Aby zlá čarodějnice zabránila dávnému proroctví, které říká, že dívka narozená se zvláštním znaménkem na ruce způsobí její zkázu, uvězní na svém hradě všechny těhotné ženy, které žijí v její říši. Jedné z žen se záhy narodí holčička. Její matka poprosí porodní bábu, aby ji propašovala z hradu do bezpečí. Ač nerada, bába novorozeně odnese, ale v lese ji napadnou divocí psi, které za ní poslala čarodějnice. Žena dá dívenku do košíku z větví a nechá ho odplout po řece. Proud odnese dítě do blízkosti trpasličí vesnice, kde je najde Willlow. Ten je ostatními trpaslíky vybrán, aby miminko odnesl zpátky k lidem. Tím začíná jeho neuvěřitelná cesta plná nebezpečí, na které se setká s žoldnéřem Madmartiganem i s lesními mužíky, kteří holčičku unesou. Před nimi je zachrání lesní víla a řekne mu, že dívenka je budoucí vládkyně. Willow od ní dostane kouzelnou hůlku a víla ho požádá, aby holčičku ochránil, a naplnil tak dávné proroctví. (Nova Cinema)

sysoj psojic

Fakt nádherná pohádka. Na svou dobu má neuvěřitelně svěží efekty a ani po letech neztrácí nic ze svého kouzla. Když pomineme lehce klišovitý příběh, tak ten snímek má parádní atmosféru, místy s lehkým nádechem hororu. Skvělé fantasy filmy se dají spočítat na prstech jedné ruky a Willow rozhodně patří mezi ně. Spolu s LOTR a dračím srdcem trůní na pomyslném piedestalu filmové fantasy tvorby. Bravo Rone a Georgi. Díky vám neskončí filmy s podobnou tématikou ve stokách filmového odpadu. (82%) ()

Standey

Na tehdejší dobu jakž takž obstojná fantasy, nic méně s odstupem času musím jednu * ubrat, protože po opětovném shlédnutí jsem se u zbytečně zdlouhavé stopáže dost nudil. ()

006.Trevelyan

Samozřejmě, že rok 1988 je znát, člověk nemůže čekat krásné a strašidelné Nazgûly, ale i tak jsou triky od Lucase hezké. Žádní zmenšení hobiti, ale trpasličí herci, což se mi hned v úvodu moc líbilo. Kdyby se točil Willow dnes byl by rozdělen na tři díly jako Hobbit a ztratil by svoje kouzlo. Doporučuji se podívat v orginále, hlas hlavního herce trpaslíka je skvělý. ()

Ajfist

Škoda,takové filmy se už dnes téměř nenatáčí.Skvělý fantasy film.Víc takových a bylo by na co koukat.Lepší než násilné akční scény s mimozemskými potvorami. ()

Pythonator

Nádherná fantasy hyzděná jen ošklivými liliputy. Jak žalostně málo je takových žánrových skvostů. Milovnící meče a magie si nemohou moc vybírat a tohle patří k základům. Film je výjimečným mezníkem také svými efekty. Bohužel se dá pochopit, že mnohým se znechutil pohled na liliputa hrdinu, který nepůsobí ani trochu jako digitálně zmenšení hobiti z Pána prstenů, ale kolébá se do stran jako nemocný záprdek. Takový hrdina vzbudí spíš soucit než sympatie. Jinak je tu ovšem mladá tehdy ještě kráska Joanne Whalley a naprosto neuvěřitelný Val Kilmer na vrcholu v roli sympaťáka roku. Vskutku působivá pohádka plná krásných exteriérů pochází z geniální mysli George Lucase a byla též zaplacena z jeho starwarsové peněženky. Bohužel scénárista mohl být nápaditější a také si mohli odpustit ten dětský humor s pidimužíky, který moc nepasuje do jinak celkem dospělácké fantasy. Copak ale můžu hodnotit jinak, když je takových filmů jako šafránu? ()

Skyw4lker7

V dobe kedy film vyšiel sa určite jednalo o skvelú rodinnú dobrodružnú rozprávku pre deti ,ktoré ju určite museli milovať. Mňa to minulo a tento rest doháňam až teraz pretože viem že sa blíži návrat do tohto fantasy sveta v podobe seriálu na Disney+. Podobnosti z LOTROM sa tu určite nájdu a ktovie možno sa aj sám Peter Jackson inšpiroval. Je to jednoduché a celkom to funguje možno by stačila trochu kratšia stopáž. George Lucas vymyslel filmové předchůdce hobitů a inspiraci Pána prstenů, které musíte vidět i s vašimi dětmi ()

lusst

Poctivé fantasy z čias, keď bol svet ešte v poriadku. Trpaslíci mohli hrať trpaslíkov a nebolo nutnosťou pchať všade bukvice a united colors of benetton. ()

Novik

Jen matně si vzpomínám na tento film na tu hnusnou příšeru, na Kilmera, na toho jak se jmenoval no, Willow! Po 10 letech si to znova puštím jestli to bylo opravdu jako tenkrát a bylo? Samozřejmě! Tak krásná, čistá pohádka se jen tak nevidí, děsně mě to připomínalo Lotr a ani bych se nedivil kdyby tohle natočil Jackson ale on to natočil Howard! Kilmer je upřímně řečeno skvělý ( děsně mi připomínal komickou figurku ve stylu Pána prstenů ) jeho řeči o lásce mě dostaly. A vůbec ve své době natočit něco tak nádherně trikově fantastický film je něco nevídaného. Lokace pěkné, triky na svou dobu úžasné, herci jsou vybráni skvěle - Dawis je roztomilý. Škoda že tohle už se netočí, snad se dočkáme skvělého Hobita od Jasckona. :) ()

Caesarion

Jenom krok k odpadu ,ale ještě to mohlo být horší-nudle celej film to bez debat. A herci dementi, kromě toho liliputa. Film si myslim že by nezachránil ani známi, svalnatý akční hrdina. To by bylo plýtvání to taky bez debat. Celej film byl vlastně celej plýtvání -mím časem hlavně.(bez debat samozřejmě). ()

pekkanik

Sympatická rozprávka, podivný mininárod, cool Val Kilmer, čerstvo narodené dieťa usmievajúce sa a mračiace podľa pokynov režiséra, trhaný dvojhlavý drak vyčarovaný z minitrolla, krásne bojovná dcérka hrozne zlej čarodejnice (ktorá sa volá niečo ako Bavorská vražda, to sú veci!), dve takmer vtipné minifigúrky, dlhý súboj stareniek a najkrajšie vyznanie lásky, čo som za posledných pár rokov videl (aj so zaujímavými dozvukmi) ()

pupidup

Ten film jsem kdysi hodně milovala, vtipné, milé fantasy z doby,kdy ještě nebyly digitální triky na úkor děje.. . ()

Ludva

[2019-12-27] * Fantasy pohádka s ošklivým liliputem v hlavní roli a otravnými pidimužíky místo zábavného zviřátka. Ale jinak moc pěkná. ()

DiableBlanc

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek z dětství :) kterou jsem snad viděl 100x - po letech jsem se bál, aby mě filmík nezklamal ...a nezklamal :))) krásně natočený fantasy příběh, který nepostrádá logiku, sympatické hrdiny, vtip, pěkné prostředí ... ()

patient333

K Willowovi som sa vrátil kvôli seriálu, aby som si doplnil kontext. Filmovo je to na 80. roky vcelku slušné, má to zaujímavú výpravu a scény, nejaký ten humor a dej celkom odsýpa. Niektoré scény mi však prišli zbytočné a scenáristicky to tiež nebol vrchol sveta. Každopádne 65% je adekvátne hodnotenie a odporúčam na nedeľné doobedie. ()

Johny203

Niečo medzi fantasy a rozprávkou a práve táto rozpoltenosť filmu najviac škodí. Na rozprávku je to miestami veľmi temné a brutálne, pritom je to rozbíjané jednoduchým humorom či niektorými (a že ich je) fakt, nevhodne, jednoduchými scénami (súboj dvoch čarodejníc). Po vizuálnej stránke je film nádherný, všetko pôsobí hmatateľne a reálne, bez toho moderného digitálneho povlaku. To už dnes nevidno. Zle zostarli akurát digitálne triky, to ale pri 34 ročnom filme kritizovať nebudem. Je škoda že film sa nevedel rozhodnúť čím vlastne chce byť, pretože ponúka, tradične bohatý, svet Georga Lucasa. ktorý mal potenciál na pokračovanie a ja by som sa doňho rád vrátil. Solídny a príjemný film ale pachuť premárnenej príležitosti, zostane na chuťových pohárikoch fanúšika fantasy ešte dlho po dopozeraní. ()

Elanornegra

Videl som to fakt dávno. Veľmi prijemne prekvapenie. Skvelý príbeh, od začiatku veľmi slušná atmosféra, na tie časy výborný vizuál a niektoré prelomové digi triky. Skvelý casting hlavne Warwick Davis, aj jeho osada bola čarovná. Van Kilmer tiež super. Take oddychové, dobrodružné fantasy… s príjatelnym finále. Videne v originale, + hudobne motívy nadpriemerne….80% ()

Lucasfilm kašle na originální náměty

Lucasfilm kašle na originální náměty

25.01.2022

Následující zpráva nejspíš neudělá radost nikomu, kdo se těšil, že mu studio Lucasfilm, domov značek jako Indiana Jones, Star Wars nebo Willow, ještě někdy nadělí nějaký svěží nový svět. Podle… (více)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (více)