Noc hrůzy

• Československo Hrůzná noc (více)

Charley Brewster (William Ragsdale) je naprosto obyčejný americký teenager, jehož matka je přesvědčena, že to se sledováním hororů v noci trochu přehání. Charleyho život je nazáživný - dokud nezačne mít pocit, že jeho milý ale podivný soused Jerry Dandridge (Chris Sarandon) je ve skutečnosti upír. Nikdo, a nejméně ze všech pak policie není ochotna uvěřit, že je Dandridge zvrhlým vrahem, který má na svědomí pěknou řádku nezvyklých vražd. Při pátrání po důkazech, které by šaramantního milovníka lidské krve usvědčily, Charley najde spojence v Peteru Vincentovi (Roddy McDowall), bývalé hvězdě hororových filmů a moderátora televizního pořadu Hrůzná noc. Pak teprve ale začne ta pravá noční můra... (Bonton Home Video)

Jaro.Krafcik

Fright night z roku 85 ma svoje čaro, ale musím povedať že jeho novší remake bol aspon pre mňa o niečo lepším filmom. Na tento film sa netreba pozerať ako horor, ale skôr ako horor komédiu obohatenú skvelými maskami. Samozrejme nejaké mrazivé scény tu sú ale skôr si ich vychutnajú staršie ročníky. Film sa dal pozrieť aj vďaka dobrej predlohe ktorá nieje úplne rovnaká ako remake, ktorý som pozrel ako prvý. Ale ako sa hovorí 100 ľudí 100 chutí. 4* ()

KASUGI

Druhá nejlepší upířina (první je Interview s upírem). Má to výborný casting, masky, gore, atmosféru. Je tam zkrátka všecko to, co mám tak na osmdesátkových hororech rád.  Je to přesně ten typ filmu, který má tak perfektně napsané scény, že i když je znáte nazpaměť, stále vás baví se na ně koukat - Charleyho šmírování dalekohledem, kdy zjistí, že je jeho soused upír, návštěva upíra Peterem Vincentem, který si chce rychle odbýt to "divadýlko" a dokázat Charleymu, že je všechno v cajku, kamarád ED, který se všemu vysmívá, než potká Jerryho v temné uličce, finále v domě, prostě je toho moc. Miluju celý ten film. Absolutní srdcovka, nekompromisní top 10 horor. ()

giovanni3

No moc komediálních prvků tu není a to co zůstává z Horroru není taky nic extra na to jakou to má stopáž... Zklamání a pouhé 3z5 ()

Arkanoid

„This is Peter Vincent, bringing you' Fright Night Theatre. Tonight's journey into horror is "Blood Castle," one of my favorites. And for a very good season. I star -in it.“ Pri úvodných titulkoch sa budovy najprv javia ako nakreslené, no možno šlo len o amatérsku kameru, lebo postupný priblížením sa ich už vidíme dobre. Úvodný dialóg je jasný a prechádza hneď k veci, pobaví mladíkovou prostorekosťou a naivnosťou. No ide o scénu z fiktívneho filmu (fikcia vo fikcii) s Peterom Vincentom v hlavnej úlohe lovca upírov. Je populárny u Charlieho, ktorého „priateľka“ mu už rok odopiera sex. Keď mu dá konečne zelenú, Charley uvidí chlapov presúvajúcich v noci rakvu vedľa svojho domu, čo sa mu nezdá byť s kostolným poriadkom. Silnejúca, pre všetkých ostatných paranoja viery v upírov ho od okolia odďaľuje, ale zato funguje napätie, podporené kvalitným soundtrackom. Masky vyzerajú rozpačito, ako v The Thing alebo v Buffy. Ide o oddychovku, takže komplexné postavy a nejaký nečakaný dej sa tu hľadať nedá. Mínusom sú aj nelogické rozhodnutia o nechávaní súperov žiť. ()

Dr. Wolfenstein

K tomuto kousku jsem se dostal až po tom, co jsem viděl remake z roku 2011. Chtěl jsem zjistit, co se zase většině zapřisáhlým fandům originálu nelíbilo na nové verzi a musím bohužel konstatovat – klidně mi probodněte srdce kůlem– , že mě originální Fright Night nikterak neohromil a u remaku jsem potom zvýšil hodnocení na max. Jerry mi tu přišel poněkud toporný a nezajímavý, humor infantilní (mám na mysli hlavně toho Charlieho vyřechtanýho kámoše) a vůbec celý mi přišlo jako přežvýkanej Dracula, což mi u remaku vůbec nepříšlo na mysl. Bohužel jsem od zlaté éry 80. let čekal víc. ()

Han22

Fright Night je opravdu úžasná záležitost. Protože ač je to zvenčí klasický 80s film - teenager kterému nikdo nevěří, dívka co mu nechce dát (Marcy z Ženatý ze Závazky!), přitroublý kamarád, synťáková muzika, uvnitř je to klasický upíří horor se vším všudy. Soused/upír je tak opravdu děsivý, ovládá hypnózu, přeměnu ve vlka i netopýra a fungují všechny upírské tradice - světlo, kříž (musí se v něj ovšem věřit), rakev s hlínou ve sklepení. Navíc jsou tu opravdu vynikající masky, gore i efekty a pár kulervoucích scén včetně perfektního finále se světlem ve sklepě. Je to pěkných pár let co jsem to viděl, ale závěrečný souboj v domě mě utkvěl v hlavě. Fright Night ctí klasiku - koneckonců postava herce Petera Vincenta není nic jiného než parafráze na dvojici legend Cushing a Price. Pro mě možná s Lost Boys nejoblíbenější upírský horor 80 let. ()

iXtr3m3

Slušná upírska polohororpolokomédia, jeden z tých lepších snímkov danej doby aj keď na fenomenálnu Elm Street ságu to nemá. ()

