nenechaly dlouho čekat. Vidina snu, že se stane slavným a bohatým v L.A., ho stáhla na dno. Ash Avildsen, syn známého režiséra John.G.Avildsena, by vlastně mohl být obstojným režisérem, náznaky kvalitní režijní práce se najdou, jenže se ukázalo, že přihodit do filmu polonahé slečny, sex a fet, nestačí k působivosti. Z větší části byl pro mě film nudný, roztahaný, nekonzistentní, celkově i slaboduchý. Avildsen ukazuje zřejmě odvrácenou tvář slávy, pokud si odmyslíme "faustovský" motiv, je film rozsekaný do rádoby reálných úseků, z nichž jsem si z diváckého hlediska odnesl jen málo. Předpokládám, že režisér ani neusiloval o věrohodnost jednotlivých postav. Do děje otravně zasahují i média, což absolutně nebavilo. Larry King a spol., to bylo hrozně křečovité. Členové kapely celkem fajn. Denise Richards hraje mámu frontmanovi kapely, kterého ztvárnil málo známý Andy Biersack, a nevedl si zle. Souloží a fetuje s grácií. Nahou kůži předvedla Jesse Sullivan, jediná zástupkyně ženského pohlaví v kapele, i když její "polochlapecká" vizáž nevzruší. Na béčkový film to má odpovídající herce, co to odehráli přijatelně. Mark Boone Junior a Bill Goldberg celkem fajn.Hodně si film užíval Malcolm McDowell v roli Pokušitele a Manipulátora, který přehrával jedna radost, tedy způsobem, který bavil a utkvěl v paměti. Film ovšem není hoden, aby setrval v paměti delší dobu. Rockerský život ve zhýralém podání mě opravdu ničím neinspiroval. Zamýšlenou desku American Satan bych si fakt nekoupil. Avildsen si až moc přebujele hrál na režiséra s kontroverzně kultovním přesahem. Je ale pravdou, že režíruje mnohem lépe než jeho zesnulý tatík. 5/10(24.1.2018)

Tak tohle je něco, co jsem zatím ještě neviděla a mě se to hodně líbilo! Ďábel ve spojitosti s hudbou respektive s rock and rollem je super nápad. Ale pozor, je to trochu porno, ale samozřejmě jenom pro potěšení chlapů. A tak jako nechybí hromada drog, tak nechybí ani super dějová linka, což oceňuji.(26.1.2018)

Kdyby mi bylo 18, tak bych se z toho asi pos****, ale je mi o deset let víc. Vzpomínám na Královnu prokletých. Třetí hvězdičku dávám za kvalitní hudbu a za to, že mě zas začali bavit kytarovky. A doufám, že jestli Satan existuje není tak vlezlej a otravnej,(29.1.2018)

Snímek "American Satan" je zbytečně moc roztahaný, což je škoda, protože kdyby byl přece jen trochu kratší, tak je ještě o něco lepší, ještě o něco snesitelnější. Má to hororové prvky, je to místy docela dobře dekadentní a do toho je zde celkem dobrá tvrdá hudba. Na to, jak nezávisle snímek vypadá, se povedl.(31.1.2018)

Sex, drogy a rock´n roll v tý nejryzejší podobě. Občas to se mnou šlehlo zpátky do devadesátek a nebylo to jen parádní muzikou (doporučuju si pustit pár písniček kapely Black Veil Brides, kde zpívá představitel hlavního hrdiny). Příběh sám o kooperaci s ďáblem se všemi důsledky byl pak vhodným doplňkem. Ale primární pro mě byl ten náhled za oponu. K hercům nemám jedinou výhradu. Všichni členové kapely odvedli slušnou práci a zejména basistka měhodně bavila, McDowell je pro tyhle role stvořený a Denise Richards snad poprvé v kariéře předvedla něco, co se dá označit jako herectví. Pro fandy ostrých kytarových rifů skoro povinnost. 80%(16.2.2018)

Naprosto skvělá hudba. Příběh je uznávám hodně po amícku náboženský, i když na opačnou stranu než je bůh. Nicméně musím rozhodně uznat skvělou hudební stránku. Dost se to povedlo(3.2.2018)

Kousavá roztomilá satira. Kouř, jehly a tvrdý rock.(28.2.2018)

• ANTYCHRYST

Jeee já si to pouštěl ..s domenim že se jedná o horror..možná proto zklamani... Nicméně.. pro mě film o ničem.. Jo nějakej ten rockovej nářez tam zazněl.. ale jinak téměř nulový děj.. ale ďábel a pokušení...kde to sex..drogy a rockenrol nezachrání.. ta lesbicka kytaristka byla dobrá se musí nechat... :) a sex.. scénky tu opravdu nouze není..35%(12.3.2018)

• Aklain

Nemam rad Andyho..(2.2.2018)

Temný, špinavý, hypnotický, prefetovaný, magický, metalový, šialený, divoký, k.revský. Kiež by bolo takých filmov viac.. A hudba top!!!(26.1.2018)

Vytrvalý, vytrvalý, vytrvalý!!! Cesty ďábla jsou nevyzpytatelné. Sex, drogy, chlast, násilí, to je mix. Sotva plnoletí začínající rockeři, konfekční velikosti zakrslého rákosníka, mě pobavili pouze z části. Klady: Malcolm McDowell - krájnej ďábel; Mark Boone Junior - to je postava rockera; hudba ok.(24.3.2018)

Film si příjemně hraje s vaší myslí, poukazuje na světlou i temnou stránku osudu rockových hvězd a dopadu na jejich fanoušky. K tomu všemu ještě fantastická hudba která ne jednoho rockového/metalového nadšence pohladí na jeho černé duši. Závěrečné titulky tomu nasazují korunu. Bravo!(28.1.2018)

Tomuhle filmu jsem se dlouho bránila. Trailer byl zajímavý a hned mě nažhavil. Ale nepochopila jsem žánr. Horor? Hudební? Biografický? Komedie? (Ve výsledku se ukázalo, že od všeho trochu.) Mě hlavně nesedl pohled na obsazení v rámci toho, jak je to s hudební částí filmu, přestože hudba je zde luxusní (ale jestli na tohle nejste, začne vás to prudit hodně rychle). Tolik slavných jmen z hudebního prostředí a dopadne to takhle. To je jako do tanečního filmu obsadit herce na které se sice dobře kouká, a když se tancuje, zaskočí dubléři. Kdyby to byl horor, asi bych se bála, ale to se nestalo. Hodně jsem se ale taky zasmála. Taky se připravte na spoustu lajn a koz. Prostě rodinný biják na nedělní odpoledne se vším všudy. Možná bych ubrala tak dvacet minut z první poloviny. Ale na druhou stranu. Koukat skoro dvě hodiny na Andyho Blacka mě prostě bavilo. Něco mě ale překvapilo. Že to není jenom hloupý film, ale má ve skutečnosti určitou výpověďní hodnotu. Protože ďábel si s námi hraje vskutku bravurně. A závěrečná pointa, kdy vám dojde, o čem to celý je, bylo prostě vrrr. Takže, děcka, taky chcete bejt za každou cenu v kapele?!(2.2.2018)

• EL_Bastard

Film v ktorom sa pred kamerou celý čas pretŕčajú 50 kiloví "drsňáci" čo všade chodia v kožených bundách, aj na záchod, doma pred telkou, ešte v nej aj trtkajú. Dobre keď odhliadnem od mojej averzie voči takýmto ľudom, tak ma dorazil ten príbeh a to v momente keď začali vyťahovať lacné konšpiračné teórie o iluminátoch a ovládaní hudobného priemyslu. A toto je žiaľ ten vrchol čo film ponúka, zvyšok sú drísty okolo toho aké je náročné byľ rockstar. Ale poslední klinec do rakvy boli tie herecké výkony a v srdcervúcich uplakaných scénach som sa neubránil smiechu. Hnoj na úrovni kultúry čo svetu ponúka MTV.(13.2.2018)

Zaujímavý kúsok z ktorého mám dosť zmiešané pocity. Film je pekne natočený a zostrihaný, slušné herecké obsadenie, scenár a réžia možno nie každému sadnú, ale na mňa to fungovalo. Avšak film sa snaží byť až moc mysteriózny až to niekedy škodí. To že polovicu filmu hovoria postavy v metaforách vo vás po konci filmu zanechá taký ten "počkať, čo?" pocit. Výkony hercov ušli, ale aj tu v niektorých scénach som našiel nedostatky v nepresvečivosti. Ako béčkový film to ujde a tie necelé 2 hodinky neboli rozhodne premárnené. Dosť slušný nadpriemer. 6/10(13.5.2018)

• AnnaSophia

Rozeberu to tedy racionálně. Motiv Satana jsem velmi ocenila, až na to, že to bylo v důsledku vrcholně trapné. Motiv života úspěšných kapel semletých vlastní slávou - v pořádku. Až na to, že nepřekvapí. Motiv toho, jak fungují nahrávací společnosti, byl vlastně jediný dobře dotažený aspekt. Celkově má film těžký zadek, dost se táhne a pohledy do nitra hlavní postavy nejsou příliš reflexivní. Podle mě film nedosahuje ani na průměr a dvě hvězdičky má hlavně za Malcolma McDowella, který je jako stvořený pro tenhle typ rolí. Hudební tématika mu sedí, to se projevilo už v Mozart in the Jugle. Předně nejde o horor, spíš drama a film látá trhliny spoustou sexu. Nedoporučila bych.(25.5.2018)