Hounds of Love

• Austrálie Hounds of Love (více)

V thrilleru, který se odehrává v australském Perthu roku 1987, je dospívající dívka Vicki unesena zvrácenou dvojicí sériových vrahů z předměstí. Vicki si uvědomí, že jediná šance, jak utéct, je poštvat pár proti sobě. Lidé na předměstí Perthu v polovině osmdesátých let minulého století netuší, že za záhadným mizením žen stojí pár sériových vrahů John a Evelyn Whiteovi. V důsledku zdánlivě nevinného špatného rozhodnutí je touhle psychicky narušenou dvojicí náhodně unesena také Vicky Maloneyová. Dívka, jíž hrozí jistá smrt, teď musí najít způsob, jak mezi Evelyn a Johna vrazit klín, pokud chce z jejich zvráceného zajetí vyváznout živá. Odvážný a provokativní debut scénáristy a režiséra Bena Younga s názvem Hounds of Love skýtá divákům porci umně vytvořeného napětí. (Cinemax)

dubinak

Hounds of Love pro mě byl neskutečně intenzivní zážitek a užívala jsem si každou zvrácenou vteřinu, kterou tenhle labilní pár dokázal nabídnout. K celému znepokojivému příběhu navíc hrají ty nejlepší retro pecky, které si jen umíte představit. Herecké výkony jsou taktéž na velmi dobré úrovni a přes to, že je stopáž na tento typ filmu maličko delší, udrželo si mě to opravdu až do poslední vteřiny. Je to takový ten typ hororového dramatu, který toho neukáže moc, ale tím víc hraje na divákovy nervy. Já velmi doporučuji. ()

PavelVanekArt

Pokud něco Australani umí, tak uchopit citlivé téma, vnést do něj kapku šílenství, natočit to a odpálit divákovi hlavu. Bohužel, ne vždy se zadaří. Vicki (Ashleigh Cummings) neprožívá nejšťastnější dospívání. Její rodiče jsou rozvedení, z čehož Vicki viní svou matku, a od té doby mezi nimi není zrovna ideální vztah. Když ji musí na pár dní navštívit, není divu, že se snaží vymyslet cokoliv, jen aby s ní strávila co nejméně času. Jako jedna z možností se jeví nedaleký klub, do kterého se nakonec rozhodne vydat. Zanedlouho se však přesvědčí, že tohle rozhodnutí nebylo správné. Zmocní se jí psychicky narušený pár, který má své vlastní způsoby vyznávání lásky. Vicki tak musí sebrat veškerou svou sílu, odvahu a hlavně chytrost, pokud chce z tohohle zvráceného zajetí vyváznout živá. Nedoufal jsem v nic extra a dostal jsem nic extra. Ano, psychologicky si to nebere servítky. Zvrácenost páru je prostě nad level, utrpení je taky dostatek a budiž, i ty emoce vykreslily dobře. Kde je chyba? Přišlo mi, že si ten film hraje na něco, co vlastně není a ani nechtěl být. Má to být o násilí nebo o ubrečenosti? Oboje dost dobře nefunguje (čest vyjímkám, Srpski Film) a kde by se mělo přidat, tam se ubírá a naopak. Co ale funguje, tak vztahová rovina únosců mezi sebou a obětí. Typek dostatečně odpornej knírač, buchta dostatečně hnusná kráva, oběť dostatečně ubrečená, ukřičená a zlomená. Finále bylo na můj vkus až moc uřvaný a hopem. Co ale nedostanu z hlavy, tak ukopání psa k smrti. Do psů se kurva nekope, jen do balónu a do lidí. 3* a.k.a 60% ()

Tosi

Obrovské překvapení. Australané natočili za pár babek přesně ten typ filmu, který když vleze do hlavy, všechno ostatní tam na chvíli vymete. Pomalý, chladný, traumatizující, ale přitom velmi inteligentní a nádherně natočený. Z hrstky herců dokázali vymačkat obrovský potenciál a natočili ukázkově napínavé drama "so zimomriavkovým koncom". ()

zigíš

čím (typicky) austrálsky pomalé -až ospalé- tempo, tým intenzívnejší zážitok ..len škoda, že to všetko neskončí, tak o 5minút skôr ()

borec999

Únos dievčiny, väznenie u 2 psycho únoscov v ich dome, pokus o útek. Austrálčania pri tradičnom námete zvolili netradičnejší prístup, kedy násilie, znásilnenia a brutality príliš neukazujú (poväčšine si vystačia si len s náznakmi a zvukmi) a idú na to skôr pomalšie, psychologicky, cez dialógy, prácu s postavami a snahu o kvalitnejšiu technickú stránku (kamera,strih) než býva u hororoch zvykom. Niekomu to možno sadne, ja som asi skôr za klasický prístup, pretože takto mi pri dĺžke 110 minút a fakte že sa takmer nepohneme z 1 domu, prišlo, že sa až často nič moc nedeje. Emóciami to vďaka fajn zahratému triu postáv funguje, ale nie je to zrovna najstrhujúcejší triler alebo horor, aký som videl... 55-60% ()

HonzysKISS

Začne to docela dobře, ale později to je furt to samé a po celou dobu filmu se nestane nic moc nového. Je to úplně obyčejný film o únosu, jako každý jiný. Nebylo to úplně špatné. Řvoucí scénky Vicki byly fajn, ale že by to vypadalo přímo reálně? To si moc nemyslím, (i když to s tím posraním bylo dobré) chybí tomu víc drastických scén. Výběr hudby stál docela za to. Herci taky byli bez problému. Jinak jsem od toho čekal o něco víc, ani nevím co k tomu pořádně napsat, protože jsem si ze snímku nic neodnesl. A závěr byl hodně špatný a trapný. Největší plus má film za to, že je dobře natočený. ()

kery-

Perfektní atmosférické dusno provází celou stopáž tohohle depresivního kousku. Jednotlivé postavy jsou skvěle napsané i zahráné a divák nemá jediný problém věřit postavám jejich chování, a to i přesto, že každá postava je úplně jiná a jednání není úplně korektní. Vše je podáno tak skvěle a pochopitelně, že divák zkrátka věří tomu, že při udeření hřebíku na hlavičku může dojít až k takové shitty situaci. Velký palec nahoru patří kameře, která je zde hodně vymazlená a slow motion záběry společně s podmanivou hudbou pouze jen umocňují celý ten pocit nekončícího napětí. Je fajn, že měli koule i na takové extrémy, jako byla scéna se psem, nebo například scéna bližšího "poznávání". Celé to na mě působí tak, že v řemesle se sešla banda úchylných prasat, která si mohla dělat naprosto vše, co chtěla. A výsledek (stejně jako v případě například Tarantina) opravdu stojí za to. ()

J.F.B.

"Hey love, you wanna a lift?" Jsem trochu na vážkách. Na jednu stranu toho není moc, co bych tomu mohl po formální stránce vytknout, ale přesto mne trochu hlodá červík pochybnosti – neměl bych jít s hodnocením ještě o kousek níž? I když je to opravdu slušně režijně i herecky zvládnuté, děj není roztříštěný a vše do sebe víceméně zapadá (na rozdíl od zatím posledního dlouhometrážního filmu, kterému jsem udělil dvě hvězdy – Lynchovy Duny). Kamera je solidní, dočkal jsem i pár vpravdě lahůdkových zpomalených záběrů předměstského života, které přispěly spolu s hudbou k pěkné osmdesátkové atmosféře. Jenže snímek jako celek prostě jen tak plyne bez nějakého výraznějšího zvratu k očekávanému konci. Pravda, najde se tu několik vypjatějších, opravdu nepříjemných a tísnivých scén, avšak myslím, že z psychologie postav by šlo vykřesat víc. Dát divákovi intenzivnější, drsnější zážitek (v té psychologické rovině, nikoli explicitnějším zobrazováním násilí). Ale třeba ne. Tak to zatím nechám takhle. Holt mám pro Austrálii slabost. (♪♫ – takhle mám v komentáři aspoň něco "originálního") ()

Corpsegrinder

Solidní film kterýmu bohužel několik věcí podráží nohy. Jednak motivace, chování a vztah dua únosců mi přišly naprosto idiotský a jak v prvních scénách vypadají sehraně, tak se nakonec ukážou jako totálně neschopný burani. Bejt tam unesenej já a muset sledovat tu hysterickou domácnost tak si užvejkám zápěstí sám. No a dále se to drží až moc zpátky co se týče násilí a brutality. Pokud to porovnáme se starší australskou humusárnou Snowtown, tak tohle je čajíček, byť to co ukázáno je se jeví celkem syrově. Navíc film porušil moje nepsaný pravidlo a za scénu ukopání psa jde hodnocení dolů. Je to škoda protože jinak má film suprovou hudbu a celkově je to natočeno dobře, pár scén je napínavejch (první pokus o útěk, závěr s rodinkou na ulici a nožem na krku) i úsměvnejch (čokoládový znásilnění), ale ve finále to nestačí. Konec nemusel bejt happy end, dokážu si představit depresivní závěr kdy tu krávu fakt podříznou a nakládaj jí do auta a jedou se jí zbavit zatimco rodinka je jen pár metrů daleko, a stačil jen kousek... No možná příště. ()

Disease

Poněkud unylé drama se slušným finále. V půlce jsem si uvědomil, že jsem už kdysi nedokoukal, tak teď mám aspoň "splněno". ()

MiaMahoney

Tak takhle se tedy vyznává láska u protinožců...! Vcelku slušný film, kdy přimhouřím oko i nad těmi děsivě unylými, zpomalenými záběry a několika okecávacími scénkami. Chválím tentokrát i casting, kdy mé uši byly víceméně ušetřeny otřesné aussie angličtiny, které se obvykle vyhýbám jako farář ministrantovi staršímu 15 let. Exploit nemusí být doveden do extrémů a přece dokáže být poměrně intenzivní - stačí pár šikovných záběrů, dobře zvolená hudba, solidní herci a ve zbytku zafunguje živá představivost. A nebo prostě jen stárnu a snesu tak nějak méně. ()

Mara97

Vynikající počin a zároveň velké překvapení. Slow motion záběry společně s napínavou hudbou jsou zajímavým zpestřením, přidávající na tísnivé atmosféře filmu. Líbilo se mi i jednání hlavních aktérů, protože v tomto žánru se často stává, že všichni jednají naprosto nesmyslně, až to člověka před obrazovkou vytáčí. To ovšem nebyl případ Hounds of Love, kde hlavní trojice skvěle ztvárněných postav volila ta snad nejlepší a nejvíce logická řešení. Za mě to nejlepší, co jsem ve Varech letos viděl. ()

Dantte..

Pomalé a šikovně natočené vztahové drama, které na konci vytryskne i nějaké ty emoce. Emma Booth je kočka - vzhledově i herecky mě učarovala. 70 % ()