poster

Pokušitel (festivalový název)

 • Slovensko

  Pokušiteľ

  (festivalový název)
 • Nový Zéland

  Handsome Devil

 • Velká Británie

  Handsome Devil

Drama

Irsko, 2016, 95 min

Režie:

John Butler

Scénář:

John Butler

Kamera:

Cathal Watters
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (10)

 • Aluska88
  ****

  Profesor Moriarty opět na scéně:) Výborně obsazený snímek, který s humorem, Britům a Irům sobě vlastním, zpracovává zásadní témata dospívání. Přátelství, hledání vlastního místa ve společnosti a světě, nalézaní vlastní identity a nějaká ta tajemství. Postava profesora angličtiny, Dana Sherryho je výborně napsaná i ztvárněná, už jen díky Andrewovi. Příjemný snímek, který přidává dávku vážnosti tam, kde je to třeba a přidává lehký humor tam, kde jiné snímky vytváří bolestná dramata. Není té bolesti z dospívání, světa, citů a lásky už tak dost? Handsome Devil přidává naději, radost a vítězství nad sebou samým tam, kde jiní hrdinové stojí nad propastí.(15.10.2017)

 • Disk
  ****

  Miluju dojáky a tahle středoškolská sportovní romance je zatraceně kvalitní a zároveň zdravě nahořklá. A jako bonus je tu Andrew Scott. Jasně, ze začátku si člověk trochu hůř zvyká na přemíru split screenů, ale nakonec je Handsome Devil snímkem, po jehož skončení se budete krásně usmívat. Víc takových oddychovek.(6.12.2017)

 • Dzeyna
  ***

  Jako jo, je to povedené. Ale nechápu proč se v dnešní době ještě natáčí filmy o tom, že být gay je něco neobvyklého.(20.5.2018)

 • Stanislaus
  ***

  Pokušitel má chytlavý námět, sympatické obsazení, milou hudební stránku a nenásilně podané poselství o předsudcích, přátelství a hledání sebe sama. Nicméně se i přes všechna tato pozitiva nemohu ubránit pocitu, že tvůrci mohli jít více do hloubky. Na jednu stranu se na to hezky kouká, na druhou stranu tomu ale prostě něco chybělo, co by mě donutilo, abych si na film vzpomněl třeba i za měsíc.(20.3.2019)

 • Mishqo
  ***

  70% ... Never ever use a borrowed voice. If you spend your whole life being someone else, who's going to be you?(21.10.2017)

 • IvcaSammet
  *****

  Už podle traileru mi Handsome Devil hrozně připomínal Spud s Troyem Sivanem a proto jsem se shlédnutí nemohla dočkat. A i když mi bylo už předem jasné, že se mi film líbit opravdu bude, stejně předčil veškerá moje očekávaní. Při sledování jsem se dobře pobavila, ale stejně jako u Spuda jsem občas musela vytahovat kapesníčky. Opravdu výborné drama, které sice má naprosto pohádkový závěr, ale cokoliv jiného by mě vyloženě urazilo. Fionn O'Shea byl pro mě naprosto úžasným objevem a věřím, že už si od něj v budoucnu nenechám nic ujít. Dalším velmi příjemným překvapením pro mě byla role Andrewa Scotta. Čekala jsem, že se ve filmu objeví pouze okrajově, rozhodně mě nenapadlo, že bude mít jednu z nejdůležitějších rolí ve filmu. Myslím, že si zase v nejbližší době budu muset upravit žebříček svých nejoblíbenějších filmů :)(24.6.2017)

 • Cihlinka
  ****

  Je to spíš taková filmová limonáda než cokoli jiného: ) Film je plný hezkých herců, životních ponaučení, sportovních utkání a přátelství. Příjemný zážitek, prostě když jdete na filmový festival a dáte si raději coca colu než club mate: )(1.4.2017)

 • pushover
  **

  Průměrný queer film v kterém jsem marně hledal humor.(1.6.2018)

 • TomiBery
  ****

  Pokušitel je kvalitní drama s nádechem hořké komedie a sem tam možná i pohádky. Řeší se zde problematika o homosexuálovi dospívajícím na internátu plného neohleduplných rugbystů. Andrew Scott hraje pozitivní roli, a to výborně. Je podobně charismatický jako Moriarty v Sherlockovi, i přes svůj nepříliš výrazný hlas. Pokušitel asi není úplně typ filmu, o kterém byste museli celou noc přemýšlet. Rozhodně ale stojí za zhlédnutí, minimálně pro lehce hořké pobavení.(27.3.2017)

 • KajunkaB
  ****

  Skoro neznámé filmy s neokoukanými herci? Rozhodně! Vše dopadlo tak, jak dopadnout mělo a přesto po vypnutí necítím jediné bodnutí svého cynismu. A tak to má u podobných filmů být. Dostala se nám životní moudra, ale hlavně důkaz toho, že nic není černobílé. Hlavní hrdina Ned a jeho skvělý výkon v ruku v ruce s okouzlujícím přízvukem a úžasně expresivní Andrew Scott dělají z tohohle filmu dojemný a hluboký kousek. Protože, some boys don't play rugby.(31.1.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace