Sand Castle

Film Sand Castle je zasazen do Iráku roku 2003 a sleduje skupinu amerických vojáků v prvních dnech druhé války v Perském zálivu. Svědkem místního žáru a hrůz je nezkušený vojín Matt Ocre (Nicholas Hoult), který má spolu s několika dalšími vojáky za úkol dorazit na okraj města Bákubá a opravit vodní čerpací stanici, jež byla poškozená americkými bombami. Ocre ale v prostředí plném odporu a hněvu brzy zjistí, že snažit se vyhrát a získat na svou stranu místní obyvatele je úkol plný nebezpečí. Právě tady - v ulicích, na náměstích a školách - si uvědomí, jaká je skutečná cena války. (JustMeeKatie)

drackula

Je to síce vojnový film, ale nejaké dlhé akčné pasáže sa nekonajú. Dôraz je skôr smerovaný na pozadie konfliktu, jeho dopadu na civilné obyvateľstvo, ale aj na obyčajných vojakov. Hlavný motív je vcelku triviálny - opraviť pumpu na vodu - ale nič nie je komplikovanejšie ako stret kultúr počas vojny. Drobné príbehy sú v tomto prípadne lepšie ako bombastická akcia. A aby som nezabudol, Henry Cavill je tu neskutočný drsňák. 70% Netflix ()

koba

Hehe: "They made me see the chaplain." "What'd he say?" "It's, uh, God's plan. Then he asked if I smoke. I said no. So, he gives me these and said maybe I should consider starting." ()

mira007

Nadprůměrný film z Iráku, který neoplývá nějakou akční řežbou, ale vtáhne do děje jako málokterý a té akce je také celkem dost, ale spíš realistická s hutnou atmosférou než akční s úchvatnými efekty. ()

Hpatrik

Není to špatné až do té doby než dojde na přestřelky. Ty jsou nepřehledné a silně nerealistické až běda, zvláště pak ta při noční akci, kdy kamera ani neukáže odkud kdo střílí. A popravdě, ani nevím co si z toho mám odnést. Podobných filmů je celkem dost, a většina z nich bude určitě lepší volbou než Sand Castle. ()

Sweat55

Bavilo mě to hodně. Sand Castle není typicky akční válečný film, na jaký jsme většinou zvyklí, ale jedná se spíše o psychologické drama odehrávající se ve válečné zóně. Postavy jsou dobře napsané a mezi hlavní pětkou vojáků je hodně chemie. Třešničkou na dortu je pak Henry Cavill, který hraje tvrdé, hláškující, zelené hovado. Jinak když občas dojde na akci, rozhodně je o co stát, ale válečnou akci od toho opravdu nečekejte. ()

vozralec

Tohle není Hrad z písku s Lucinkou Vondráčkovou. Tady zažívá banda amerických buranů krušné chvilky při opravě vodní čerpací stanice v Iráku. Na začátku se kryjí i za Škodou Favorit. Slušné drama. ()

Clark_Kent

Není to takový ten klasický válečný snímek ale bavilo mě to. Slušné drama a dobrý pohled vojenský život. parádní H. Cavill /Cpt. Syverson/ coby drsný kapitán a odvážný vojín Orce /N.Hoult/ oba dva dobří herci. Žádná extrémní akce ale příběh svižný a drsný celkově zajímavý počin Netflixu. ()

stephano

Dobře stilizovaný, bohužel ne moc zajímavý snímek o válce v Iráku. Téma které si autoři vybrali, moc prostoru nedává. Po prvních 30ti minutách to však vypadá zajímavě, jen dokud se nezačne řešit studna (nebo co to je) pak už moje pozornost odchází. Mimochodem při přestřelkách v druhé polovině, jsou zabírány pouze střílející, což je docela komický a připomíná to boj s neviditelnými monstry u low budget scify :) ()

kelto44

Fajn, dobre herecke vykony, hudba. Dobry film len trochu nudny kvoli jeho dlzke (takmer 2 hodiny), ale ano, vydrzim taketo vojenske filmy. Sand Castle je fajn :) /60%/ ()

johnsnow

Vydarený počin od Netflixu. Vojnový film ktorý nevsádza na akciu ako skôr na vnímanie situácie v ktorej sa vojaci ocitli a na straty v svojich radoch. Akcie tu ani veľa nie je ale je dobrá, drsná, krvavá a v dobrom prostredí. Tá záverečná je o čosi horšia ale nevadí. Hoult je perfektný, jeho postavu som mu žral, Cavill nevyužitý a zvyšný nemajú nejak extra priestoru. U mňa spokojnosť a koniec ma setsakramentsky prekvapil. ()

Merlinousek

Storyline: Během války v Iráku (2003) je jedna jednotka americké armády převelena nedaleko Bagdádu, do města Bákubá, aby zajistili opravu vodárny, která zajišťuje pitnou vodu pro toto půlmilionové město a která byla poničena spojeneckým bombardováním. Věc však komplikuje odboj sunnitských rebelů, kteří chtějí město sami ovládat. Hodnocení: "War. War never changes." (ze hry Fallout) Válka se nikdy nezmění. Snímku se daří celkem autenticky podat jednotlivé osudy lidí na obou stranách a to relativně bez amerického tradičního patosu, vlastně je to britská produkce, ale víte jak to myslím. Film působí hodně reálně a pomáhá i to, že je na základě skutečných událostí. Pokud bych měl něco vyčíst, tak jsou možná až příliš dlouhé scény a celková stopáž, ale zároveň o tom pochybuji, možná, že to nakonec dělá film lepší, že se jako divák máte šanci lépe vžít do situace a do rolí zúčastněných. Závěrem: Pokud u vás kredit filmu stoupá s mírou užitého střeliva, raket a použitých zbraní, pak se na film nedívejte. Kdo však hledá reálnost, autenticitu, hloubku a koho zajímají vnitřní pohnutky lidí a kdo se rád podívá na válečný film z Iráku jinýma očima než jsme doposud u válečných filmů zvyklí, vřele doporučuji. ()

K1NGSLAYER

Z traileru jsem očekával více. Z prvních pár minut filmu jsem byl docela nadšen, ale jak se film začal točit pouze okolo čerpací stanice na vodu tak to začalo poměrně nudit. Také jsem očekával více akce a na konci nějaké větší finále než jen sebevražedný útok. Každopádně film pěkně ukazuje válku v Iráku, ale určitě existují lepší snímky než je tento. Nedá se říct že bych u toho doslova umíral nudou, ale zase nějaký terminátor to nebyl. ()

Ace.A.T.L.

Silně popsaná jedna ze situací v Iráku. Je plno věcí, co se nikde neukázalo a jen se tak přelítlo. Neni to mega film, ale je to fajn film. Na nic si to nehraje, natočený to je pěkně, realisticky a celkově to je dobrý. Za mě silný 3* a DOPORUČUJU ()