Reklama

Reklama

Clay Lomax je po sedmi letech propuštěn z vězení, kde seděl za bankovní loupež. Jeho parťák ho podrazil a střelil do zad a Lomax si to s ním teď hodlá vyřídit... Po sedmi letech ve vězení za bankovní loupež je propuštěn Clay Lomax. Jeho komplic Sam Foley, který ho zbaběle střelil do zad a s lupem uprchl, má z jeho návratu obavy, a tak najme skupinu tří pistolníků v čele s Bobby Jay Jonesem, kteří mají Lomaxe hlídat, ale nesmí ho zabít. Foley má oprávněné obavy, že ho Lomax vyhledá. Lomaxovy kroky vedou nejdříve za starým přítelem Trooperem, od něhož chce informaci, kde se Foley zdržuje. Trooper mu odpověď slíbí za 200 dolarů, které má Lomaxovi doručit žena jménem Teresa Ortegová následující den vlakem. Zatím stráví Lomax noc v Trooperově saloonu, kde se již stačili ubytovat i Foleyho pistolníci, aby na Lomaxe dohlédli. Když Lomax odjede na nádraží, aby si vyzvedl peníze, dojde mezi pistolníky a Trooperem k roztržce, při které Troopera zastřelí. Lomaxe čeká na nádraží překvapení. Průvodčí mu předává malou dívku Decky, dceru jeho známé Teresy Ortegové. Teresa cestou za Lomaxem zemřela a dívka nikoho nemá. Lomaxovi se vůbec nehodí, aby se staral o cizí malé dítě, ale nakonec si dívku vezme k sobě. Pokouší se ji nechat na vychování u různých lidí, ale nikomu se do toho nechce, a tak Decky zůstává s Lomaxem. Zpočátku je Decky velmi vzpurná, nechce s Lomaxem být, ale postupně se mezi nimi vytvoří přátelství. Umírající Trooper nechal Lomaxovi vzkaz, že Sam Foley žije na místě zvaném Gun Hill, a tak se i s Decky vypraví za ním. Cestou mají s pistolníky nepříjemnost, ale Lomax je dokáže odzbrojit. Cesta je ještě dlouhá a počasí se velmi zhoršilo. Naštěstí dojeli k farmě, kterou vede vdova Juliana. Žije zde se synem a několika muži, kteří jí na farmě pomáhají. Ti jsou však právě ve městě. Juliana nabízí nocleh a jídlo a kromě toho i to, že se postará o Decky. Přátelskou atmosféru naruší příjezd Bobbyho Jaye a jeho hochů. Podaří se jim zmocnit se zbraní a opilý Bobby Jay ohrožuje malou Decky. Lomax proti tomu nemůže nic moc dělat. Když se pokusí Bobbyho odzbrojit, dojde ke střelbě, při níž Bobby zastřelí jednoho ze svých mužů. Ten navíc unese Decky a vypraví se na Gun Hill. Cestou ještě zastřelí i svého druhého parťáka. Decky se podaří utéct a schovat se v lese. Lomax také vyrazí na Gun Hill... (TV Prima)

(více)

Recenze (22)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Kradez koni -ked sa riesi vo westernoch, tak to je pre mna znamkou nudneho a planeho westernu. Tuna sa riesi pomsta za podvod ci podraz ci co to bolo. Filmu suverenne vladne Gregory Peck, vyborne dialogy. Dejova linia sa rozvija pomaly, najma uvod sa nesie v znameni zblizovania sa s dcerkou. Potom uz ale western slape, tempo je slusne aj v strede, vatovo planych plkov je len minimum, to je tiez velke plus : 70 % ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Hodnocení tohoto westernu se mi nakonec rozleželo v hlavě a přihazuji i poslední hvězdičku. Zpočátku sice není dějově našlapaný a ukazuje spíše sbližování Claye Lomaxe s jeho možnou dcerou, avšak dvojice je neustále na cestách, což přináší řadu okamžiků, které nenudí. S blížícím se závěrem je pak snímek i napínavější a Gregory Peck opět potvrzuje své výjimečné herecké kvality. Nejvíce mě zaujala jeho kreace s třesoucí se rukou, svírajíce kolt a míříce na skleničku na hlavě záporňáka. ()

Reklama

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Vím, že hlavní roli má ne/napravený lupič, který si chce mlčenlivě jít za svou pomstou a tuhle snahu mu nabourá nečekaná zásilka od bývalé přítelkyně. Jenomže tohle všechno je standard. To už jsem viděla. Ale ne tak vyprahlou ženskou, na kterou narazil Peck koncem filmu. Ta by brala všechno! Chudáci ti její dělníci, o kterých jen mluvila, ale nikdy se neukázali. Takže jí už asi zdrhli. Ta předvedla kovbojovi, kterého viděla prvně v životě, takovou etudu zoufalé osamělosti a touhy, že každý aspoň trochu slušný muž by měl cítit povinnost ji okamžitě popadnout a odnést do ložnice. ()

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Od westernu s G. Peckem mám vždy vysoké očekávání, ale tentokrát jsem spokojen tak napůl. Hlavní hrdina i ta malá holčička, jsou sice perfektní, ale jinak se film docela vleče a chybí mu větší spád. Ale nenudil jsem se. Mírně nadprůměrná podívaná, kde hrají mj. dvě mně dobře známé tváře z Columba, jmenovitě James Gregory a John Davis Chandler. ()

sud 

všechny recenze uživatele

Celkem jednoduchý, ale záživný a povedený western. Tvrdý muž se stará o malou holčičku, která je možná jeho dcerou a navíc se musí bránit třem vrahům, které na něho poslal jeho bývalý přítel. Gregory Peck je v hlavní roli jak jinak než skvělý a dokazuje nám, že i z průměrného westernu dokáže udělat nadprůměrnou záležitost. ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama