Lehkomyslný mladý zlodějíček Jack Ryan si nedělá příliš starosti s dodržováním zákona a nevydrží dlouho na jednom místě. Jediné, co k životu potřebuje, jsou mořské vlny, na nichž se může prohánět na surfu. Nedávno dorazil na Havaj a našel si práci na stavbě u Raye Ritchieho, stavebního magnáta, který se rozhodl postavit rekreační středisko navzdory protestům místních obyvatel. Kvůli jejich demonstraci nemohou dělníci začít pracovat a Jack se hned první den dostane do sporu se stavbyvedoucím Lou Harrisem. Tomu se totiž nelíbí jeho nápad zahrát si během nucené pauzy baseball. Nakonec ho mladík praští baseballovou pálkou, je vyhozen z práce a zatčen. Pobavený soudce Walter Crewes ho však propustí, a dokonce mu nabídne práci údržbáře a bydlení ve svém letovisku. Upozorní ho také na Rayovu milenku, svůdnou Nancy Hayesovou, a prozradí, že zdaleka není tak nevinná, jak vypadá, a že už několikrát stála před soudem. Jackovi se tak líbí, že ji navštíví v Ritchieho domě. Zjevně si padnou do oka a dívka mu prozradí, že Ray má na své chatě dvě stě tisíc dolarů v hotovosti na úplatky. Chce milence opustit a okrást, a k tomu potřebuje Jacka. Ten se sice nechá přemluvit, čeká ho však řada potíží, ať už je to Ritchieho věčně opilá manželka, občasný kumpán Frank Pizzarro, naštvaný Harris, nebo nepředvídatelná Nancy. Ta má nejen rozehraných několik partií současně, ale také nejedno tajemství. (TV Nova)

Beky

Vidíte to obsazení......., každej z nich utáhne vlastní film!!!...ale tohle prostě nešlo!!!..tak něco zoufale nudnýho se nevidí!!...nezajímavý scénář + nudná kamera= 40%...ani nevim za co vlastně!!! ()

lennyd

Místní zlodějíček Jack (Owen Wilson) se dostane do křížku s mafiánským bossem Rayem Ritchiem (Gary Sinise). Jacka ale podrží místní soudce (Morgan Freeman), kterému Ritchie a jeho plány s Hawaiským pobřežím nejsou příliš po chuti. O pár dní později se Jack seznamuje s Ritchieho milenkou Nancy, která se mu svěří se svým plánem. Dvěstě tisíc Ritchieho dolarů by mohlo změnit svého majitele, a tím by se mohla stát Nancy s Jackem. Ale nechtějí všichni Jacka jen využít pro špinavou práci? ... Vidím to naprosto jasně - přijde takhle Morgan Freeman (dále jen M) za Owenem Wilsonem (dále jen O). M: Hele O, začíná léto, co budem dělat? O: Mohli bychom vyrazit na dovolenou na Hawai. M: Blázníš voe, víš co to stojí? Víš co všechno musím platit? O: Neboj, mám plán - vezmem sebou ještě Garyho, Charlieho a pár dalších, střihnem si nějakou komedii a producenti se roztrhaj, aby nám naši dovolenou zaplatili. M: Tak jo, řeknu ještě Sáře - ve správný letní komedii musí být nějaká polonahá kráska. O: Domluveno, jdem na to. A jak se domluvili, tak udělali - výsledkem je tento film.. ()

Bobik9

Hodně dobře obsazená zbytečnost. Je to příjemné na pohled, trošku nepřehledné a s dobrou muzikou. Takový bezstarostný film, u kterého si člověk příjemně odpočine. Nečekaně slušné vystoupení Owena Wilsona, tradičně klidný Freeman, sexy Sara Foster a vtipně Charlie Sheen. Nic od toho nečekáte, nic také nedostanete, nicméně vidět se to dá. ()

blackJag

Podle příběhu z pera Elmore Leonarda natočená plážová lupičská historka, která se nese přesně v tom flákačském a požitkářském duchu (Owen Wilson se pro tyto role narodil), na jaký jsme od Leonardových hrdinů zvyklí. Atmosféru pěkně dotváří nádherně nasnímané havajské exteriéry a povedené figurky obsazené známými hereckými tvářemi (samozřejmě všem vévodí suverenní Freeman v roli netradičního soudce). Herci si natáčení museli neskutečně užít - i mně by podobná dovolená rozhodně náladu nezkazila :-) 70% ()

Revolver

Po nudném začátku přijde nudný prostředek završený nudným koncem. Chápu, že Sheen, nebo Wilson na víc nemají, ale co tady proboha dělá Freeman, ten asi podepsal smlouvu ožralej. ()

Shakeus

Krimi thriller :-) Owen Wilson, nějaká štětka a kupa nudy. Občas nějaký vtip, kde by byla místo něj snad i lepší vtipnější ta nuda. ()

venom14

Nevím co mezi žánrama dělá thriller.Podle mýho to byl Krimi/Komedie/Romantický film,který v sobě nemá ani dostatek z jednoho žánru.A že to hraje hlavně na herecké obsazení nemusím ani zmiňovat.Ale na odreagování to celkem ujde. ()

lucijelucije

Překombinovaná capinka, která bohužel není ani vtipná. Avšak O. Wilson je sympaťák a společně se S. Foster tady působí mile, skoro jako sourozenci=) ()

Yardie

Je to takových 50%. Podle obsazení jsem očekával nějaký super hyper snímek. Bohužel, výsledek byl takový mišmaš o ničem. Zápletku jsme už viděli několikrát, ale při dobrém zpracování by to nevadilo. Nicméně zde dobré zpracování nebylo. Bylo to takové nijaké - nevtipné, překombinované a prostě mišmaš. Bylo tam pár dobrých hlášek, ale na komedii žalostně málo a ani to kolem nebylo nějak extra zábavné. Prostě mírný podprůměr na jedno podívání, pokud se nechce člověku dělat nic jiného. Howgh! ()

kecinzer

Začalo se to vyvíjet jako docela zajímavá komedie, ale vznikl z toho opravdu velice divný film díky svému závěru. Vůbec mi tam nesedl. Nebýt jeho, byo by to slušných *** a půl. Ale tahle musím hodnit niž. ()

jilda

Sarah Foster zvedá hodnocení o dvě hvězdičky, jinak je scénář tupý a účast několika výborných herců je bohužel nevyužita. ()

IvcaSammet

Musím se přiznat, že u tohoto filmu si opravdu nevím rady ... Už když jsem tento film viděla poprvé, nevěděla jsem, co si o něm mám myslet. Owen je samozřejmě vynikající, ale to samozřejmě nijak neovlivňuje to, jestli se mi film ve finále líbí nebo ne ... Celkově je herecké obsazení velmi dobré, i když jsem si na Saru Foster prostě nedokázala zvyknout. Nejen, že mi její role přišla šíleně nesympatická, ale taky mi tam absolutně seděla. Nevím proč, její výkon byl úžasný a herečka to taky není špatná ... Film měl na mě celkově působil až příliš pohádkově, příliš nereálně, i když rozuzlení bylo skvělé ... Opravdu nevím, jak mám tento film hodnotit. Herecky i dějově bych film s klidem ohodnotila čtyřma hvězdičkama, ale protože to bylo až moc pohádkové, umělé a na můj vkus až "nechutně" romantické, tak bych filmu dala sotva tři hvězdičky ... Je to prostě někde uprostřed, jenže nevím, jestli se mi ten film spíš líbil, nebo naopak nelíbil ... ()

Olík

Někdo jsou věci přesně takové, jak vypadají!!! Frajerský zlodějíček jeho femme fatale a jedna velká akce. Z prvotřídního obsazení udělal prázdný scénář a nevyužití některých postav (především Ch.Sheen) celkem nudné pokoukání – Owen Wilson je jedním z mých oblíbenců, ale tohle je jeden z jeho nejslabších filmů. ()