U madridské policie spolu v oddělení vražd jednom v týmu pracují komisaři Luis Velarde (Antonio de la Torre) a Javier Alfaro (Roberto Álamo). Při vyšetřování vražd dvou starých žen v městském centru zjišťují podle podobností mezi oběma činy, že by se mohlo jednat o hromadného vraha. Stop po pachateli je však málo, a tak nezbývá než čekat, zda neudělá při dalším činu chybu. Vyšetřování se komplikuje, neboť město je zmítáno nepokoji v souvislosti s probíhající návštěvou papeže. Vrah ale znovu udeří... (mac000)

VenDulin85

Španělácké počiny jsou většinou dost dobré a ani Que dios nos perdone není výjimkou. Není to totiž vůbec učesané, záběry jsou neotřelé, postavy jsou... kuriózní a vraždy dost humusácké. Máme zde poměrně štědrou stopáž 126 minut, ale troufla bych si říct, že ani jeden záběr není zbytečný. Je to jeden z těch filmů, ze kterých vám není moc dobře po těle, ale o kterých víte, že jsou prostě jedinečné. ()

Flego

Uspávankové tempo v prvej hodine filmu sa síce snaží navodiť tú správnu atmosféru, zistíme čo-to o problémoch pri vyšetrovaní a napokon aj niečo o hlavných postavách, ale všetko to pôsobí kontraproduktívne. Druhá polovica má švih, svojské tempo a patričné napätie. Keby bol film o 20 minút kratší mohla to byť pecka. ()

honajz

Koktavý polda a násilný plešatý polda pátrají v Madridu, jenž se chystá na příjezd papeže na světové dny mládeže, po sériovém gerontofilním vrahovi stařenek, které nejprve znásilnil. Děsná věta, co? Podobně je tomu s filmem, který se sice tváří jako über cool atmosférická detektivka (v té neznáme vraha, v kriminálce vraha známe od začátku), ale kdo nějakou tu detektivku viděl, asi mu ty dvě hodiny přijdou rozvláčné jako sledování eskymáckého porna v kožiších při minus padesáti. ()

poz3n

Španělská kinematografie prostě rulezzz. Que Dios nos perdone je formálně i herecky dost nenápadný film, který ale disponuje tou úžasnou vlastností, kdy dokáže jen tak mimochodem diváka strhnout a emočně si ho podmanit. V čem přesně konkrétně to ale vězí, to si jistý až tak nejsem. Všechny formální i dějové složky totiž fungují v nikterak výrazné, ale skvěle funkční souhře a tvoří výsledný zážitek, který vykrystalizuje až nějakou dobu po skončení filmu. Silná atmosféra a působivá dramaturgická gradace pak celý pocit jen umocňuje. Que Dios nos perdone je prostě obyčejná, poctivá detektivka, která nečekaně zapůsobí víc, než by se na první pohled mohlo zdát. 8/10 ()

Ivoshek

Na španělských filmech je fajn, že si dovolí věci, které by si Američani z mnoha různých důvodů nedovolili. Třeba udělat dvě hlavní postavy, které divákovi současně jsou i nejsou sympatické. Třeba Alfaro prostě JE agresivní magor. A ten druhý opravdu JE koktavý asociál. Oba by za určitých okolností mohli být snadno na druhé straně zákona. Nahodit do vyšetřování náhodu, ale přitom jí nedat v tom celém žádnou roli. Po dlouhé době to byl krimi film, který mě dokázal překvapovat a bavilo mne ho sledovat od začátku do konce. Pokud mám výhrady, pak jen drobné. Tohle je poctivých 4,5. ()

luka4615

Španělé jedou! Kdo by byl býval řekl, že natočí skvěle střižený kriminální příběh, který i navzdory delší stopáži udrží Vaši pozornost v patřičném napětí? Que Dios nos perdone mimoto zaujme také zajímavě zvoleným hudebním podtextem, který se svou zvyšující intenzitou napomáhá k výbornému budování atmosféry v parném Madridu. Snad jediným nedostatkem snímku je jeho občasné zmatené přeskakování mezi jednotlivými dějovými liniemi, což snímku lehce ubírá na výsledném dojmu. Ale i navzdory tomu je snímek Que Dios nos perdone skvěle odsýpající kriminální jednohubkou, která Vás zaujme od začátku až do konce. ()

