Tajemný mnich, legendární čínský mistr kung-fu, už šedesát let cestuje po světě s magickým svitkem, jenž dodává svému majiteli neomezenou sílu. Dnes musí najít svého nástupce, zodpovědného člověka, kterému by svitek mohl předat. Kar je mladý, do sebe zahleděný sanfranciský výrostek a pouliční spekulant. Když mnichovi jednoho dne zachrání život, zvolí si ho za svého následníka. To však ještě netuší, co je Kar zač a kolik práce ho bude stát naučit jej zodpovědnosti... Ve snímku plném svěžího humoru a rychlých karate mlátiček si hlavní zápornou roli kung-fu zloducha, usilujícího o magický svitek, zahrál Karel Roden, který kvůli této roli absolvoval tvrdé lekce kung-fu. (TV Prima)

lekr

Tak tenhle snímek mám opravdu moc rád! Skvělé vtipy, výborná akce a originálně zpracované klišé. Co víc si přát?? ()

Rodriguez

Bohužel asi jako jeden z mála, kterému se takovéhle filmy líbí. Scénář sice trochu místy pokulhává, ale herecké ambice Seanna W.Scotta se projevili i jinou cestou než v komediální sérii prciček, což mě docela mile překvapilo. A Jaime King se předvedla v celé své kráse, která filmu dodala šmrnc. Záporňáka si Karel Roden opět vychutnal dosytosti a myslím-vydařilo se. ()

C0r0ner

Už název napovídá nevelkou kvalitu scénáře a přesně to taky divák dostane. Tak nějak to připomíná Kung Fury, ale tohle je myšleno vážně. Aspoň v určitých mezích. Na druhou stranu je to pohodový oddych u kterého člověk může vypnout hlavu a prostě jenom koukat na šaškující herce. 50% ()

pakobylka

Ten snímek není neprůstřelný .. ani zdaleka, ale napodruhé zvedám hodnocení na solidní 3*. Možná mám jenom vstřícnější náladu ... ale to není důležité. V podstatě se jedná o nenáročnou, leč dostatečně zábavnou akční podívanou, která se nebojí úsměvných ani dramatických momentů a je si vědoma všech svých nedostatků. Nečekejte od ní příliš - a s největší pravděpodobností nebudete zklamaní. ()

WolfR

Neprůstřelný mnich je velmi tupoučký a scénáristicky děravý film. Ale je tam sakra Yun-Fat Chow a Seann William Scott! To zabaví, projednou! 2 hvězdy. ()

mortak odpad!

Udělat ze Scotta a Rodena akční hvězdu na úrovni Chow-Yun Fata už je nápad dost slabomyslný. U obyčejného akčního filmu "nevadí" prostřihy z dublera na star (Roger Moore by mohl vyprávět), ovšem u bojového umění je to smrtící pro diváka. Střihač se snažil, co mohl, ovšem výsledek neobsahuje žádnou akci, žádný, humor, žádné napětí, žádnou myšlenku - prostě čistý odpad. ()

otík

Tohle není ani pořádný akčňák ani komedie, prostě je to jakýsi vývar, který měl původně vypadat úplně jinak. Jenže - slaboduchý scénář nezachraňují ani akční scény ani herecké projevy ani oslňující triky, protože akční scény jsou tak sestříhané a tak očividně nereálné a špatně udělané, až běda (zřejmě střihač rozumí svému řemeslu až moc, takže neví, co už by neustřihl), herci přehrávají (jen Scott je hodně sympatický a samozřejmě Karel Roden je tutový nacista, ale Yan-Fat předvádí nejhorší výkon své kariéry - i když ono ani neměl co hrát) a triky jsou laciné jak jen to jde. Dvě hvězdičky jsou spíše za humor, který je až filmaři nechtěný a za šíleného Rodena. A takové drobnosti, jako je, že po vymytí mozku všichni mniši zase normálně žijí, raději nekomentuji. ()

SeanLSD

Tiež si nemyslím, že by niekto z tvorcov chcel natočiť to, čo som napokon videl ja. Už ten začiatok bol vyslovene hnusný, trápny a debilný, to by sa však všetko ešte dalo, lenže okrem toho aj neskutočne odfláknutý, ako od partičky tínedžerov popoludní na záhrade po pár šlukoch trávy. Len ten môj neotrasiteľný zvyk snažiť sa dopozerať aj tú sebeväčšiu sprostosť ma asi prinútil nezabaliť to už vtedy. A Chow Yun-Fat, samozrejme, ale s hongkonským filmovým priemyslom je to asi skutočne vážne, keď sa dal na toto nahovoriť. Skôr asi vypili aj s Johnom Woo príliš veľa ryžového vína, pretože výsledok nezachránila ani charizma jedného, ani schopnosti druhého. Predsa len to nie je až také zlé, len sa mi zdá, že na tej producentskej stoličke dlho nesedel a pri záverečnom zostrihu to už asi totálne vzdal. Nechápem, ako sa to kedy zaseklo, pretože prvá polovica je fakt dobrá, Seann William Scott po tých svojich dementných úlohách skutočne prekvapuje, bojové scény sú nádherné, choreografia vycibrená, všetko fičí . . - a zrazu to rovnako rýchlo všetko zmizne . . - a už sa nevráti. Kam, to netuším, možno je za tým tá temná nacistická technológia, ale každopádne ma už v druhej polke filmu nič zo stoličky nedvihlo. Paul Hunter je starý videoklipár, a po tomto filme sa ani trochu nečudujem, že sa natrvalo ( dúfajme ) vrátil k umeleckým útvarom dlhým maximálne niekoľko minút, a okrem toho nevyžadujúcim absolútne žiadny zmysel. Hádam aj dobre, že dostal do rúk takú nehorázne fušerskú zlátaninu, ani vo sne nechcem vidieť, čo by urobil s aspoň o milimeter lepším scenárom . . ()

3n3my

Trápny film s hrozným scenárom, slabými trikmi a niekedy až smiešnymi hereckými výkonmi. Na podobných filmoch sa viem na tej stupidite aspoň pobaviť, pri tomto som toho však nedosiahol. ()

daEmoNickY odpad!

+ Chow - 2 beretty - paratko + nelogicnosti - humor + karel roden - karel roden zace nacek + kung fu - neuveritnelne kungu fu ()

WinnJets

Jedna hvězda za Rodena a co se týče zbytku, tak pokud nechci používat sprostá slova, nezbývá než ponechat bez komentáře... ()

Dračí koule Chowa Yun-Fata

Dračí koule Chowa Yun-Fata

21.12.2007

Uvědomujeme si, že to zní jako laciný fórek, ale pro název kung-fu fantasy Dragonball prozatím nemáme překlad, který by zněl méně dvojsmyslně (jsme docela zvědaví, jak si s tím poradí tuzemský… (více)