Noc hrůzy

• Československo Hrůzná noc (více)

Charley Brewster (William Ragsdale) je naprosto obyčejný americký teenager, jehož matka je přesvědčena, že to se sledováním hororů v noci trochu přehání. Charleyho život je nazáživný - dokud nezačne mít pocit, že jeho milý ale podivný soused Jerry Dandridge (Chris Sarandon) je ve skutečnosti upír. Nikdo, a nejméně ze všech pak policie není ochotna uvěřit, že je Dandridge zvrhlým vrahem, který má na svědomí pěknou řádku nezvyklých vražd. Při pátrání po důkazech, které by šaramantního milovníka lidské krve usvědčily, Charley najde spojence v Peteru Vincentovi (Roddy McDowall), bývalé hvězdě hororových filmů a moderátora televizního pořadu Hrůzná noc. Pak teprve ale začne ta pravá noční můra... (Bonton Home Video)

corpsy

Mládežnícky horor, presne strihnutý pre svoju dobu, ale dokáže zaujať aj dnes. No pokiaľ nieste až veľmi zarytými fanúšikmi dnešných, sladkých hororových slaďákov typu TWILIGHT, či TRUE BLOOD. ()

liquido26

Velice povedený a zábavný upírský horor se skvělým záporákem, upírem, co kromě krve požírá i jablka. Zabiják upírů Peter Vincent mi strašně připomínal Cushinga, po kterém byl také pojmenován. ()

Kryton

Pro fanoušky upírského žánru je Fright Night výbornou "oddychovou" zábavou se záplavou citací na klasické filmy žánru. Film se může chlubit velmi dobrými specialními efekty, které i dnes působí strašidelně např. roztavení člověka se mě opravdu líbilo. Jen by to chtělo stopáž zkrátit o dvacet minut - získal by tak film na přímočarosti. Příjemné béčko, které mě velmi mile překvapilo atmosférou, sympatickým upírem a hlavně láskou ke klasice. Remake z roku 2011 je jedno velké netopýří guano. ()

nigga

Už to, že obsahuje spoustu skvělých scén, ať už celá pasáž na diskotéce, atmosferický a asi dvaceti-minutový závěr v domě hrůzy (kde všechno vybuchuje, rozpouští a brutálně rozevírá papulu), první konfrontace upíra v Charlieho pokoji, který nabude hned asi tři podoby (celkově jsou tady upíři dost rozmanití, maskéři rulez), probodnutí vlka atd. k tomu si přičtěte dobré herecké výkony, stejně tak i hlášky, tak z toho vyjde velmi zábavný horor, který u mě umocňuje fakt, že to byl první horor, který jsem kdy viděl, bylo mi 6 a málem jsem se podělal. Kultovní, stejně jako pozdější Hollandova Dětská Hra. 100% ()

fcreading

Ďalší z radov upírskych hororov tentokrát sa chopil režie Tom Holland a nedopadlo to špatne. Hlavnú úlohu si zahral Chris Sarandon a nepočíňal si zle keď sa premenil na upíra vyzeral fakt strašidelne. Koniec bol nečakane dobrý že sa dočkal aj pokračovania ale tento diel je omnoho lepší. ()

Korbitch

Pamatuju se, že sem tohle dílko viděl když mi bylo dvanáct let a dávali to na čarodky někdy kolem půlnoci, kdy už jsem musel být doma, což mě tehdy pěkně štvalo. Jenže ne moc dlouho. Kouknu do programu a tam hrůzná noc. A já se té hrůzné noci zamiloval. Výborný film. ()

GodComplex

Pro milovniky 80's filmovy raj. Predevsim samozrejme skvela synth hudba Brada Fiedela, dominujici filmu, ktery se s tim ale vubec nemaze, proste regulerni smazba s upirama, vlkodlakama, 80's mladezi a lovcem upiru, ktery poctil Vincenta Price. Dalsi prim hraji klasicke oldschool hollywoodske masky a mutace ala Cronenberg a fakt, ze to pomerne zrucne balancuje na hrane atmosferickeho hororu a vtipne komedie. Jsem pomerne zdesen co bude zase za znesvecujici slataninu chystany remake. 8/10 ()

slord

Veľmi fajn hororovka, ktorá sa neberie príliš vážne a to je na nej najlepšie. 80-kový feeling tomu dodáva super atmosféru. Roddy McDowall (chvíľu som myslel, že je to Christopher Lloyd) ako ,,the great vampire killer,, je výborný, no aj keď nemá toľko priestoru, tak akonáhle sa objaví na plátne, tak si to celé kradne pre seba a dosť ma bavil. 8/10 ()

Derek

zaverecna cast filmu je vynikajuca s mnozstvom skvelych trikov a napatia ktore funguje, navyse hra tam i skvely roddy mcdowall ako lovec upirov peter vincent... k vacsej zabavnosti tomu chyba sviznejsie tempo uvodu a dost sa mi nepacila syntakova hudba brada fiedala... ()

Trevor

Potom, ako som si prečítal komentár k filmu najobľúbenejšieho filmového kritika mi nedalo aby som si Noc hrôzy nepozrel aj sám. A z jeho komentárom môžem iba súhlasiť, zďaleka sa nejedná o film, ktorý by diváka vystrašil. Potešia v ňom iba vydarené masky, avšak príliš jednoduchý dej a amatérske herecké výkony mu z mojej strany viac ako 2* priniesť nemohli. Možno v čase svojho uvedenia do kín zanechal lepší dojem, po toľkých rokoch však rozhodne nepatrí k filmom na ktoré budete dlho spomínať. ()

balba

Mimořádně zajímavý horor o moderním drákulovi.Velice zábavný hororový film , který se mi opravdu líbil.Jeden z nejlepších úpírských filmů 80 - let.V zajímavé roli se zde mihne i Amanda Bearse alias Marci Darci ze Ženatých ze závazků. ()

Hennes

Staré dobré triky osmdesátých let a atmosféra snímku, která mi dnes u hororů často chybí. Rovnováha mezi komedií a hororem a je výborná a mě osobně se líbily herecké výkony. Lehce nadprůměrné hodnocení. ()

Martin741

Uz v 80. rokoch horory nestihali za kultovymi dielami 70. rokov /Alien, Deliverance, Jaws, Texas Chainsaw Massacre/, ale stale ide o nadpriemernu upirinu. Tom Holland je skuseny reziser, to vidno z kazdeho zaberu, akurat to zanrove spojenie horor/komedia mi dost vadi, preto to tentokrat nebude absolutorium. 75 % ()

peiton

Čo s horororom,ktorý nie je strašidelný alebo s komédiou ktorá nie je vtipná..??!Voči tomuto snímku som ostala vlažná.Jedine jediná atmosféra noci bola nefalšovane podmaňujúca.Ostré zúbky,dlhé pazúre,svietiace oči a ich pohryznutie v tomto snímku bolo o to bolestivejšie,že sa stalo uhryznutím infekčným a k záveru ich na môj vkus bolo až príliš veľa.Mám potrebu vypichnúť a dať do pozornosti jednu pôsobivú scénu a síce,zmenu z vlka na chlapca z mäsa a kostí.Predsa len sa jedná z môjho pohľadu o starý horor a jeho pár scénam bolo dôkladne venované. Upíri v hororoch sú pre mňa už len prežitok,ale občas nezaškodí vybočiť z radu a pozrieť si aj takúto hororovú klasiku ktorou upíria tematika bezpochyby je,no predsa len zostanem verná ,,starému" dobrému slasher-u. ()

Jino

Jako malé dítě jsem měl tento film hodně rád. Teď si uvědomuji proč. Je totiž zábavný a vytvořený s určitým nadhledem. I když je to spíš parodie a jde po přesně vyšlapané cestě upírských hororů stal se Fright Night pro mě takovým osobním kultem, který si nechám vždy líbit. Ta hodina a třičtvrtě rychle uteče i pro to, že herci jsou asi tou nejlepší zbraní filmu - i když podávají spíše průměrné výkony, ale to k parodii bohatě stačí. A taky tady hrála Amanda Bearse, což mi připomnělo, že bych si dal kuře :-)) ()

cariada

No mít za souseda upíra asi není žádná sranda ,jenže tohle celkem byla. Občas to působí dost divně ,ale co taky od horor/komedie chtít. U mě je to za tři,prostě průměr. ()

Mefistofelle

Béčka z osmdesátých let mám dost v oblibě, ovšem toto mě moc nezaujalo. Ze začátku je to komedie a docela jsem se u toho bavila, ale jakmile se to změní na klasický horor, už mě to začínalo chvilkami nudit. Přijde mi, že kdyby druhá půlka byla kratší a pár scén se zcela vynechalo, dopadlo by to v mých očích mnohem lépe. Naštěstí to docela zachraňují triky. ()

MrPierc

Blbý námět, hloupí herci, nerálný příběh. Byl to perfektní film. Mělo to neskutečné kouzlo a to naivní podnebí udržovalo v chodu celý film. Přitom dosti brutální detaily v zabíjení a kvalitní triky. Chtěl bych být upír v 80tých letech a mít takové fludium jako hlavní záporák. Základní instinkt může jen tiše závidět dvěma svůdným erotickým scénám s Amandou Bearse ( diskotéka + svedení upírem ). Kvalitní hororové béčko ! ()

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

17.11.2020