Morholt

Poctivá drsná kriminálka, která sic pracuje s poněkud klišovitou dvojicí zcela rozdílných policajtů, kteří se vzájemně doplňují, ale vzhledem k osobním linkám obou hlavních hrdinů se dá tenhle drobný nešvar snadno přehlédnout. Má to tempo, nouze není ani o napětí a navrch se přidává zápletka se stařenkovým vrahem, která je místy nepříjemně naturalistická. Zadařilo se i herecky a jsem zcela přesvědčen, že de la Torre je nepřiznaným levobočkem Dustina Hoffmana. Ta podoba byla občas až neskutečná. K dokonalosti sice něco málo chybělo, ale i tak jsem hodně spokojený. 85% ()

Kaluž

Ó, tydlety civilní krimi humusárničky já tuze rád. A tahle se vskutku náramně povedla! Americký remake za tři, dva, jedna… ()

Martin741

La isla Minima bola a je podla mna hodne precenovany film, asi som tam niecomu nepochopil a hodne veci mi uslo. Doteraz nechapem, preco to uzivatelia tak nadhodnocuju. Tuna sa mi ale do ruk dostala perfektna kriminalka, tak kvalitnu reziosersku pracu som uz dlho nevidel odvedenu. Ide o vysetrovanie vrazd v Madride a to je setsakra perfektny namet na film. Obycajne dialogy prevladaju, to dodrzuje aj tento film. Jak pise Cervanak, jeden policajt koktal, trochu podivin,a le zase kto urcuje pravidla normalnosti - toto je este normalne, vzorne a dokonale a toto uz ne ? Druhy policajt bol o dost agresivnejsi, ale za seba musim napisat, ze som nevidel podoby s Budom z L. A. Konfidensl. Mnohe sceny su putave, kulisy na urovni, dokonca aj v uliciach sa odohravala cast deja. Zaver ma dost prekvapil, dost neocakavana vec. Zas moja milovana europska filmarska tvorba ma presvedcila o svojich kvalitach : 89 % ()

C0r0ner

Nebýt trochu přetažené stopáže, byla by to jedna z nejlepších detektivek za hodně dlouhou dobu. Především proto, že oba kladní hrdinové až tak kladní nejsou, že se scénář s postavami nemaže, že je to temné, drsné a napínavé, že to má parádní konec, a že se na to prostě kurva dobře koukalo. Španělé jako obvykle špičkoví. 90% ()

moviefreak

Už nikdy nebudem na babky pozerať tak ako.. Nieeeee :D Svet kde je všetko naopak, a najhoršie je, že je to naša realita. Ale dobre sa na to pozerá :D ()

fugazi

Pomalu začíná být tradicí, že Španělsko každoročně do světa vypustí děsně nabouchanou krimi, která zašlape všechnu Hollywoodskou produkci v daný rok. No a letos je to Que Dios nos perdone. Napínák od první scény, kdy ani minuta není navíc a vše slouží jen pro rozvoj děje, kterej pomalu graduje do neskutečnejch obrátek. Postupně se dostáváme pod kůži dvou naprosto rozdílných policajtů, kteří jsou na stopě zatraceně morbidnímu vrahovi. Nikdo není vyloženě kladný a nikdo není ani záporný. Každý má ke svým činům své důvody a je radost sledovat tuhle španělskou hereckou extraligu. K tomu parádní soundtrack, super old school kamera a nekompromisní zvraty z toho dělají další příspěvek do TOP 10 letošního roku … 8,5/10 ()

chelseaman22

Značně nesympatičtí detektivové jsou na stopě sériového vraha, který si vybírá ke koitu postarší paničky z Madridu a Bilbaa. Divák pořádně neví, komu že má při tomto poklidném honu (spíše tedy čekané) nadržovat. Při finálním rozuzlení si divák uvědomí, že je mu ale úplně buřt, že film dopadl tak, jak dopadl. Španělský thriller se švédskou syrovostí. 62% ()

