Rok 1892. Na cestě k odpuštění není nikdo v bezpečí. Lze v zemi divochů najít lidskost? ... Vydejte se spolu s hrdiny na klopotnou cestu nenávisti, vykoupení a přežití... Po téměř dvou desetiletích bojů s domorodými Šajeny, Apači a Komanči, dostane kapitán americké kavalerie a válečný hrdina Joseph Blocker poslední rozkaz. Kapitán má doprovodit churavějícího šajenského náčelníka Žlutého jestřába, svého nejopovrhovanějšího nepřítele, do jeho domoviny v Montaně. Nechtěný úkol před odchodem do výslužby se ještě více zkomplikuje, když se kapitánova skvadra bude muset ujmout ovdovělé osadnice Rosalee Quaidové. Smečky všudypřítomných loupeživých Komančů jsou přitom stále na válečné stezce a touží po krvi; dokáže zkušený kapitán naposledy splnit svou povinnost? (Česká televize)

matt6

Tento film akoby mal všetko čo od dobrého filmu očakávam, ale zároveň mu chýba to najdôležitejšie. Vynikajúci námet, veľmi autentické prostredie západu, kvalitná réžia, kamera, herci. Celý film sa nesie v depresívnej nálade, ktorú prezentuje hlavne unavená postava Christiana Balea v kontraste s krásnou prírodou a dlhými zábermi, čo mám osobne rád a prvú tretinu filmu som si veľmi užil. Postupne ale dej smeruje do úzadia a sledujeme trápenie sa hlavných postáv filmu dlhým putovaním, pri ktorom zomierajú členovia skupiny a ostatní sa vzájomne oťukávajú krátkymi dialógmi. Počas celého filmu som sa nedokázal nejak hlbšie citovo spojiť s hlavnými postavami a skôr som bol, podobne ako Bale, unavený z večne urevanej Rosamund Pike, alebo z dlhých pochodov bez väčších vzájomných konfliktov. Tešil som sa na napínavé konverzačné výmeny medzi Baleom a Studim, ktoré sa z námetu filmu priam ponúkajú, ale dostal som len krátke metaforické jedno-vetičky a spomínané oťukávanie. Absolútne som nerozumel, prečo by si tieto postavy zaslúžili vzájomný rešpekt a uzmierenie, nakoľko to z deja vôbec nevyplynulo. Studiho kamenná indiánska tvár je síce v spojení s drsnou prírodou veľmi cool, ale jeho interakcií bolo až trestuhodne málo. Dostal som film na ktorý sa síce dobre pozerá, ale je neuveriteľne uťahaný a absolútne nevezme za srdce. Napriek tomu, že si dáva načas s každým záberom, nemám pocit, že by šiel do hĺbky. Škoda. Fun fact: Jedná sa o tretí film s Jonathanom Majorsom, ktorý som videl za posledný týždeň. Tu som ho ale nečakal. :-) ()

campix

Hodně velká nekompromisní řezničina, kterou předznamenává už úvodní scéna. Scott Cooper zde ukazuje, že umí natočit velmi dobrou žánrovku a ne pouze spíše průměrné filmy. Christian Bale v ústřední roli amerického důstojníka na divokém západě, který kosí všechny kolem sebe nehledě na to jestli to je indián nebo běloch. Hodně nekompromisní věc a pokud hledáte dobrý western, tak pravděpodobně jedna z mála možností z posledních let. Na konci zvítězí trošku patos, ale to už je jenom malá kaňka. ()

PROCESOR

Silný poutavý příběh odehrávající se v nádherné krajině je v dnešní době, jako malým zázrakem. Někdy není ani potřeba mluvit, pohledy sdělí stejně víc. To, že se na divokém západě, zrovna vesele nežilo je jasné. Snímku se podařilo to mistrně ztvárnit a já nemám, co bych mu vytknul. ()

Mol

I'VE KILLED EVERYTHING THAT'S WALKED OR CRAWLED. IF YOU DO IT ENOUGH, YOU GET USED TO IT!!! Vizuál úžasnej, ale spousta pasáží filmu byla vyloženě nuda. Pan Bale si pořád huhňal něco pod knírem a v normálním světě by se ho každej ptal, co že to říkal a jestli to může zopakovat, protože by mu nikdo nerozuměl. Chápu, že je to dělané na efekt. Ok, s tím bych mohl pracovat, kdyby spousta dialogů nebyla jen snůžka keců vedená o ničem. Co bylo skvělé, tak byla surovost akce. Hlavně závěrečná přestřelka. Ta měla hodně emocí. Film nebyl vyloženě špatný, jen by to možná chtělo trošku prostříhat a některé dialogy vést rychleji a ne, jak na smrtelné posteli. ()

dr.fish

Je pravda, že čím se časově naše civilizace vzdaluje od násilí poslední světové války, tím se obrušují hrany a vše se jaksi relativizuje. Zjemňuje se tak pohled na spoustu událostí a humanita se dostává na první místo. Dnes nám zkrátka začíná být občas líto i vrahů. Tohle je zčásti taky ten případ, alespoň tedy na začátku příběhu. Později se nám to trochu komplikuje a to je jenom dobře, postavy ve filmu mají k Dobru nebo Zlu dosti daleko a sami už vlastně nevědí, jak se do toho všeho dostaly. Možná je to trochu pohádka, ale je docela drsná a skvěle řemeslně natočená. Přestřelky jsou naprosto perfektní a já osobně jsem měl po projekci fakt o čem přemýšlet. Na jednu stranu tedy taková humanistická agitka, ale na druhou taky velmi povedený film. 85% ()

LasT_Olt

Včera jsem se koukl na 3:10 Yuma, což je stejně jako tento snímek western s Balem a Fosterem. Abych řekl pravdu tak Hostiles je na zcela jiné úrovni. Pro nejen slabší povahy se jedná o velmi psychicky náročný film, který vám nedá oddechnout. Podobně jako například u Revenanta je zde krásně zobrazeno, že indiáni nebyli nějaké bezbrané tyranizované chudinky, ale rovnocenní a často stejně krvelační soupeři jako “američané“. Bale je každopádně naprosto fenomenální, ostatní herci za ním však vůbec nezaostávají (obzvlášť se mi líbila postava Roryho Cochrana). No a abych nezapomněl, soundtrack je fakt hrozně on point. Moc se mi líbil. Nakonec tedy asi můj druhý nejoblíbenější western po The Good,the Bad and the Ugly. :) ()

alchac

A je to tu zase. Sám už ani nevím pokolikáté. Jeden já opět pln naděje doufal, že po letech půstu a plačtivého lkaní nad Leoneho rakví a Clintovou neochotou vrátit se ještě aspoň jednou ke kořenům dostane naservírován poctivě ukuchtěný a smaženice prostý western, aby po dvou hodinách svůj Smith & Wesson zase nevyleštěný odložil. Hub se sice urodilo méně, než je v poslední pětiletce obvyklé, nicméně tímto Pomalezápadním rozjímáním nad nesmrtelností chrousta, tentokrát zasazeným do pozadí doprovázení Maguy do Pelhřimova, by bylo i tak možno uspat celý regiment insomniaků. Ti po třičtvrtěhodinovém uspávání hadů se zjevivší milicionáři předvádějící trochu správného rudého teroru byli asi zakomponováni jen proto, aby to vůbec bylo možné dokoukat, přičemž na další (nutno přiznat, že celkem poctivou) výměnu názorů olověným telegrafem je žel třeba trpět až do samého závěru. Trojici tentokrát milosrdně uděluji o opravdu hodně sedřený skalp a v podstatné míře jen díky výkonu pana Balea, který ty traumatizované tiché mstitele prostě umí, a opět výtečně vyšinuté paní Píkové. ()

