Neznámá síla vychýlila Měsíc z oběžné dráhy kolem Země. Poslala jej směrem, který bude znamenat konec života, jak jej známe. Do jeho kolize se Zemí zbývají pouhé týdny a ničivé záplavy, tsunami, zemětřesení a požáry jsou jen začátek. Svět stojí na pokraji zničení. Bývalá astronautka, nyní výkonná ředitelka NASA Jo Fowler (Halle Berry), je přesvědčená, že možná zná klíč k záchraně nás všech. Problém je, že jediní dva lidé, kteří jí věří, jsou astronaut Brian Harper (Patrick Wilson) a konspirační teoretik K.C. Houseman (John Bradley). (Bioscop)

Brooks

Otrasne nezáživná "emmerichovina" s priemerným digitálnym vizuálom a podpriemerným scenárom. Tá zápletka, tie dialógy a niektoré herecké výkony by vyzneli smiešne aj v 50.tych rokoch, zlatej ére béčkového sci-fi. Tam by ostatne bez problémov zapadol aj celý film. Emmerichovi nejak dochádza šťava. Hovadiny točil vždy, ale mali zábavnejšie parametre. ()

ForGump

Furt ještě docela zábavný mindfuck od Emmericha, trošku je na tom sice vidět, že Rolanda někdo dost peskoval, aby to co nejvíc prostříhal a zrychlil, ale možná to bylo ku prospěchu věci, protože se aspoň člověk z toho debilna nestačil až tak moc naštvat. 50% ()

Alois88

Myslím, že hodně lidem ještě nedošlo, že Emmerich točí parodie, nikoliv seriózní filmy. S takovou se na to hned jinak kouká. Tady jsem se bohužel nemohl zbavit dojmu, že už mistr katastrofy vykrádá sám sebe, to je vlastně jediný problém, který s tím filmem mám. Přesto jsem se bavil a čtvrtá hvězdička tomu unikla jen o fous. Možná to někdy časem přehodnotím. ()

ANTYCHRYST

Katastrofický film s měsícem :) dobrej nápad ale lehce prepalenej..vychyleni ..potopy..tsunami..vše ok..ale ta cesta do středu měsíce a nález tam..to už je hrozně preplacane..stejně jako stopaz...ten borecek z fastfoodu je nejlepší..ve finále chytřejší nežli pánové z Nasa :) 55% ten nehezkej a nesympatickej syn co byl zavrenej..ten tam je naprosto zbytečnej..stejně jako ty hloupé citové výlevy srdcervouci :) tohoto nás mohl režisér ušetřit:) ()

Shitonit odpad!

Juchů, konečně, tak na tomhle sem si fakt smlsnul. Můnfal je tak nehorázně nebetyčná slátanina, ušitá z těch nejvylízanějších momentů jindy vcelku vobstojnejch filmů. Šacuju to asi tak, že co bylo vystříhaný jako faktušnepoužitelný scény v jinejch podobně mistery dramatech, naházelo se to do pytle, zaklepalo se s tím a pak se to prostě chrstlo hácibácy na plátno.  Závěr: Megahvězdnámultisračka, lehce na konec vokořeněná vcelku nesmyslným vnitřkem měsíce. ()

jprmusic

Moonfall je rozhodně nejhorší a také zcela jistě nejblbější Rolandovým filmem. A těch negativních nej by se našel ještě pytel. A vidět mojí oblíbenou Halle Berry odříkávat ty příšerný dialogy mě doslova bolelo. Harper mi byl jedno a Hoseman mi od začátku strašně lezl na nervy. Silně pochybuju, že se z tohohle průseru dokáže Roland někdy vyhrabat, což je škoda, protože mě doteď dost bavil. Mimochodem - nevím kdo je John Bradley, ani kde hrál. Každopádně pokud se někdo rozhodne ze sebe dobrovolně udělat takovýhohle debila, patří do ústavu. ()

Dejvecd

Na úvod by sa hodilo povedať, že hodnotím kino zážitok a nie zážitok na kompe, alebo v televízií, kde by z môjho pohľadu vyznel film predsa trochu slabšie. // Roland Emmerich sa zase pokúsil zničiť zem, ale tentokrát si so sebou zobral estrádu šialených CGI efektov a mimozemskú technológiu, ktorá poriadne žmýka sci-fi žáner ako-taký a zároveň aj poriadne nasycuje konšpiračných teoretikov, ktorí budú pri filme mľaskať blahom, tentokrát to už však nefunguje tak dobre ako minule. Asi nikto nečakal od Moonfall niečo svetoborné, ale skôr príjemnú oddychovku, ktorej sa vlastne v prvej tretine aj divák dočká, ale potom sa však film naladí na nečakane temnú notu a nedá divákovi oddych (nie, lacné vtipy sa ako oddych nerátajú), ktorý si jednoznačne praje a zaslúži. Divák tu tým pádom sleduje napínavý príbeh o zničení zeme, pri ktorom sebemenšie premýšľanie spôsobuje silnú bolesť hlavy. Vlastne bolesť hlavy tu spôsobuje aj totálne vypeckovaná orchestra, ale tú by som zaradil skôr k plusom, kvôli príjemne dotvorenej nepríjemnej atmosfére. Sledujeme pohnútky postáv, ktoré niekedy fungujú a niekedy máte chuť ich zastreliť, to v niektorých prípadoch našťastie spraví apokalypsa padajúceho mesiaca. Postavy však aj napriek tomu celkom pobavia (to je z veľkej časti spôsobené dobrým obsadením v podobe Patricka Wilsona, Johna Bradleyho, Michaela Peňu, ktorého čím ďalej tým viac vidím upisovať sa do priemerných až podpriemerných filmov, v ktorých je proste tak talentovaného herca škoda) a niektoré smrti mi prišli aj smutné, len tvorcovia to v niektorých prípadoch trošku pobabrali a poukázali na to že predsa len sledujeme (žánrom) blbosť a nie katastrofickú drámu, aj keď sa tú dramatickú atmosféru snažia navodiť, lenže to už mali tak začať rovno od začiatku. Aj keď sú vo filme obsadení dobrí a skúsení herci, tak veľké divy by som od nich neočakával, jednak scenár im to nedovoľuje a za druhé, ony tu celkovo postavy kopú druhú ligu a tú poprednú tu idú hlavne vizuálne efekty. Väčšina divákov na tento film teda pôjde hlavne, kvôli vizuálu, ktorý v niektorých scénach pôsobil dosť cool a musím povedať, že som si tú masívnu deštrukciu dosť užil. Boli tu aj scény (naháňačka áut), v ktorých už to CGI vyzeralo trošku divne a low budget, ale jedná sa skôr o takú maličkosť. Celý film bol tým pádom jedným veľkým CGI, čo je trošku škoda, pretože ja ako divák úplne nemusím prehnaný CGI bordel. Vo výsledku ide o docela stráviteľnú blbostičku, ktorej asi najväčšou chybou je to, že sa snaží byť až prehnane vážna (snaží sa pôsobiť až moc ako nejaké dramatické sci-fi s mega prepracovaným príbehom), ale jedná sa o skôr takú volovinku s veľkým množstvom nerealistických scén, ktorá pri tej snahy z toho spraviť ďalšiu Vojnu Svetov zlyháva na všetkých priečkach. Emmerich sa mal skôr sústrediť na tvorbu béčkovej komédie á la The Meg. // Priemerná, až ľahko nadpriemerná jednohubka, pri ktorej ste radi, že konečne skončila a že ste tú prehnane dlhú stopáž bez väčších problémov prežili. O nič veľké sa však nejedná. 5/10 s prižmúrenými, ale že veľmi prižmúrenými očami by som tam možno hodil aj slabšiu 6-ku. Videné v kine () (méně) (více)

Bublasaurus

Za mě docela smysluplný děj o vzniku lidstva. Vizuální efekty byly teda mnohem lepší, než u 2012 či Den Poté. Obsazení ušlo - 100% Patrick Wilson. Nejlepší ale na tomto filmu je, že se Emmerich nezaměřil jenom na katastrofy, ale i na emoce a evoluci. Jediné co vynechal - a to je důležité - mezinárodní vztahy. Ale v kině skutečně velká podívaná. ()

Mr.Ward

Bože to byla blbost 😆 Na katastrofickej film málo katastrofický, žádný napětí, postavy vám jsou fuk a celá linka s měsícem je fakt shit. Škoda, ani jako výplach mozku to není dobrý… Dívat se na to nějakým stylem dá, ale nemá to vůbec žádnou přidanou hodnotu. ()

ESW odpad!

Tak tohle jsme si snad ani nezasloužili. (Napodruhy beru obě hvězdy, mažu, vysypávám koš a jdu si udělat lobotomii). ()

Mamlas

Před sledováním je třeba se přepnout do amerického módu. Tedy vypnout hlavu, neuvažovat, opustit znalosti fyziky získané na ZŠ, nehledat logiku tam, kde není, a scénář brát jen jako zvukový doprovod, jehož cílem není poskytovat smysluplné informace, ale jen zaplnit ticho. Pak se na to dá s úsměvem dívat. | Říkal jsem si, co mají proti jachtám. Protože tam furt poletovaly vzduchem. Proč tam třeba neletí nějaký vlak? Dvě vteřiny nato letěl vlak 😄. (38%) ()

Pitryx

Já to bral jako čiročirou zábavu a taky to dle toho soudím. Netušil jsem co uvidím, předpokládal jsem technické sci-fi, ale přítomnost dalšího prvku mne jen mile potěšila. A bez těch idiotských scén kde se opět řeší domácí potíže to už snad ani nejde. Jen za to jsem ubral desítku a dalších deset všeobecně za technické nesmysly. Ale ani jednou jsem se nepodíval na čas a snímek jsem zhltnul jako hladový pes. Takže si podle mého soudu těch osmdesát procent rozhodně zaslouží. ()

SilentMemory

Už dlho som nemala také nutkanie opakovane vypnúť film. Prvá polovica veľmi patetická. Herci sa snažili to zahrať dobre ale ten scénár a odfláknuty vizuál ten efekt zmarili. Riadne scifi ...zopár záberov stálo za pozretie, ale inak rozbitý scenár, postavy prežívajú bez zaistenia jedla, bez potreby jesť....je ťažké sa v príbehu orientovať keďže propagonisti tu majú rodinné väzby ako z rómskej osady a celkový rozvoj a priebeh deja je zvláštny. Za mňa aj herecké obsadenie dosť odveci. Zbytočný film. Koncept vševladnucej technológie ma tiež osobne neoslovil. ()

curfew77

Samozřejmě víte předem, že to bude demence, ale když po dvaceti minutách (příšerná) Halle Berry prohlásí, že všechno, co jsme o přírodě a světu dosud věděli, vyletělo právě komínem, stejně se ponuře uchechtnete. Demence je to opravdu strašná, a ke všemu nezábavná. Rutinní scénář s dětma v ohrožení, zneuznaným looserem a bláznivým konspirátorem zamrzl v polovině devadesátek, Wilson není Willis ani Goldblum, a celé je to prostě a jednoduše otravné. Emmerich je v šestašedesáti o dvě generace senilnější, než mnohem starší režiséři typu Clinta Eastwooda. No, thanks. 35 %. ()

mac000

Emmerichovština na vysoké high-tech úrovni, skvělé triky, ale scénaristicky slabé (těch štastných náhod v ději je až příliš!) . Hlavní hrdina, Patrick "Costner" Wilson sice dělá co může, ale slzu dojetí v divákovi nevymáčkne (ani sympatický výkon Johna Bradleyho jako "potrhlého" KC). ()

Katka232 odpad!

2001,2010, Armabeton, Den Nezávislosti, oba díly, Rudá Planeta, Total Recall, i ta blbá Mise na Mars jsou v porovnáním s tímto opravdu veledíla. Jak se toto mohlo dostat na plátna kin? Jak už tu někdo zmiňoval Sci-fi lobotomie v praxi. Ach jo Ronalde. Kam jsi dal rozum? ()

Ivoman

Jakým směrem se to Hollywood vydal nechápu. LED obrazovky a před nimi natáčet ? To dělal Chaplin před 100 lety. Je to vidět a je to hnus velebnosti. Vyhlásit, že se nedá nic dělat a všichni opustí základnu do dvou minut ? Nesmysl všech nesmyslů. Dětičky se schovají za dřevěnou stěnu z prken, tím se zachrání před gravitací z Měsíce, ale traktor před nimi se začne pohybovat ? Základy fyziky by to chtělo trošku ctít. ()

OJan

Když člověk přežije tu hrozně nudnou první polovinu, tak se mu dostane trochu lepší podívané v podobě druhé poloviny, která je o mnoho záživnější. Ovšem i přesto je to snadno zapomenutelný film se strašně plytkým scénářem, který fakt ničím nezaujme. A u dialogů jsem měl místy pocit, že je psalo dítě z mateřské školky. Po technické stránce dobře zvládnuté, ale jinak je to film který už si asi podruhé nepustím. |45%| ()

Komiksový Morbius se odkládá

Komiksový Morbius se odkládá

05.01.2022

Fanoušci Jareda Leta a komiksového univerza od Sony (do kterého se zatím počítají jen dva Venomové) dostali ze začátku roku špatné zprávy. Snímek Morbius se totiž odsouvá rovnou o tři měsíce dál,… (více)

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

13.05.2020

Chystaný katastrofický snímek Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, 2012) Moonfall obsadil představitele hlavní role. Bude jím herec a komik Josh Gad (Kráska a zvíře). Film vypráví o tom, jak je Měsíc… (více)

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc