30. léta minulého století. Joe (Ewan McGregor) se nechá najmout jako dělník na loď driftující mezi Glasgowem a Edinburgem. Osudovým se mu stane setkání s manželkou svého zaměstnavatele, krásnou Ellou (Tilda Swinton). Brzy se začnou intimně scházet. Jednoho dne je ale v kanále nalezena mrtvola mladé ženy. Pachatel je policií zadržen, ale při vyšetřování vychází najevo, že Joe ví o mrtvé dívce víc, než by se mohlo zdát... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

aLPaC

Je to příšerně utahaný, nudný a děsně šedivý. Sexu je tu hodně, ale užijou si hlavně holky. Ty totiž uvidí Ewanův bimbas, kdežto mi pánové se dočkáme sice čtyř nahých žen, ale žádná z nich nestojí ani o opření kola. Ewan je většinou sympaťák, ale tady hraje neskutečnýho zmrda, kterej měl od někoho dostat pořádně do huby. To se bohužel nestalo takže za dva. ()

Axident

Jak tady zaznělo - tenhle film by jen težko hledal diváky. Ač je vynikající... Sychravý a neobyčejně lidsky všedně syrový a autentický = absolutně neetraktivní, navzdory tomu, že dnes veleznámá "krásně ošklivá" Tilda Swinton je "povětšinu filmu" zcela nahá a není sama. Je to ale věrná nahota, skutečná, až smutná, živočišná a zpocená jako sex, depresivní jako atmosféra celých 100 minut. Komorní a velmi intimní příběh o jedné velmi nešťastné i zbytečné smrti je tak ponurý, jako ranní mlha nad kanálem. Pro dnešního akce, barev, šoku a avantgardy lačného diváka se téměř nehodí. A ta krásná skotština v podání Ewana McGregora i ostatních, ay. (Komentář igi B je brilantní.) ()

KHkomiks

Dal bych 3*, ale tenhle film podle mě většina lidí neviděla. Není to hold akčňák, nejsou tam super efekty, jsou tam hold jen skvělý herci, co ví, jak na to. Ewan je charismatický herec, pro mě jakoby nová verze De Nira. Jen hrává v trochu jiných žánrech. Je to drama o pocitu viny a o lidech, opravdových lidech, nejsou to hrdinové, svině ani dobráci, jsou to jenom lidi. Film o životě v 60.letech. ()

Hapretor

Nuda. O čem to jako mělo být?! - McGregor v roli týpka bez morálky a zodpovědnosti, bez výčitek a dospělého rozumu, jen čumí, jen čumí, tim nějakou sbalí ... ne, nemylte se ... nezávidím ... jen jsem otrávený z té nudy. Čekal jsem alespoň nějakou myšlenku ... to jsem chtěl ale hodně ... ()

Redbee

I přes stopáž 98 minut je film neskutečně rozvleklý a souhlasím s ostatními názory, že stopáž by mohla být mezi 20 a 30 minutami přičemž ději by to neublížilo, možná bychom jen přisli o nějaké ty erotické scény, což by "byla velká škoda" ()

arkie

Zaujímavý film - ale dosť depresívny. Tá beznádej osudu života v drsnom industrialnom Anglicku v kontraste s vášnivým až živočíšnym sexom. Ku koncu ale film stráca trochu spád a záver je taký ako posledná scéna - trochu rozplizlý. :)(spoiler - pre fanynky: Ewanov penis ... :) ... pre mužskú časť: väčšina herečiek sa vyzlečie, nie že by bola bohvieaká pasia vidieť Tildu Swinton, ale taká Emily Mortimer je vážne kus :) ...) ()

dessa

Nestačím se divit, musím souhlasit s uživatelem igi B., jen proto, že tomu Jirka "občas zasloužím devítkou železem" od boku napálí jednu hvězdu, aniž by to pochopil, ostatní se nerozpakují a přidávají se s takovou nakládačkou. Měli byste víc číst, lidi. Shame on you! ()

kraval

Young Adam je velmi podhodnoceným filmem, který je založený na chladné atmosféře, výborně snímaných obrazech a skvělých (přirozených) hereckých výkonech. Asi po hodině přijde narušení pomalého tempa zčásti zbytečným přísunem nových postav, ale nakonec si vyprávění zachovává celistvost. Ano, brzy víte, o co ve filmu jde - no a? Takto bychom mohli osočit celé filmové žánry - akční, romantické, komedie, horrory atd. A “že to není řemeslně špatné, ale co z toho” je totální žvást - takhle se můžeme vypořádat s celým výtvarným uměním a možná s veškerým uměním vůbec, jelikož nám nepřináší nic hmatatelného. ()

rivah

Pozoruhodný film o hledání sebe a smyslu života. Ty věci, co se dějí kolem, jsou jen doprovodné a hrdinovi ujasňují jeho postavení i jeho chybné jednání. ()

Sundance.cz

Tak to bylo drama, krimi nebo porno? Od každého něco, ale dohromady vlastně nic moc. Prostředí vodních kanálů je zajímavé. A kam se vlastně poděl dopis? Tento film asi vážně není pro každého... 25 % ()

faraoon

Adamovy "výčitky" jsou geniální film svého žánru, který předběhl dobu a pokud se do něj vnutíte a v něm pak utopíte dostanete chutný sendvič poskládaný z přesvědčivých hereckých projevů, přiléhavé hudby a dotěrné kamery. Gregorův cynismus, herecký koncert Tildy Swinton, která jako jedna z mála hereček ví o své nehezkosti a nebojácně jí provokativně zdůrazňuje, smyslná odevzdanost Mortimeřina a to vše v oparu erotiky a všudypřítomné ušmudlanosti. Jakoby mě ovanuly Bukowského Básně a upíjel si šampus s Dostojevským. ()

jafuska

na tenhle film jsem se těšila z důvodu, že tam hraje Ewan Mcgregor, kterýho si pamatuji z filmu I love you Phillip Morris, kde exceloval, do té doby to byl pro mě neznámý herec, ale jaké to pro mě bylo zklamání ho vidět v tomto filmu, kde pocituji velké zklamání, tahle role se mu vůbec nepovedla, je to za hranicí nudy, dostala jsem se jen do první půlky, doufám, že ho uvidím i v jiných filmech a daleko lepších, než je toto, děj, který je hlavně o sexu mezi mužem, a ženou a to mě dost vadilo, nejsem sice žádná puritánka, ale.....není to sice jen o tom jediný, ale i o tragédii, kdy se objeví mrtvá žena ve vodě, je to holt málo. ()

dur.dur

Melancholicky krásný příběh o apatickém a neúspěšném spisovateli. O prostředí, se kterým se člověk jen tak nesetká. O nevšední každodennosti. Jakkoli je příběh pomalý dokáže diváka vtáhnout uvěřitelnou obyčejností zobrazeného, která je okořeněná Joeovým sexuálním apetitem. Dvě roviny příběhu, které je zpočátku těžší oddělit, se přirozeně prolnou a vytvoří prostor pro těžké morální dilema, které je vyvrcholením celého filmu. David Mackenzie mě příjemně překvapuje. ()

mac000

Voda přináší mrtvé tělo dívky v samotném počátku filmu... voda se prolíná celým dějem jako osud hlavních protagonistů... voda pohřbívá všechna tajemství Joea, která si bude navždy nosit v sobě... Výjimečný film, rozehrávající v pomalém tempu drama, rádobyintelektuála Joea a žen, které se mu staly osudem. ()

Pajela

Hmm. Skotský přízvuk a ponuré šedé městečko super.. A to je tak jediné. Kdyby ubrali pár šukaček a místo nich tam dali... NĚCO... Nuda. ()

gabrina

Ještě, že jsem se tentokrát nenechala odradit hodnocením filmu a na doporučení ho zhlédla. Zaujal mě svou ponurou atmosférou, dějem i hereckými výkony. 7/10. ()

necrosrandist

Potenciál tam rozhodně byl. Ale záhy zjistíte, že je to tak trochu jako Vraždy v Midsomeru se slušnou porcí erotiky. Nuda veliká, jako med se táhnoucí. Ačkoliv kniha může být naopak velmi zajímavá... škoda. ()