Reklama

Reklama

Neznámá síla vychýlila Měsíc z oběžné dráhy kolem Země. Poslala jej směrem, který bude znamenat konec života, jak jej známe. Do jeho kolize se Zemí zbývají pouhé týdny a ničivé záplavy, tsunami, zemětřesení a požáry jsou jen začátek. Svět stojí na pokraji zničení. Bývalá astronautka, nyní výkonná ředitelka NASA Jo Fowler (Halle Berry), je přesvědčená, že možná zná klíč k záchraně nás všech. Problém je, že jediní dva lidé, kteří jí věří, jsou astronaut Brian Harper (Patrick Wilson) a konspirační teoretik K.C. Houseman (John Bradley). (Bioscop)

(více)

Videa (13)

Trailer 1

Recenze (553)

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Přiznávám, že mě to bavilo a během všech těch vykolejených bláznivin, co se v tom neustále dějí, jsem měl připitomělý úsměv na tváři, ale člověk k tomu musí přistupovat jen jako k totálnímu non-braineru (zvlášť při dialozích). Bylo pro mě příjemným překvapením, že z postavy Johna Bradleyho, ze které jsem po zhlédnutí trailerů měl největší obavy, se nakonec vyklubal highlight filmu. Dějová linie s ním, Patrickem Wilsonem a Halle Berry mě bavila, ale Moonfall si bohužel táhne jako obří kouli u nohy i nucenou paralelní linii s rodinnými příslušníky na zemi a tyhle prostoje pro mě byly kamenem úrazu. Scény s hrozně napsanými, nezajímavými, nesympatickými a i otřesně zahranými charaktery (Charlieho Plummera nechci už nikdy v ničem vidět) chvílemi měnily blbé leč zábavné guilty pleasure v bolavý trapas. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Mám pocit, že Roland príde ráno do práce pozdravy chlapcov rodnou nemčinou, Kurvahošigutntag a potom im predstaví ďalší námet, v ktorom zničí zas pol zemegule. No a chlapíci od písacích strojov mu len majú napísať nejakú omáčku okolo tej devastácie. Bavia ma Emmerichové filmy a bavil ma aj tento aj keď je to kvalitou čoraz slabšie. Z fyzikálnych zákonov som nikdy nevynikal, ale to čo sa deje tu, je horšie ako moja písomná práca na strednej. A poviem vám, že je mi to vlastne jedno. Prvá polka mi prišla dosť nevýrazná, ale ta druhá, kde sa utopí celý rozpočet je skutočne nabitá, zaujímavá a nečakal som, že dostaneme až takéto sci-fi, ktoré trošku pripomenie a vykradne v závere Cameronovú priepasť. Takže čo nám vlastne Moonfall ponúkne ? V podstate to čo nám vždy Roland dodal. To je masívna deštrukcia, obrovské tsunami, fajn hercov, efekty, americké vlajky, znova zničení Chryslerov mrakodrap a hromadu logických blbostí, ktoré majú diery ako ementál. Neviem koľko týchto Rolandovych katastrof ešte prežijem, ale tuto som úspešne prežil a celkom som sa aj zabavil, akurát o dosť menej oproti jeho predošlým filmom. 55% - 3* ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Má to trochu pachuť Independence Day 2. Emmericha mám rád, trikové atrakce on zvládat umí dobře, ale ten zbytek je znatelně horší od konkurence. Přišlo mi, že se zde vše neskutečně sune kupředu ( je docela paradox, že Don´t Look Up dokázal celou tu hrozbu podat mnohem zajímavěji, vyhroceněji a intenzivněji), což je škoda, věřím, že se silným backgroundem by to mohlo být velmi dobré. Zároveň je škoda, že zde musel Emmerich přimíchat i Umělou inteligenci a Alieny, za jiných okolností bych to uvítal, ale zde by stačila jen hrozba s měsícem a celé to mohlo mít hned serióznější nádech. Je to cheesy a celkem zábavné a škoda, že samotné destrukce trvají chvíli. 5.5/10. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Takhle, v poměru cena / výkon už Rolča zmasil planetu několikrát podstatně lépe a s hezčím humanistickým furore. Tahle inceloidně-konspirační vize se dá, dokud jakž takž hraje podle pravidel katastrofického bijáku, u toho pokusu o lobotomické sci-fi mi pak už spíš vynechával mozek. Mělo to skončit na Netflixu, tak hnusné greenscreeny jsem na velkém plátně neviděl už dlouho. A ta možnost dát u toho prádlo do pračky a čumět z okna by filmu jenom přidala. Od Emmericha nečekám moc, ale určitě víc srandy než Moonfall. ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Film jsem viděla ve 4DX a vzhledem k tomu, že jsem se chvílemi malinko nudila, tak určitě NEdoporučuji klasický 2D formát, protože to nejspíš bude ještě horší... Ač věrný emmerichovec, na základě prvotních reakcí jsem čekala, že to bude takřka nekoukatelné a voila. Abyste mě pochopili, "Moonfall" není dobrý film, ale když to vezmu kolem a kolem, zas tolik nechybělo. Efekty jsou jako již tradičně výborné, postavy jsou sice unylé, ale nejsou ani trapné ani totálně bez mozku a dokonce ani ty hlášky nebyly vyloženě kill-me-now, jak jsem se obávala po posledním, naděje pohřbívajícím traileru. Největší problém tkví paradoxně v samotné katastrofě. Režisér a další dva scénáristé (aha, tak proto!) se tentokrát rozhodli smíchat přírodní katastrofu globálních rozměrů s mimozemskou A.I. hrozbou a ač je to docela zajímavé/příjemné obohacení (jinak bychom tu měli de facto "2021 - Part 2"), tak to bohužel nedokázali správně vyvážit. Ve výsledku tak máme sci-fi o pár lidech z NASA, kteří se snaží najít plán na záchranu světa, protože se k Zemi řítí mechanický Měsíc a způsobuje strašlivé věci, KTERÉ SE AŽ NA PÁR VÝJIMEK ODEHRÁVAJÍ OFF-SCREEN!!! Tohle jsem musela opravdu rozdýchávat, protože jsem se těšila, jaké lahůdky a všemožné vychytávky nám v rámci hrátek s gravitací "Mistr destrukce" naservíruje tentokrát a... a... a nic. Kde jsou záběry na památky? Proč nic nespadne na Bílý dům? Proč se nezbortí nápis Hollywood? Proč nevidím vlnu řítící se na Tower Bridge? Proč šikmoocí lidé nepobíhají sem a tam po nejznámější křižovatce světa? Proč, Rolande, PROČ?!? A ano, ta absence paniky je taktéž neodpustitelná. Mně někdo říct, že jsme za 3 týdny všichni mrtví +vidět přílivové vlny, propadající se zemi a padající kusy Měsíce, tak mi hrábne. Tady se ozve ohlušující fíííííííííí, následuje náraz obřího kusu měsíční skály do nedaleké hory a reakcí hlavní skupinky je jen nezúčastněný pohled a věta "jdeme dál". Upřímně, naivita a ignorování zavedených postupů či základních fyzikálních zákonů (a že je jich ve druhé polovině požehnaně...) mě bolí daleko méně než chybějící náboj či projevy lidskosti/nelidskosti, které by mi pomáhaly cokoli cítit. K mimozemské "šoking" zápletce se více vyjadřovat nebudu, ta mi absolutně nevadila; i když to byl mišmaš 100x viděného. ()

Galerie (97)

Zajímavosti (16)

  • Při setkání konspirátorů v hotelu má místnost na stěnách stejné tapety jako má hotel v kultovním hororu Osvícení (1980). Jedná se o narážku na skutečnost, že některými lidmi je přistání na Měsíci považováno za nahrané a že ho měl režírovat Stanley Kubrick. (NiWi)
  • Toma Lopeze (Michael Peňa) měl původně hrál Stanley Tucci, ovšem problémy vzniklé pandemií covid-19 mu znemožnili odcestovat za produkcí do Kanady. (NiWi)
  • V jeden okamžik padají úlomky Měsíce na Zemi a zároveň lidé jsou ze Země přitahováni gravitací Měsíce a vzlétají. Tvůrci si měli rozmyslet, jaké z těch dvou těles bude mít větší gravitaci (což je vzhledem k rozměrům a hmotnosti obou objektů jasné). (jujec)

Související novinky

Zemřel Donald Sutherland

Zemřel Donald Sutherland

20.06.2024

Přichází velmi smutná zpráva ze Spojených států. Ve věku osmaosmdesáti let odešel americký filmový velikán a plodný herec s přibližně dvěma stovkami filmových a televizních rolí na svém kariérním… (více)

Komiksový Morbius se odkládá

Komiksový Morbius se odkládá

05.01.2022

Fanoušci Jareda Leta a komiksového univerza od Sony (do kterého se zatím počítají jen dva Venomové) dostali ze začátku roku špatné zprávy. Snímek Morbius se totiž odsouvá rovnou o tři měsíce dál,… (více)

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Přestože bylo letos velkých filmů obecně méně, protože kina začali otvírat až na konci května a Tomu Cruisovi se ještě nechtělo riskovat s Mission: Impossible 7 a Top Gunem, dočkali jsme se několika… (více)

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

13.05.2020

Chystaný katastrofický snímek Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, 2012) Moonfall obsadil představitele hlavní role. Bude jím herec a komik Josh Gad (Kráska a zvíře). Film vypráví o tom, jak je Měsíc… (více)

Reklama

Reklama