Kapitola první (S06E01) (epizoda)

Chapter 1

Drama / Horor / Thriller

USA, 2016, 1 h

Co k tomu dodat, u AHS jsme zvyklý na kdejaké bizardnosti a extrémy, ale uvítací díl šesté řady ukazuje, že by mohlo jít o čistokrevný realistický horor, což by nemuselo být ani trochu špatné. Atmosféra ze startu skvělá a napětí by se mohlo krájet, takže pokud by tato řada šla v těchto kolejích, nebudu proti.(9.10.2016)

Musím uznat, že pro mě byl start šesté sezóny velkým překvapením. Hotel mě zrovna nenaplnil nadšením a najednou přišli tvůrci s něčím úplně jiným. Pravda, dokumentární styl je v tomto seriálu něčím novým, ale zároveň bylo hned jasné, kdo přežije, takže citlivější povahy nebyly vystaveny stresu nad osudem hlavních hrdinů.(17.3.2018)

Jsem více než mile překvapen. Zatímco Hotel hrál hodně na efekt, ale atmosféra veškerá žádná, šestá řada zřejmě bude o něco umírněnější, pokud se bavíme o obrazovém pojetí, ale bude se zaměřovat spíše na budování mrazivé atmosféry. A je to jen a jen dobře. Snad z toho nebude jen krvavá groteska se špetkou nahoty, jako v případě předchozí sorie.(16.9.2016)

Tak teda nevím, lákavě to vypadá... ALE ... to jsem jediná koho nadmíru rozčiluje věk vyprávějících a věk hrajících? Proč to není opačně? Vždyť je viditelný rozdíl starších a mladších; a že zrovna mladší vypráví co se dělo před časem je opravdu vadné. Jasně že to má nějaký záměr ale.. mě to teda štve až moc, jinak ,,dokumentární" verze super, leda že to nevypráví oni sami. No pořád doufám, že se to nějak vysvětlí, neb nevím zda to přijmu. Jinak všechny palce vzhůru, vypadá to na lepší časy pro ASH.(22.9.2016)

Troufám si říct, že tohle je nejděsivější díl z celýho AHS. Spousta lidí je skeptická ohledně toho, jakým stylem se nová série vydává. I já si říkala po pár minutách "Cože?", ale jsem ráda, že jsem ten díl hned nevypnula. Už ted' se nemůžu dočkat nových dílů. A pokud se budou ubírat i tímhle směrem, tak se tahle série v mým AHS žebříčku vyšplhá možná i na druhý místo!(15.9.2016)