Neznámá síla vychýlila Měsíc z oběžné dráhy kolem Země. Poslala jej směrem, který bude znamenat konec života, jak jej známe. Do jeho kolize se Zemí zbývají pouhé týdny a ničivé záplavy, tsunami, zemětřesení a požáry jsou jen začátek. Svět stojí na pokraji zničení. Bývalá astronautka, nyní výkonná ředitelka NASA Jo Fowler (Halle Berry), je přesvědčená, že možná zná klíč k záchraně nás všech. Problém je, že jediní dva lidé, kteří jí věří, jsou astronaut Brian Harper (Patrick Wilson) a konspirační teoretik K.C. Houseman (John Bradley). (Bioscop)

ReichelTomas

Po strašlivě nudné první půlhodině (s výjimkou první scény) se film parádně rozjel a byl na plných pět hvězdiček až do konce! ()

Jimclark

Neuvěřitelná hovadina, ve které se neustále porušují gravitační i některé jiné fyzikální zákony. Ten nejvíc do očí bijící: kdyby byl uvnitř našeho měsíce ukrytý bílý trpaslík, logicky by musel být těžší než celá zeměkoule, a tudíž by neobíhal kolem nás, ale my kolem něj. Ale aspoň to nenudilo. ()

Hexx

Ohraná písnička, která ale stále baví, navíc solidně podmáznutá odsýpaností děje, který vyústil i poměrně do překvapení a nevšedních nápadů a spojitostí. Takže nakonec ta písnička zas tak ohraná, jak se zdálo v první třetině, nebyla. I přes trochu delší stopáž nebylo víceméně nic nudné, navíc nebo zbytečné. Trojice hlavních hrdinů předvedla sympatický výkon. Slabé tři hvězdy. ()

Bituminous

Smeju se sam sobe, ze jsem to dokoukal. Takova slatanina. Halle Berry vykon jako by byla na fetu. A ten bildboard na Kaspersky tam dela na zacatku co? :-D ()

PST1

Tak tohle je na mne opravdu silné kafe. Nevím kolik Hale dostala zaplaceno, ale zřejmě hodně. Některé triky jak z 80 let, scénář filmu nepochopitelně špatný, střih zmatečný herecké výkony špatné, to nemohl dělat Emmerich, a nebo to dělal s drakem v kuchyni......1 hvězdička jenom kuli Hale..... ()

Koloman_R

Mám pocit, že som videl dva filmy. Prvý, kde podivný scenár a dialógy pripomínajú film, na koniec ktorého som sa už začínal silno tešiť a druhý, kde je tých zle napísaných kecov pomenej a kde pricházda na scénu mesiac so všetkým, čo k nemu v tomto filme patrí. Tu som bol naplno spokojný a dostal som od filmu +- to, čo som čakal. Ak čakáte Emmerichov film podľa jeho štandardnej šablóny, budete pravdepodobne spokojní. Ale nečakajte viac, lebo nedopadnete dobre. Prvá polovica **, druhá lepšie ***. Dávam za tri, ale doučiť sa. ()

Filmyx

Hvězdy jen za grafiku a zajímavý nápad s měsícem, který je ale totálně zazděný zbytkem scénáře. Nudný, předvídatelný film. ()

Zaks

Ja sa len čudujem, ako sa na takúto hlúposť mohli dať nahovoriť pomerne kvalitní herci v hlavných rolách Halle Berry či Patrick Wilson?! Jedna * za obstojné triky a famózny úvod. Inak celá myšlienka filmu, všetky tie neustále sa pripomínajúce rodinné trápnosti a podobné kraviny stáli za starú bačkoru. Hanba. ()

Duffson

Slabe 3*..kdyby slo jen o efekty tak dejme tomu, ale jako celek to pusobilo silne klisovite a nezabavne, postavy nezajimave a tudiz pro me slabsi prumer. ()

Hugho

Napadá ma neodbytne iný film: "Bože, ako hlboko som klesla" Emmerich je mŕtvy, toto napísal jeho šofér a natočila jeho sekretárka!! ()

LEFTFLANK

Odpad v žiadnom prípade. Ostatné medzi 1 a 5. Podľa toho akú má kto náladu alebo slabosť pre Rolanda. Šialená cesta do mysle fantasmagorika, ktorý po toľkých blbostiach už nespôsobuje žiadny mindblowing, ale zato vyčarí široký úsmev na tvári ako to vôbec dokáže pozliepať dokopy a ešte k tomu predať! Čo ma udivuje u Emmericha je podivná snaha občas vyzerať seriózne v detailoch. Napr. scény z kyslíkom resp. jeho potreba je síce fajn vystavaná prekážka na zauzlenie deja, ale klimax tohto twistu je ako rana kladivom do frňáka. Keď už si niekto navymýšľa toľko pitchovin načo sa vôbec trápiť serióznou fyzikou. Hmm, ale tú druhú polovicu mám chuť vidieť na veľkom plátne :) ()

mety6 odpad!

Najväčšia kravina roku 2022. Gratulujem. Strihárstvom je toto najväčší odpad, aký som vo svojom živote videl. ()

noxi600

Po nadšení ze začátku přichází malé zmatení nad chaosem ve filmu a nesmysly a nesmysly. Proč scény o puberťáckém synovi, co se najednou srovná? Opět se promítlo klasické americké: máme národního hrdinu, neoprávněně ho skopneme až na dno, chlastá, nemyje se,.. Pak se objeví průser, hrdinu povolají, ten přiběhne, všechny zachrání a zase je hurá slavnej. Kdyby byl film propracovaný, bylo v něm vysvětlení, logika a fyzika, byla by to pecka.  Je to jako kdybych četl knížku stylem: přečtu strany 1-5, 35-40, 70-75, atd.. poitu zachytím, ale zážitek 0.. ()

Mrliš odpad!

Koukám, že Emmerich by měl už přestat natáčet filmy. Stále se opakuje se stejnými hláškami, podobnými scénami. Šablona je vždy stejná jen jiná katastrofa. Přehnané scény, kdy hrdinové prolétají či projíždějí situacemi, které by nepřežili ale jako zázrakem vždy bez úhony vyváznou. No k Moonfall - to je neskutečná bída. Čím blíž ke konci, tak více ubohé. Vykrádání námětů jiných příběhů. Ani efekty nestojí za moc. Tady prostě neuchvátí nic. Pro mě od Emmericha pouze ID4 a ani pokračování mi nevadí ač je více stupidní a navíc jedničku kopíruje v hodně věcech. Ale Moonfall opravdu ne. Ztráta času. ()

Komiksový Morbius se odkládá

Komiksový Morbius se odkládá

05.01.2022

Fanoušci Jareda Leta a komiksového univerza od Sony (do kterého se zatím počítají jen dva Venomové) dostali ze začátku roku špatné zprávy. Snímek Morbius se totiž odsouvá rovnou o tři měsíce dál,… (více)

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

13.05.2020

Chystaný katastrofický snímek Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, 2012) Moonfall obsadil představitele hlavní role. Bude jím herec a komik Josh Gad (Kráska a zvíře). Film vypráví o tom, jak je Měsíc… (více)

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc