Wakefield

• USA Wakefield (více)

Jak by vypadal váš život bez vás? Howard Wakefield (Bryan Cranston) je na první pohled ztělesněním úspěchu. Má milující ženu (Jennifer Garnerová) a dvě dcery, prestižní práci právníka z Manhattanu a pohodlný dům na předměstí. Přesto se ale uvnitř dusí. Jednoho dne se v něm něco zlomí a Howard se ukryje v podkroví své garáže. Jeho rodina pátrá po tom, co se s ním stalo, a on je pozoruje z protějšího okna – špehuje svůj vlastní život jako někdo cizí. Když se jeho dobrovolná izolace protáhne déle, než plánoval, Howard začne přemítat o tom, zda je vůbec ještě možné vrátit se a žít stejně jako dřív? Snímek Wakefield, v němž podává dechberoucí, temně komediální výkon Bryan Cranston (Breaking Bad), nabízí provokativní pohled na to, co znamená náhle se vším seknout. (HBO Europe)

BOURQUE

Spoiler! „Wakefield“ je akousi krutou hrou manžela, ktorý budí pocit, že je nezvestný (a tak aj žije) a popritom z blízka (z domu oproti) sleduje svoju manželku, ako sa s tým vysporiada. Z hereckej stránky trošku prekvapí väčšia obetavosť B. Cranstona. J. Garner len asistuje. Občas zaujímavé (a celkom pravdivé) filozofické myšlienky, avšak nie viac. Ten jednoduchý záver so slovom „Som doma!“ je z mnohých smeroch spíš výsmechom voči „určitej skupine“ divákov. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

Charlie84

What the f...??? Bryan Cranston vyleze na půdu, aby šmíroval svoji rodinu, rozmlouval s postiženýma dětma a ve volných chvílích zápasil s dalšími (skutečnými) bezdomovci a Rusy o časáky z popelnic. To vše, aby po roce z půdy zase sešel a...what the f...? K dovršení (filmové) tragedie chybí snad jen úvodní "inspired by true ivents.." Být to zajímavěji natočené, méně divadelní, kratší a...spousta dalších věcí...ale takhle fakt NE. ()

Kingjiri

Námět, kdy má Howard dost svýho dosavadního života a ukryje se pár metrů od baráku, aby následně sledoval svojí rodinu, byl fakt originální (ačkoliv bylo dost divný, že si nikdo jeho voayerskýho pohledu za oknem nevšim). Počáteční lehce komediální pojetí slušelo snímku nejvíc, pak přišly na řadu nudný flashbacky a ne vždycky zajímavý nebo občas zdlouhavý vážný úvahy. Pointa však byla slušná a Cranstonova herecká one man show zvládnutá na jedničku (jak jinak). Kdyby se téma pojalo víc odlehčeně a závěr nebyl tak otevřenej, určitě bych se čtvrtou hvězdou neváhal. ()

Stíba

Bryan Craston na výbornou ve filmu, který může vážněji oslovit jen užší, určitým specifickým způsobem smýšlející cílovou skupinu. ()

Likan7

Ve 2. minutě se do záběru dostane Bryan Cranston a nesleze z něj až do titulků. Hlavně ale musím dodat, že si to dal s naprostým přehledem. Když jsem se podíval do jeho filmografie, překvapilo mě kolik jsem vlastně viděl film, kde je. Jenže on obvykle má nějakou vedlejší nenápadnou roli (až na Proč právě on?, že by se konečně dostal do většího povědomí?). Ve Wakefieldu ale ukázal, že rozhodně má na to táhnout sám celý film. První polovina je plná absurdních a hlavně vtipných momentů, které Vás prostě baví sledovat a dá se říct, že Howard dělá to, co minimálně jednou chtěl každý z nás. Sledovat své blízké, aniž by o tom věděli. Samozřejmě je to hlavně drama, takže v posledních 30 minutách se začne maličko vařit z vody, a hrát na filozofickou notu "Kdo jsem?". Přiznám se, že mi těhlech posledních 30 minut moc nesedlo, ale dokážu to bez problému filmu odpustit. Jen ten konec....ten konec! Nemohli tvůrci alespoň naznačit? :-) ()

bono22vox

Snímek, který svou myšlenkou, nápadem i příběhem zaujme. Nicméně filmově nefunguje moc dobře. Zaplať pánbůh alespoň za dobrý casting... ()

Cooller

někdo si na osobní krizi koupí drahý auto nebo pořídí mladší milenku Bryan se ale zavře na půdě... každej má to svoje no ne? ()

fordhont

Zajímavý film o nabourání konvence a stereotypu a především náhled na sebe sama v kontextu změny života své rodiny. Ať už se někomu konec líbí nebo ne, uzavřela se přesně ta část, o které to bylo. ()

Sasulka3

Za me uprimne ztrata meho casu... Uz jsem si to rikala od ctvrtky filmu, ale stale jsem ocekavala, ze se ten film nejak rozjede, ze se stane cosi zavratneho... Krom toho, ze mi prislo bezcitne, nechat zit manzelku s detma v domneni, ze jejich drahy manzel a otec neni....tak nejake myslenky hlavniho predstavitele me neoslnily :) ()

liquuid

Originalni, perfektni k zamysleni, casto velice vtipne scenky ( pumpicka ). Nadherna Jennifer. Nejvic dokonaly je ovsem ten konec, ten je opravdu k nezaplaceni. 60% ()

bonovox

Film na hlbšie zamyslenie pre všetkých. B.Carlston tu potvrdzuje svoj veľký herecký talent, len škoda že sa z dobrého námetu nevytažilo viac. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()