Lesní duch

• USA The Watcher in the Woods (více)

Poté, co se mladá dívka Jan se svojí rodinou přestěhovala do starého sídla v zalesněné oblasti, se začnou dít divné věci. Jan začne vidět zvláštní jevy a její mladší Ellie pro změnu začne slyšet tajemné hlasy. Kdysi se tu stalo něco hrozného a okolní les toho ukrývá mnohem víc než jen stromy a veverky... (Vitason)

gumli

Britský horror vhodný pre všetky vekové kategórie,taký rodinný horror.Vo všetkých smeroch dobrý film.A násilie tam nie je takmer žiadne.Starý dom kde sa vyskytujú nadprirodzené a nevysvetliteľné vecí je už síce stokrát obohraná téma,ale film nenudí,a to je hlavné.Film je zaujímavý aj tým,že má až tri alternatívne ukončenia.Ale len na DVD.Pre ortodoxného horrorové diváka to možno bude smiešný film,ale treba si uvedomiť že film je určený skôr pre mladšiu vekovú kategóriu.Ale samozrejme nie pre 5-6 ročné deti.Tak od 10.rokov nahor. ()

Jino

Atmosféra je celkem ucházející vzhledem k rodinnému hororu, který dokáže výrazně napnout snad jen dětského diváka a já, protože jsem Watchers in the Woods neviděl jako malé děcko, ale až teď, nemůžu tento film z produkce Walta Disneyho ohodnotit více než slabšími 50%. Což ale nijak neubírá na faktu, že jde o docela povedenou záležitost, u něhož je slovo horor ve velkých uvozovkách, protože v tom případě by se daly považovat za horor třeba i Strašidla z Vikýře. ()

humanbeing

Nenechte se odradit tím, že jde o produkci od Disneyho. Na něj je Watcher in the Woods až příliš velký maso, a už jen démonicky znějící hudba by vám měla říci, že jde o jeden z největších úletů Disneyho od dob grotesek s animovanými nacisty. Na filmu se mi líbila hodně fantastická atmosféra. Zlo v okolním lese z obrazovky málem vytékalo a dokonalému zážitku také přidal příběh s kolizí dvou alternativních realit. Jednoznačně se tímhle snímkem inspirovala herní série Silent Hill, a když přece jen ne, tak ty podobnosti tam rozhodně jsou. Velmi zvláštní film, jehož atmosféra by měla dostat každého. ()

Compadre

Jak píše Choze...koukal jsem na to tenkrát taky (to mi teda muselo bejt nějakých 7 let) a pamatuju se, že jsem se u tý obrazovky strachy málem posral. Nemůžu uvěřit, že to má na svědomí Walt Disney...no, dneska bych to chtěl vidět znova...a pro sichr zase radši dopoledne:-) ()

vitekpe

Docela peknej a strasidelnej rodinej film. Pribeh ve stylu "haunting", tzn. stary dum, davne tragicke tajemstvi, prizrak zjevujici se v zrcadlech, tajemny les...me to bavilo. Je to natoceny v anglickym stylu, a navic je tam vyborna Bette. 4- ()

Han22

Nostalgie mě míjí, jelikož v dětství jsem to neviděl (nebo možná viděl a zapoměl), ale něco mi říká, že i v dětství by to na mě bylo příliš soft. Já na ty duchařiny obecně moc nejsem a tahle je ještě značně vyměklá, nicméně příběh stejně jako všechno ostatní okolo je slušný, neurážějící. Jen ten konec jsem čekal jiný a lepší. 50%. ()

F.W.Colqhoun

Something awful happened here. I can feel it. Something awful. Disney se nemohl rozhodnout, zda produkovat dobrodružné koukání pro děti a mládež nebo 'nového Exorcistu'. Výsledkem je film připomínající rovným dílem Správnou pětku i Omen. Další nejspíš zcela neplánovaný rozměr dává filmu dvaadvacetiletá představitelka hlavní dětské role Lynn-Holly Johnson, o rok později nadržená juvenilní bondgirl, krasobruslařka Bibi v Jen pro tvé oči. Její výstupy v noční košili v protisvětle jsou pro oči dětského diváka ještě méně vhodné, než když maniakální Bette Davis 'topí' hrdinku klackem ve tůni. I když šílený, vysvětlující závěr (resp. jeden z nich - všechny zamýšlené a realizované jsem neviděl) poněkud deklasuje skvěle budovanou atmosféru zlovolného anglického venkova, poněkud zapomenutý film stojí i po čtyřiceti letech za pozornost diváka, který momentálně nemá co dělat. ()

jarvis

pokud se nepletu, film u nás vysílali na někdejší Premiéře (v neděli dopoledne). rozhodně to ale nebyl horor, spíš trochu tajuplnější podívaná pro děcka. co se děje týče, vypráví o rodině, co koupí obrovské panské sídlo kdesi v lesích (rozuměj na první pohled husí kůži nahánějící zámek) a dcera začne brzy vidět světýlko vycházející z lesa, které jako by ji volalo. do toho bydlí v domě i značně podezřelá "paní domácí"... ()

Joeey

Strašidelná pohádka (nebo spíše fantasy?) pro celou rodinu. Nechybí klasický námět (jak píše Vitason na začátku svého komentáře), odvážní mladí hrdinové, kteří se obětují, aby druhému pomohli, no a samozřejmě šťastný konec. ()

deepspace101

Žasnu, že jsem v dětství neumřela hrůzou. Náznaky mrazu mi po zádech běhaly už při úvodních titulcích. To se mi dlouho nestalo. Udivuje mě, že mi v paměti neutkvělo víc než "NERAK" napsané na okenní tabuli. Ztracené vzpomínky se nakonec ukázaly být výhodou, díky nim jsem si mohla plně vychutnat tajemství a atmosféru filmu. Příběh má co nabídnout a odsýpá v příjemném tempu bez zbytečných natahovacích scén. Fandy NCIS (mě) potěší obsazení Davida McCalluma. Kdyby se přepsaly naivní dialogy s neúmyslně úsměvnými momenty (ústřední blondýnka je i bez nich na facku), pozměnil závěr a přitlačilo se na pilu, byl by z Watchera regulérní horor pro dospělé. Po Blair Witch další důvod, proč se bát chodit do lesa. :-) ()

Carthorias

LFŠ 2018 Film 3: Docela zábavný young adult film s úžasnou babiznou Bette Davis, kterou s Raimiho Evil Dead nepropojuje jen český název, ale i POV kamera z pohledu strašidla. Konec je ale neskutečně zfušovaný, něco ve stylu Cimrmanova Vichru z Hor. ()

andrew88

Zajímavý mysteriózní film z anglických lesů se vždy skvělou Bette Davis. Překvapil mě talent mladičké Kyle Richards (mimochodem tetička Paris Hilton). ()