The Neighbor

Scénografie:

Mars Feehery

Kostýmy:

Andrea Federman

(spoilery). Mám rád filmy Marcuse Dunstana, líbí se mi na něm, že píše uvěřitelné a sympatické charaktery v hlavních rolích, teda jako kladných hrdinů, kteří mají mozek a se záporáky si vytřou prdel, nejsem happyendovej, ale v tomhle typu filmu nesnášim, když se hlavním ouchylům nic nestane a film dopadne blbě.Proto sem štěstím chcal u The Collection a proto sem fakt s napětím sledoval, jak si Dunstan povede v dalším filmu a nezklamal mě.Žádné zbytečné gore, žádný přeafektovaný postavy a šílený scény...toho bylo dost v kolekcích a Marcus si chtěl natočit něco jinýho.Sympatickej thriller, ve kterym kupodivu vlastně ani ta banda záporáků není ve finále tak záporná, jasně, že sou to magoři...ale žádný prasáci co mučej, nebo žerou svoje rukojmí...chtěj prostě prachy.Hlavní hrdina je sympoš a Stewarta já můžu, napětí funguje a celý to perfektně podporuje výýbornej soundtrack.Občas se sice hlavní hrdina chová trošku nelogicky a ten nezamčenej poklop mě bude děsit ještě asi tejden, jinak ale hodně přemýšlím o zařazení Dunstana do topky.Jeho filmy se sledujou samy a kdyby každej nečekal mega hardcory jako v jeho prvních dvou filmech, určitě by si Soused vystrašil víc %.Za mě 85%.(26.9.2016)

• Gilmour93

Mám rád filmy opěvující jižanskou pohostinnost, ty krky nejdříve rudé od slunce a potom od krve, odpovědný postoj k druhému dodatku ústavy a úmysly, co jsou spolu s trestními rejstříky svou čistotou podobné liliím, jenže tohle bylo od Dunstana slabé jak Jasánkovy plíce. Půl stopáže zabere expozice, při níž je vrcholem vzrušení vylívání piva do dřezu a zjištění, kam míří sousedův dalekohled. Když se začne šmejdit útrobami domu, napětí nepatrně vzroste, ale ručičky na hodinách spíše zpomalují. Vyvrcholení pak musí logicky patřit násilí, kterému vedle ukvapenosti vládne akční manželka odpalující lidské homeruny stativem od kamery. Výsledný dojem z tohoto sousedského sporu je ztráta Dunstanovy autorské tváře a já si začínám myslet, že Collector byl od něj jen jakýsi lucky punch..(14.10.2016)

Dobrej pribeh..dobry drama..docela dobra hudba kterou zkurvi totalne vole nejaky artovi sracky co natacel ten magor nechapes..kdyby to tam nebylo jeste lepsi..vpohode vanocni film na jedno odpoledne..ale znam takovy blbecky co tady na to nadavaj a daj buranskymu filmu plnou palbu, kterej snad tocili nejaky zasrany amateri ze stredni, kamera rozklepana jak bezdomovec v zime a amaterskej shit..ale tohle je vklidu na 3/5 ! ale na sbirku to nema chtelo by to 3dil!(29.12.2018)

Dunstan se tentokrát držel nějak podezřele zpátky co se brutality týče, ale atmosféru tento snímek má příjemně mrazivou, obsazení starého známého Joshe Stewarta z režisérových snímků The Collector a The Collection, byl rozhodně dobrý nápad (prostě se mi do těchto rolí už báječně hodí) a potěšilo mě, že se rejža vrátil ke stylu The Collectora a nepokračoval v až šíleně přestřelených "nápadech" jako u The Collection. Napětí a atmosféra s méně gore u mě dělá více než jen samoúčelné potoky krve a lítají kusy těl postrádající právě atmošku s napětím, takže já byl spokojen. Snad jen trojice padouchů mohla vypadat trochu více drsně, ale co, ne každej umí ukázkového psychopata jako Stephen Lang. Celkově povedený film u kterého se člověk nenudí a až do konce netuší, jak moc dobře/zle to dopadne.(10.10.2016)

• TomX2

The Collector bol môj obľúbený horor a keď sa mi naskytla príležitosť vidieť tohto Suseda, kde si k tomu hlavnú úlohu zahral ten istý herec, bol som nadšený. Keď som tento film videl prvý krát, tak sa mi celkom páčil, aj keď som bol trochu sklamaný kvôli tomu, že tam bolo málo gore. Po nejakej dobe mu však musím odčítať jeden bod, pretože to nie je veľmi dobrý film. A skoro nie je ani priemerný, lenže našťastie tu je fajn herec a akcia. Teraz už podobné filmy nie sú pre mňa a keby som si ho pustil znovu, dal by som asi jednu hviezdu. Scenár je totižto nič moc, atmosféra veľmi nefunguje, napätie v minimum momentoch,...skrátka podpriemer.(17.4.2017)