Námorný seržant Mike Stevens (Armie Hammer) dostane rozkaz zlikvidovať v púšti vodcu teroristickej bunky. Mike je dobrý sniper, ale v rozhodujúcej chvíli zaváha a situácia sa osudovo zvráti. Spolu s kolegom Tommym (Tom Cullen) sa musia dať na útek a bežia priamo do mínového poľa, kde Mike stúpi ľavou nohou na mínu. Úplne sám a bez možnosti pohybu musí prežiť najbližších 52 hodín. Tak dlho totiž trvá záchranná misia, ktorý by mu mohla zachrániť život. Ide len o to, či to psychicky a fyzicky vydrží. Pátrajú po ňom teroristi, ohrozujú predátori, slnko, smäd a blíži sa piesočná búrka... (TV JOJ)

kaylin

Docela dobrý námět, který byl docela dobře ztvárněn a měl i celkem ucházející pointu, i když já bych klidně šel do něčeho drsnějšího. Armie Hammer tady přesvědčil, že sám celkem v pohodě utáhne celý film, jen by to chtělo trochu kompaktnější scénář, který by udržel celkovou sílu námětu. To se nepodařilo. ()

bourec

Odpad to asi těsně neni,ale píčovina jo.Nuda s pár hercema,a ten týpek má halušky,a já nevim co ještě.Autor tohodle filmu určitě divákům něco chtěl asi sdělit,ale já tam nic nevidim,a hlavně filmy s myšlenkou většinou stojej za hovno.20%. ()

laik_60

podobný námet ako vo filme The Wall (2017), akurát že v tomto bolo viacej halucinácie, a na môj vkus príliš veľa filozofovania. :( u mňa slabší priemer. ()

Johnny.ARN

Až niekde po 15 minutach som zistil čo to je za film. Že svojho času bol okolo neho hype a podobne. Akože dobre, taký príbeh sa nevidí. Mna ale tie jeho filozofické reči a vyrovnávane sa s minulosťou nejak nevzalo. V druhej polke je už aj ťažké rozlišiť, čo je real a čo len jeden z jeho ďalších preludov. Neni to však zle natočené, ani zle vyrozprávané. Skôr je to na zamyslenie, čo pri vojnových filmoch veľmi nehľadam. Dá sa to zvládnuť a Schumanov manéver je hrot. 3 z 5 ()

venison

Po přečtení obsahu filmu bych si "Mine"nikdy, nikdy, nikdy nepustila, ale má drahá polovička mne přesvědčila, abychom to přeci jenom zkusili.. První polovina filmu pro mě byla příjemným překvapením.. Celé téma tvůrci pojali velmi pěkně poeticky i vojensky.. Druhou část ovšem již scénář utáhnout nedokáže a pozornost diváka hluboce opadá.. Vadila mi také průhledná zápletka s filosofickým přesahem.. Bohužel podívaná ve stylu "127 hodin" v army stylu nekoná.. "Mine" netrpělivým fanouškům rozhodně nedoporučuji :-) ()

fefee

Začiatok a úplný záver dobrý, ale ten stred, no trocha nuda... Vadilo mi aj to prehnané tlačenie dojímavých scén ktoré nemali ten správny účinok pokiaľ sa stále opakujú a naťahujú. Inak pozerateľný ľahko predvídateľný mínový priemer. ()

VanTom

Armie Hammer stojí (klečí) na nášlapné mině v arabské poušti a několik dní čeká na záchranu, z kteréhož námětu se postupně stává dobrá haluz, jak vyčerpaný, dehydrovaný (a traumatizovaný) halucinuje o své minulosti, rodičích, přítelkyni – a filosoficky, "sebeočistně" si srovnává priority. Natočené je to ovšem slušně s vtahující hudbou, takže tomu odpustím i tu hloupou pointu. ()

sedm.1

Na to, že celých sto minut je postaveno v podstatě jen na tom, že voják stoupne v poušti na minu a nemůže se tedy hnout, aby mu to při nejlepším neurvalo nohy, tak se jedná o poměrně snesitelný film. Samozřejmě příliš nechápu, proč to sami tvůrci, vzhledem k obsahu filmu, natahovali až na tak zbytečně dlouhou stopáž, jelikož spousta momentů tam skutečně nemuselo vůbec být, a tak jsem se i já párkrát přistihl při jemném lelkování, pořád ale musím uznale přikyvovat, že těch napínavých, dramatických a vlastně i docela emočně působivých scén je tam určitě mnohem víc, takže nějaká vyloženě dlouhodobější nudná pasáž se zde skutečně nevyskytuje a převážně pořád se něco děje. Každopádně mě osobně ale spíš bavila první polovina filmu, kdy je ústřední hrdina ještě tak nějak při smyslech a odolává reálným událostem, co mu daná situace připravila, jelikož v těchto momentech to celé fungovalo opravdu působivě, zatímco v druhé polovině pak ale začalo přibývat halucinogenních momentů a právě v těchto okamžicích se to celé zasekávalo, nicméně úplný závěr je zas už vážně povedený, no a co se týče pointy, to je velká sranda, a i když na spoustu diváků může zapůsobit snad až trapně, tak u mě zabodovala a já za onu pointu dávám jasný palec nahoru. Jinak Armmie Hammer v hlavní roli pak určitě neselhal, je to sympatický herec, který umí hrát přesvědčivě a i díky jeho výkonu jsem jeho postavě upřímně přál, aby se z té posrané situace dostal pokud možno celý a i atmosféra je působivá přesně tak, jak film potřeboval, takže i v tomto ohledu panuje z mé strany spokojenost. Celkově tak Mine sice není žádný převratný, strhující, zapamatování hodný filmový zážitek, na druhou stranu je ale zábavný a neotřelý natolik, aby si ho potenciální divák opravdu užil na pohodu. ()

qxkamo

Kazdy by mal v zivote stupit na minu :). Malokto uveri, ze sa da pozerat pocas celeho filmu na cloveka stojaceho na mine. Rovnako ako na cloveka uvazneneho v truhle (Buried). ()

TheSpearCZ

Film s neobvyklým námětem, který začal a fungoval někam do poloviny filmu na výbornou, ale potom se to neskutečně táhne a i když Armie Hammer tomu dost pomáhal, tak to prostě nestačilo. Čistý průměr jak sviňa, když bych dal 2 nebo 4* tak se na sebe vůbec nezlobím. Čisté 3* ()

MickeyStuma

Po snímcích ´Pohřben zaživa´ či ´127´ tu máme další drama jednotlivce na pokraji hrůzy a vlastní smrti. Africká poušť a voják jednou nohou stojící na mině. Má statisticky pouze 7% šance, že není funkční. Kavalerie je sice na cestě, ale než vlivem okolností dorazí, uběhne ještě mnoho hodin. Celkově víc jak jeden den. Psychologické drama poukazující na psychiku člověka v takové situaci, jeho prožitky, zážitky a snaze přežít. Striktně natočený snímek, který pochopí snad jen ten, kdo pamatuje základní vojenskou službu a vojenské cvičení ve vší parádě. Stát dlouhé hodiny na místě a nepohnout se, ve dne horko, v noci zima, hlad, žízeň, pomalu se dostavující bezmoc, zoufalství, deprese a halucinace. A pod nohou mina. Psychologický thriller se solidním příběhem velmi dobře natočený. Jen ten začátek vyznívá podivně. Je možné, aby odstřelovač z lidskosti odmítl splnit rozkaz jenom proto, že cíl je na svatbě? No, říká se, že ve válce je možné všechno, tak asi ano. ()

Vabr

Hodně oceňuju filmy, který se odehrávají na jednom místě během krátký doby. Zvlášť vždy důvod, proč tam postavy musí být. Líbily se mi moc emoce, který hlavní hrdina zažívá, používání flashbacků a 1st person view. Tohle výborně Mina zvládla a udělalo mi to radost. Ve spoustě momentech zvládne být sakra intenzivní (hádejte, kdy asi 😄). Hlavní postava je velmi sympatická. Chování postav je podle mě přesně ukázkově reálné. Drama vibe byl báječně odvedený taky a hodně se mi líbilo, jak se všechno na konci ,,slepilo'' dohromady. Celkově to mělo všechno odvedený na výbornou a a dost oceňuji kameru. Vyhodnocení: Tahle myšlenka mi utkvěla v hlavě: Tohle byl jeho poslední krok. Dost výstižná a smutná. ()

balcazar

Navzdory priemernému hodnoteniu tu na csfd či komentárom o tom, či film vykradol alebo nevykradol iný film, nemôžem inak ako naplno. Mňa Mine dokonalo pohltil. Parádny pohľad do hlavy vojaka, z ktorého miestami až mrazilo. Drobné muchy, ktoré sa dajú vytýkať, nemá pre mňa zmysel spomínať pri tom všetkom, čo mi film ponúkol a čo som videl. Najlepšie na tom je, že mám chuť si to rovno teraz pustiť znova. ()