Triple H

Veľmi slušná westernová "road movie". Pomalá,minimálne akčná a plná špiritizovania nad tým či tí hostiles sú nakoniec červení, alebo bieli muži. Veľmi sa mi páčil feeling a atmosféra prvej polovice, ale druhá to bohužiaľ nedoklepne ako bolo treba. Vývoj postáv sa v podstate zastaví, resp. začne byť pomerne kostrbatý a stratí plynulosť, plus ten predvidateľný prechod z nenávisti k zmiereniu a pochopeniu je viac vychcený ako prirodzený a získaný. Škoda, lebo inak je film sústredený, na čele s Baleom, ktorý to celé utiahol (bez neho by film nefungoval) a zahral v podstate bez chyby. Výborný výkon. ()

chelseaman22

Souboj bělocha a starého indiána skončil remízou. Namísto toho se náš bělošský Batman zamiloval do ženy, která přišla o všechno, a proto byla velice snadným cílem. Vyjma poněkud natažené metráže filmu nelze z pohledu zápletky či vizuální stránky filmu nic vytknout. 73% Celosvětový příjem k 29. 8. 2018: $29,819,114, což je 0,76 násobek rozpočtu ()

vnimatkrasu

Na Hostiles je potřeba mít náladu. Namísto chlapskýho pižma se tu občas trochu fňuká, a než se Cooper dostane k přestřelce, musí se Bale sem tam vymeditovat ze svejch pocitů. Vesměs je tu ale jinak všechno senzační. Kamera, hudba, akce i závěrečná scéna, co má potenciál zůstat v paměti na dlouho. A Bale, pochopitelně. Je ďábel. ()

Lachtaan

Pokud film nedisponuje jedinou věcí, kterou bychom mu měli vytknout, je třeba vůbec nějakého komentáře? Zjevně ne. Důležité je jen zmínit, že tohle westernové drama z krásného vyprahlého prostředí Ameriky musí za každou cenu vidět všichni fanoušci Christiana Balea. Jestli se žánr z Divokého západu začne opět točit tímto stylem, budu stát fronty. ()

UhLee

(8/10). Kdyby jste si měli vybrat filmy, které mají duši, tak tento by k nim musel patřit. Režisér nám předvedl nádhernou filmařinu, která má srdce. V době všelijakých akčních blockbusterů je tento film jakousi malou jiskřičkou naděje, že se nebudou točit pouze konzumní snímky, ale i tyto. Tohle bylo něco opravdu jedinečného a vůbec se nedivím, že na to kývla spousta velkých jmen v čele s obrovským srdcařem Christianem Balem. ()

maxxxim

Pútavý príbeh zasluhujúci si bez debát plný počet. Možno by to chcelo preobsadiť "hlavnú" hrdinku, v niektorých momentoch pôsobila trochu rušivo a neprirodzene, ale to je vec názoru a pohľadu, inak fakt dobrý film. ()

Tosi

Pár dní jsem nechal hodnocení uležet a nyní si troufnu odborně tvrdit, že Hostiles si nejlépe vychutnají diváci středního věku. Nepotřebuje zbytečnou krutost ani násilí a soustředí se hlavně na duši a utrpení lidí, kteří utrpení způsobili a ted´ sami trpí. Film jede pomalým klusem, což možná neposedné diváky vyčerpá, ale Baleova role je na rozjímání a pomalém rozkvétání charakteru postavena. Bale ve westernech náramně umí a společně s výbornou kamerou i scénářem připravili žánrovou lahůdku, jaká se letos nebude opakovat. ()

Qitek

Mě naopak konec potěšil. Konečně se to Scottu Cooperovi povedlo. Zanechat ve mě emoce po skončení filmu. Sice si nedovedu představit, co ti tři mohli vést za společný život potom všem, na druhou stranu alespoň jeden "kousek" ve filmu, který je pozitivní a podmáznutý Maxem Richterem. To dalo moji patosem prosáklé duši hezký polibek na tvář. Na Scotta Coopera si dávám stále velký pozor. Atmosféra opět za jedna s hvězdou včetně herců. ()

BROKEN_

Emocionální a psychologický western s perfektním Christian Balem v hlavní roli. Krásně natočený film s podmanivou atmosférou. V dnešní době pravděpodobně nejlepší western, a za to jsem rád...... tenhle žánr jsem díky Sergio Leonovi měl rád a tenhle film se opravdu povedl. DOPORUČUJI. P.S. Hudba pěkná. Od Maxe Richtera nic jiného nečekám. 9/10 ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz