Noc hrůzy

• Československo Hrůzná noc (více)

Charley Brewster (William Ragsdale) je naprosto obyčejný americký teenager, jehož matka je přesvědčena, že to se sledováním hororů v noci trochu přehání. Charleyho život je nazáživný - dokud nezačne mít pocit, že jeho milý ale podivný soused Jerry Dandridge (Chris Sarandon) je ve skutečnosti upír. Nikdo, a nejméně ze všech pak policie není ochotna uvěřit, že je Dandridge zvrhlým vrahem, který má na svědomí pěknou řádku nezvyklých vražd. Při pátrání po důkazech, které by šaramantního milovníka lidské krve usvědčily, Charley najde spojence v Peteru Vincentovi (Roddy McDowall), bývalé hvězdě hororových filmů a moderátora televizního pořadu Hrůzná noc. Pak teprve ale začne ta pravá noční můra... (Bonton Home Video)

teseth

Tento film jsem viděl v původním znění, které bylo hrozivě překládáno do češtiny jedním hlasem. Ale do dnes to patří mezi jeen z nej hororů co jsem viděl. V 92 roce kdy jsem shlédl tuto šílenou kopii na našem videu jsem dva dny nemohl pořádně spát a baráky v sousedství mě naprosto děsily. Je to pro mě srdcovka takže full points. ()

Standey

Včera jsem na to po letech mrknul v HD kvalitě a musím říct, že stará dobrá klasika nikdy neumírá. Bavil jsem se mnohem víc než u dešních rádoby efektních hororů. ()

MartinSTFC

Bylo to stejně tak slabé jako remake, který jsem viděl jako první. Nemohu si pomoci, ale i když jsem se na oba filmy moc těšil, nijak zvlšť mě nezaujal ani jeden. ()

Mark1983 odpad!

Neříkám,že nově natočená noc hrůzy je peckovej film,ale snesu ho o hodně víc,než tenhle původní,u kterýho se mi nelíbilo absolutně nic.Nelíbilo se mi zpracování a ani děj,kterej mi připadal natolik amaterskej až to bolelo. ()

baron156

80ky udělaly velký pokrok v hororovém žánru. Tahle hororová parodie překypuje nápadama, vizuálníma efektama a já nevím čím dalším. Nenápadný upírský standart. ()

Baroque

jedno z kultových béčok. taká správna mela komédie s horrorom, kde ale amanda bearse nemala čo hľadať. robiť z pokročilej tridsiatničky stredoškoláčku prostredníctvom priblblej mašle... strela do tmy. skôr ma zaujal stephen geoffreys, ktorý v tomto filme preukázal skrytý talent pre nie veľmi americký typ herectva. škoda, že neprerazil. mohla to byť charakterová hviezda. a ešte jeden trapas. tanečná kreácia na diskotéke... čo tým chcel básnik povedať, to neviem. to skôr patrilo do dirty dancing alebo flashdance. 90%. aj kvôli tomu, ako som si tento film užíval v detstve a môžem ho aj teraz. a neraz. nech žijú béčka z osemdesiatych rokov. ()

mlock

71 %, děláte si prdel? To nebyl ani horor, ani komedie, to byl absolutně amatérský počin. A upír, z kterýho je najednou vokodlak? No vo co de, dyť je to podobný. ()

Pattrick

Povedený snímek, 80. a 90. léta měla stejně v hororech nejlepší masky..Moc komediální mi to nepřišlo, hororové dostačující a příjemně napínavé. ()

xxxblade

Sem milovníkem hororu s upíry a Tenhle snímek sem videl tak přibližně před 15ti lety a nějak sem zapoměl , že vůbec existuje. pripoměl mi ho až remarke Noc hruzy s Colinem Farellem.Když se ho ted opětovne shlédl vyvolal ve mě zajímavé pocity jak dokazal režiser smychat prvky s horroru a komedie. Řekneme že celý film je taková komedie ale závěr mě opravdu nadtchl. S efekty ,které mě vážně překvapili na svou dobu si tvůrci rozhodně pohráli víc než tvůrci remarku. Celkově shrnuto Tento film si zaslouží silné hodnocení a pro každého milovníka upírských hororů by měl být nepostradatelný. Zkrátka sem se výborně pobavil a doporučuju všem ()

Profík

Průměrná hororová komedie. Ne až tak legrační, jak by mohla být, občas je pokus o humor příliš násilný a dokonce si myslím, že naprosto bez něj by s trochou změn mohl fungovat jako čistokrevný horor. Nu dobrá, možná by to chtělo víc než trochu. Ale závěrečný souboj s hlavním upírem by se neztratil ani v nějaké vážnější upírské produkci, i když na dnešní dobu jsou triky poněkud zastaralé. zas tak hrozné to není. 65%. ()

bloks

Kvalitný upírsky horor z 80.rokov, ktorý zaujme námetom, hercami, čiernym humorom, ale tiež maskami, ktoré sú robené starým štýlom a občas je v nich niečo desivé. ()

bratr_jezek

Hvězdičku navíc si určitě zaslouží postava Petera Vincenta (Roddy MC Dowall), fanatického zabijáka upírů z televizní obrazovky. Když je pak to, co zná jen ze scénáře, vrženo do reality mladíkem Charliem, který trvá na tom, že jeho nový soused musí být zaručeně upír, rozehraje se celkem kultovní béčko, jemně balancující mezi klasickým hororem té doby (přehnané efekty, hodně krve, slizu a jiných tekutin) a komediální parodie. ()

handz

Musím se divit vysokému hodnocení zrovna tohodle dílu. V USA je to kult, ale celkem mě po prvním shlídnutí zklamal. Záporák není špatnej ale proč proboha žije s nějakým dalším mužem ke kterému se chová skoro více než přátelsky, tenhle nechtěný gay podtón jeho osobnosti moc nepomáhá. Hlavní hrdina je otřesnej, vypadá jak nalíčenej čtyřicátník a celkově mě spíš štval než že bych mu fandil, situaci zachraňuje Roddy McDowall (Kornelius ze staré planety opic) který i když je to zbabělec působí sympaticky. Triky, zejména na konci filmu jsou poctivá a celkem kvalitní práce. ()

Zbygniev

Jeden z mých nejoblíbenějších hororů, který i dnes předčí většinu tohoto žánru. Čím to je, že dnes většina hororů nestojí za nic. Samé počítačové triky, efekty, žádný pořádný scénář. Člověk to nestačí sledovat. V osmdesátých letech se točilo bez počítačů a bylo vše přirozenější. A mám pocit, že i herci byli většími umělci. Skvělý Chris Sarandon, který tomu dává opravdu šťávu. Nebýt jeho, byl by film snad poloviční. Člověka vyleká, ale i rozesměje. Ta role mu prostě sedla, ale i hlas Miroslava Saice se tady hodí. Skvěle záhral i Roddy McDowall. Ostatní herecké výkony jsou už o dost slabší, ale to filmu neublížilo. Výborné masky, skvělá hudba. Hlavně v závěru se člověk opravdu bojí. ()

doMchek odpad!

Skutočne tak amatérske až to bolí...ani srdce, ani duch, len akoby zlý kolektívny sen krúžku ochotníkov v prvoplánovom predstavení. ()

Dalajlada

Nebrat příliš vážně, pohodlně se usadit a užít si super komedii o upírech a všechno co se kolem upírů točí. Je krásné vidět ručně dělané masky a efekty, za které se nikdo nemusí stydět. Velmi dobrá práce a neskutečná zábava na motivy starých upírských filmů. ()

Wiceman

Když jsem byl mlád, tenhle komediální horor mě děsně děsil. Zřejmě za to mohli ty masky a Charlieho uvřískanej BFF. S odstupem let si říkám, že ty masky jsou i po letech opravdu dobré a povedné. No a příběh.... no .... jako dá se to no. Člověk si asi těžko může představit, jak by to vypadalo, kdyby se vedle něj přistěhoval upír. Vedle nás bydlí akorát postarší manželskej pár, co jakoby z The Visit utekl. Nikdo ale nemládnem a film mi postupně s přibývajícím věkem přijde děsně tupej :D Za nostalgii ale dávám 4 *. ()

TylerD.

Vypadá to televizně, hlavní postava je nelogické nemehlo a všechno klišovitý. Přesto mě to bavilo, tak si celou dobu říkám že asi půjdu proti zdejšímu hodnocení (čekal jsem tak 50) a dám ***. Už jsem si připravoval, čím to obhájím. Jenže ono je tu červené číslo! (71) To abych nakonec ještě obhajoval proč dávám tak málo :) ()

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

17.11.2020