LadyPupu

Horko v ulicích Madridu, dusno mezi ústřední dvojicí, vřelé důchodkyně a úchylný vrah, který tvoří spojnici mezi tím vším. Tempo vyprávění, atmosféra, brutalita jednotlivých vražd, i to odbíhání do soukromí vyšetřovatelů dává smysl a dokáže zaujmout tak, že dvě hodiny uplynou jako nic. Za mě spokojenost. ()

Tosi

Sériový vrah stařenek a dva povahově naprosto rozdílní vyšetřovatelé, jeden divoký násilník a druhý koktavý samotář. Tyto tři fascinující postavy vytvořily dokonale přesvědčivý příběh, který skrývá jméno vraha velmi dlouho. Madrid je tady ukázán z té chudší strany a zefektivňuje tím vnitřní utrpení těchto tří duší. Bezvadná práce herců a nepohodlná atmosféra, kterou máte stejně rádi, tak vytváří velmi dobrý thriller. 80% ()

ghatos

Docela zvláštní kriminálka. Ve druhé polovině je zajímavější. Scénář se mi taky nezdál nějak extra, ale ke konci se i to zlepšilo. Závěrečné vyznění, stavba příběhu, kompenzace...jako dobrý. 69%. ()

Skeksis

"Ďalšia atletika Madrid?" - to sa spýtal jeden z policajtov, keď prišiel k telu starej babizne natiahnutej na schodoch. Ten ma svojimi hláškami počas filmu bavil najviac. Za parťáka mal koktavého autistu, či čo mu vlastne bolo. Čiže spojenie protikladov - výbušného extroverta a utiahnutého introverta je vždy vtipné a filmovo lákavé. Slizkému úchylákovi s extrémne veľkým vtákom sa zachcelo znásilňovať a zabíjať babky, lebo ho zneužívala máti. Nejako sa mu to v hlave pomotalo a vo všetkých babkách videl maminku, ktorú furt zabíjal. A to všetko pri príchode tiež nie celkom príčetnej osoby a jej nadšencov - pápeža. A ten slizák - na to, že sa iba flákal po kostoloch, bol celkom mrštný. ()

herr_carter

no jo, španělská sázka na jistotu se opět chytila ! Byl jsem nadšený z filmů Tělo a Contratiempo, režiséra Paula a tam se oba filmy vyznačovaly spíše vyšší mírou zamotanosti a pokud o tom člověk začal více přemýšlet, zjistil, že by se v reálu takový propletenec asi udát nemohl (i tak to bylo dechberoucím způsobem odvyprávěné). Tady sledujeme klasickou kriminálku ze staré školy, kde je příběh jasně vyprávěn a hlavního vraha filmový divák zří již cca 1/4 filmu před koncem. Ničemu to ale nevadí a jedná se o naturalisticky předkládaný příběh o zakomplexovaném úchylovi (některé scénky kolem ohledávání mrtvol starých žen bych možná i vyškrtnul,nebo zcenzuroval), po kterém jdou dva policisté standardního typu. Jeden je ten hodný, uťáplý a navíc koktá, druhý je nevětší cholerik, co nejde pro ránu daleko a problém má prakticky na všech frontách, jak v osobním životě, tak i v práci = dohromady zažívají tihle dva ale málo vídanou symbiotiku a člověk před obrazovkou tak zažívá napínavé momenty, kombinované s černým a trefným humorem. Málokteré filmy s kriminální zápletkou mě dokážou takto přikovat k sedačce - je to jednak zběsilým tempem titulků a jednak poutavostí a originalitou každého z nich..................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Forsberg11

U mňa prevláda bohužiaľ sklamanie. Tempo je od začiatku príliš pomalé, zápletka je nezaujímavá a aj samotný príbeh postráda akúkoľvek silnejšiu gradáciu alebo nekompromisný zvrat. Herci sú v pohode a takisto aj príťažlivé španielske lokácie. No nemôžem sa ubrániť dojmu, že je to len čisto priemerný krimi film, ktorý vo svojom žánri medzi silnou konkurenciou neobstojí. Netvrdím, že je to úplne zlé, to vôbec. Film je to v podstate pomerne zábavný a určite nenudí. No na 4* tomu ešte niečo chýbalo... 60 %!! ()