Kapitola druhá (S06E02) (epizoda)

Chapter 2

Drama / Horor / Thriller

USA, 2016, 1 h

Hodnotím až po zhlédnutí této série, protože po 1. jsem si ještě neudělala názor. Dost mi to připomínalo Paranormal Activity a Záhadu Blair Witch. Ale po zhlédnutí této série musím říct, že to na mě udělalo kouzlo i ve dne a kterýkoliv horor se s tím nedá srovnávat. Už chápu tajnůstkářství ohledně této série. Museli jsme si sice počkat, ale nakonec to stojí za to! Je to napínavé, tajemné, atmosféra, by se dala krájet a hudba to pěkně podtrhává. Musím pochválit i herecké výkony herců bez nichž by to nebylo ono. Akorát nechápu, že u těch rozhovorů je mluví pokaždé někdo jiný (dvojník), ale asi to má nějaký význam. Také musím pochválit skvělou srozumitelnost. Dívala jsem se na tento díl ještě bez titulek a ani jsem je nepotřebovala a všechno jsem stihla pochytit. Jestli se to bude takhle vyvíjet i nadále, tak nemám důvod své hodnocení snižovat.(22.9.2016)

Atmoška zatím drží, ale začínám mít po předchozích zkušenostech starost o to, aby tam tvůrci nenarvali zase až přespříliš motivů. Po druhý epce bychom tam tedy měli jakési rituální sektáře, prasoboha nebo co to bylo za WTF, duchy sestřiček a (ne)imaginární kamarádku. To se ještě dá, ale snad se to ještě neznásobí. Logika chování postav na hraně (dokumentární vsuvky slovně dovysvětlují sporná rozhodnutí, že se ještě jakž takž dají chápat).(23.9.2016)

Takže kde jsme to skončili............ Ryan Murphy se vrátil s šestou řadu American Horror Story a počáteční díl se jak jsme u něj zvyklý povedl. No a druhá epizoda v tomto trendu pokračuje. Murphy zase již od počátku navazuje skvělou atmosféru. A jak již bylo řečeno u předchozího dílu tato série se pomalu stává nejmrazivější sérii celého seriálu. A on i divák má o ty hrdiny strach. I když vzhledem k tomu, že hlavní tři postavy šesté řady jsou asi nejsympatičtější postavy které jsme kdy mohli v American Horror Story vidět to jistý smysl dává. Celé série se svým komornějším stylem vrací ke stylu první řady. Vzhledem k tomu, že nám do konce šesté řady zbývá ještě osm epizod stačí jen doufat, že se to časem nezhorší. A časem to možná tato série dotáhne na jednu z nejlepších ba či kompletně nejlepší.(23.9.2016)

Docela slabší než první díl, ale pořád mi nedá spát kdo to vypráví. V rámci tématu mě napadly už nějaké varianty, tak uvidíme zda hádám správně; bohužel to je další kámen úrazu začínám předpovídat děj, takže napětí klesá spolu se zájmem. Ovšem jestli to má být opravdu vyprávění jejich budoucích já... tak se to opravdu nepovedlo.(23.9.2016)

• ghatos

Mluvící hlavy jsou neskutečně otravné. Navíc celý ten koncept není vůbec strašidelný či znepokojivý. Lidi se chovají nesmyslně. K tomu ještě přibylo otravné děcko. O čem to vlastně je? O strašidelné barabizně, kde bivakují blbci? Dobře, nějaká mytologie baráku se tam rozvinula, ale všechno je netrpělivé, uhozené, směšné. 39%.(25.9.2016)