Walter Coleman je bázlivý čtrnáctiletý kluk, kterého o prázdninách roku 1962 odveze chamtivá matka Mae na zchátralou farmu podivínských strýců Huba a Gartha McCanna, o nichž se šeptá, že ukrývají velké bohatství. Ani on ani svérázní muži nejsou příliš nadšení. Když však Walter zjistí, že ho matka oklamala a není k zastižení, nezbývá mu než zůstat a zvyknout si na manýry Huba a Gartha, mezi než patří například střelba po podomních obchodnících. Walter je sice bázlivý, ale není hloupý, a tak mu neunikne, že minulost strýčků skrývá nějaké tajemství. A protože na farmě není telefon ani televize, snaží se muži chlapce pobavit historkami ze svého dobrodružného života. Jak se za první světové války omylem dostali do francouzské cizinecké legie, jak se ocitli v Africe, kde se Hub zamiloval do krásné princezny Jasmine, která byla zaslíbena mocnému šejkovi. Jak ji Hub zachránil před nechtěným manželstvím, zuřící šejk vypsal na jeho hlavu odměnu a Garth ho zachránil, přestrojen za nájemného vraha. Jak Hub bojoval se šejkem, vyhrál a získal si jeho respekt. Jsou to tak fantastické historky, že si Walter není jist jejich pravdivostí. Během prázdnin prožije díky strýcům řadu dobrodružství. A pak jednoho dne Walter objeví úkryt, plný peněz. Rozhodne se správně? (TV Nova)

Tigran

Jedná se o pohádkový poučný doják, který má ovšem svoje kouzlo ve dvou sympaticky svérázných dědcích. Bohužel Osment chvilkama přehrával, což u něj dříve nebývalo zvykem, ale pořád to byl slušný herecký výkon. ()

Rondell

U takového filmu by byl špatnej konec nemyslitelnej. Prostě pěknej, milej a decentní společní pro nudnej nedělní večer. ()

SydneyB

Na hranici tří a čtyř hvězdiček, ale žádnýmu ze tří hlavních herců nelze dát jen tři. Scény z Afriky jsou trochu mimo mísu, konec funguje jako celek, ale zakončili to až podezřele dokonale a všechno jim vyšlo. Michael a Robert tvoří dokonalé duo, které předčí i Jacka s Morganam v Bucket Listu. ()

zahadum

Mám zmiešané pocity, hrá tu môj miláčik (Caine ) a Osmenta som vždy bral ako zázračné decko od čias jeho..dobrý den pane Gumpe....lenže v tomto filme nemám dobrý pocit...je tu hrozne toporný a až príliš často pripomína robota z A.I. ved predsa točil ľahkú komédiu a nie dalšiu časť série SAW..hrozne ma sklamal..neviem asi jeho nevinná detská tvár bolo to čo hralo...vekom to stratil..bohužial...samotný film je tak do prvej polovice ešte fajn..potom to ide do trapasov a celé je to na rýchlo a klišovito ukončené...aj keď šejkov potomok ( ten malý ) povie na konci krásnu otázku....iba vďaka nej a pomerne dobré duo Caine / Duvall ten film zachranuju. ()

piranha

Celý film provází vkusný, nevtíravý humor. Herci zahráli na jedničku a v sentimentálních scénách nejsme nuceni se ráchat příliš dlouho, což oceňuji. A to rozuzlení... bože, to rozuzlení je perfektní. ()

vito_corle

Vysloužilí lvi-komedie, drama, dobrodružství. Film o tom, jak dva samotářští staří chlapi najdou nového kumpána. Svého malého synovce, kterého na farmu odložila jeho přitroublá matka. Na tu jsme měl šílenou pifku. Staří morousi si postupně zvykají na život i s někým jiným než ze smečkou zvířat. Spolu pěstují kukuřici, vyhání z farmy prodejce i vlezlou rodinu, učí grázlíky. Skvělí je strejdovo vyprávění o jejich mládí- o legiích v Africe, princezně, pokladu. A vůbec nejlepší je je stará lvice, ta má místo v kukuřici i v celém příběhu. Moc jsem se pobavil, staří byli super a závěr s jejich letadlem i ze smrti zábavu. ()

tragos

Asi jsem čekal něco víc ze života, méně šejků, princezen a lvů, určitě jsem čekal silnější příběh nešustící papírem. Dvojice strýčků v českém dabingu nepřekvapila, malý-velký Osment také ne, film jako celek zklamal. 5/10 ()

Mike.mk1

Přecejenom toho sentimentu bylo trochu moc, a ta vtíravá hudba v závěru.... Na druhou stranu herecké duo Caine - Duvall nezklamalo ani trochu. ()

J. T. Kirk

Dost dobrá komedie, hlavní hrdinové jsou zahraní naprosto skvěle. Ten konec snad tušil skoro každý, ale nijak to nevadilo.. A ta jachta, no prostě super. ()

hazaba

Umělý příběh, který oživí pouze skvělé výkony Michaela Caina a Roberta Duvalla, patetická hudba, pitvoření rozličných figurek a prkenný výkon Haley Joela Osmenta. Přesto, že má film pod dvě hodiny, strašně se vleče. Opravdu nic moc. A závěr je doslova tragický. ()

michellerih

Uvědomíte si, co je v životě důležité. Popláčete si nad dalším osudem zvířete. Žádný sentiment, ale přesto dojemné...Páni. Bylo to parádní! Mimochodem, strýček Hub, zpočátku méně chápavý a takový všeobecně "nijaký", se nakonec ukázal jako ten největší štramák a borec. Palec hore, utřít slzu a dát sakra zasloužených pět hvězdiček!! ()

mutace

Celkem slušná komedie, trochu hrající na city, ale ne zas příliš. Řekl bych tak akorát. Pointa také nabyla špatná, zkrátka celkem slušné dílko. Jediné, co mi úplně nesedělo byl herecký projev Haley Joel Osmenta. ()