Kienast

Sympatické béčko z osmdesátek, solidní mix hororu a komedie. Na tu dobu (i dnes) parádní triky, které zvyšují mé hodnocení na 4* ()

borec999

Toma Hollanda mám zafixovaného ako veľmi fajn žánrového (hororového) režiséra, Fright Night ma ale aj napriek fajn hodnoteniam príliš neoslovila. Istá kreativita a poňatie upírskeho subžánru trochu inak než býva zvykom sa tomu uprieť nedá, no osobne neviem čo si mám o filme myslieť. Nie je to horor, ani dobrá hororová komédia, ani fantasy, ani béčková blbina, je tam z každého iba trochu a vyslovene to na mňa nefungovalo v žiadnej zo spomínaných rovín. Herci tiež nič moc a v závere už som sa pri tomto béčku vyslovene nudil (a nezachránila to ani meta rovina a referencie na viaceré známe hororové legendy a filmy ako napr. Peter Vincent či obstojné masky). Aspoň že si Holland o 3 roky neskôr napravil reputáciu s touto hororovou legendou. 40% ()

Slimak

"Mami náš soused má tesáky!" "Ale to víš že má...jdi si hezky lehnout...dobrou!" Od té doby co se do sousedního domu přistěhoval záhadný pan Dandrige nemá Charlie lehké spaní...vyzdobil si pokojík haldou krucifixů a česneku.Ač je to ještě neochlupený srábek musí se postavit sám tváří v tvář protivníkovi kterého si ani v nejhorších představách nevybavil.Zábavný a napínavý horůrek...nekomplikovaný a nenáročný tak jak by měl být...dobře to odsejpá...scény jako pití svěcené vody,červené oči v oknech,vypalování křížků do čela nebo přeměna raněného vlkodlaka jsou fajn... ()

wosho

Jeden z hororů mého dětsví. To co jej povišuje nad průměr je jeho hravost s pravidly žánrů úpirského hororu a nadhled. Nikdy nezapomenu na hlášku VEČEŘE JE V TROUBĚ, kterou moji spolužáci na ZŠ tak často říkali. ()

Holina

Výborná ukázka staré školy hororové komedie. Málem bych ani nepoznal tu paní ze Ženatého se závazky, ale nakonec o herce tu ani moc nejde. Masky jsou fajn, vtipná zápletka, standardní rozuzlení ()

matias32

Chalanisko zistil, že jeho sused je upír a viete čo urobil? Všetko vyklopil a bol za idiota. Na jednej strane strašne naivné, na strane druhej celkom sympatické. Záleží iba na Vás z akého uhla pohľadu sa na HRÔZOSTRAŠNÚ NOC budete pozerať. ()

Ixbalanke

I když to není nějaký výjimečný výtvor, dobře se na to dívá a na konci se člověk chvílema i bojí:) Ty masky a příšerky jsou udělaný docela dobře. Herecké výkony jsou dobře uvěřitelné. Takové příjemné pokoukání na noc... ale asi si ještě radši pustím nějaký přitroublý seriál aby se mi nezdálo o upírech:) ()

Wiluna

Fright Night je prostoduchý, ale pritom kuriózny kúsok, ktorý zaraďujem medzi hororovú klasiku, čo musí človek vidieť. Zbožňujem triky, ktoré v 80-tkach tak pracne filmové štáby kreovali a vyvolali obdiv i úsmev na tvári. Má to krásnu atmosféru, ktorej pridáva na sile nefalšované, strašidelné „stonanie“ upírov, ktorí konečne neznejú ako zvieratá, ale ako skutočne zmučené, zatratené duše. To vytvára to správne „strašidelno“ vo filme a nepotrebovali k tomu ani použitie nejakého špeci audio FX efektu. Hudba je typická, čarovne osemdesiatková, ideálne dotvárajúca celú filmovú snímku. Chris Sarandon je bez pochýb jeden z najcharizmatickejších upírov všetkých čias, ktorého už budem mať navždy spätého so skladbou Brada Fiedela „Come to Me“. ()

Renfield

Vyjít se sousedy je někdy složité, vůbec když jimi jsou člověk co bývá přes den na pracovní cestě a jeho osobní truhlář, zabývající se zřejmě především výrobou rakví, co se dají uzamknout zevnitř. Žánrovka, která kdyby měla k hodině a půl, byl by to ideál. Naštěstí jsou tu parádní masky, soundtrack a hlavně postavy jako Evil Ed, Amy (jenž si projde neskutečnou proměnou), Jerry odvedle a hlavně Vincent P. se svým pořadem. Prostě vyvážený mix hororu, komedie a pocty žánru jako celku. 70% ()

Emzet

Na to, jak se tenhle snímek potácí mezi záměrnou sebeparodií a nečekaně vážným a realistickým přístupem k upírům (ano, vím co jsem právě řekl), jsem si Fright Night docela oblíbil. Pokud jde vůbec zařadit mezi béčka, rozhodně mezi nimi vyčnívá a večer strávený s ním bych i docela doporučoval... ()

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

17.11.2020