Na půdorysu parodování televizních zpráv, dokumentů a reklam vznikla zábavná reflexe své doby se solidním nadčasovým přesahem. Na konci každého dílu se objevovala krátká "sklepácká" parodie jazykových kursů němčiny Alles gute v podání Milana Šteindlera a Davida Vávry. Prvních pět dílů moderoval Vlastimil Zavřel, zbytek Petr Čtvrtníček. S minimálním rozpočtem se dařilo vytvářet solidní napodobeniny předražených televizních reklam, nevybíravé satirické šlehy se nevyhnuly patrně žádnému z významých politiků a hrubozrnný humor se čas od času setkal se silným odporem "postižených" celebrit, jejichž protesty patrně přispěly ke stažení pořadu z vysílacího schématu České televize. Kultovní televizní pořad devadesátých let. (MarekMotor)

AlfrédHič

Nic podobného v České produkci nevzniklo a už (žel bohu, kvůli politické korektnosti a podobným nesmyslům) asi ani nevznikne. ()

ToddB

Mohl by si to dovolit někdo v dnešní pseudohumanistické a multikulturně aktivistické době? No leda, že by se těšil do kriminálu :-)) ()

nightowl

To komentovaní těch zpráv filmovejma hlaškama je vydařený, ale zbytek nic moc. Procvičování německého jazyka je ale pěkně trapný. ()

Turtle

Geniální a často politicky nekorektní humor. Je dost škoda že dneska už u nás nic podobného není. Každému doporučuje se podívat přinejmenším na pár nejlepších scének na Youtube. Například ta s Krakonošem je k popukání. Vrchol české satiry ()

sirnene

Klasika české krátkometrážní parodie. Parodované televizní reklamy, jako škoda Henlain, vložky Jauvejs na mne zanechali stopy do dnes. Takže ALES GUTE a zas..ný pejsek :) ()

Stein92

Konečně svoboda. Totalita padla. Ivan vypadl z naší dobré vlasti (Pokud jste komunisti tak to dál nečtěte). Přes 40 let se nám mezi zuby vytvářela tak nehezká slova na účty soudruhů okupantů. Chuť pošpinit komunistický režim. Zesměšnit ho. Chytit ho a aniž bychom se píchli, tak ho poplivali. A přesně to udělali hrdinové z České Sody. To není jenom satirický pořad. Je to náš názor, na dobu od roku 1948 (resp. 1968) do 1989. ()

tomasBA

verim, ze v case, ked tie reklami a udalosti boli na dennom poriadku, tato parodia bola vydarena, ale s odstupom casu a zabudnutim toho, co sa vtedy dialo, to teda za vela nestoji... ()

Korny12

Klasika, která nezklame. Samozřejmě, některé gagy ztratily na aktuálnosti, jiné nejsou až tak vtipné. Ale většina člověka rozseká. Drsný, nekorektní, cynický humor, jak má být. Slepci pracují od nevidim do nevidim, v koncentráku se pere prádlo na 1940, Věra Bílá má v novém albu pěkné hudební špeky a tak by se dalo pokračovat. Tvůrci také nadčasově odhadli návrat idiota... Občas si některé díly či film pustím, abych našel humor, který by dnes už na obrazovku nikdo bohužel nepustil. ()

smajki

Skvělá, na svou dobu neokoukaná show z časů, kdy ještě pánové Čtvrtníček se Šteindlerem hýřili skvělými nápady plnými výborného, ve většině případů černého humoru plného satiry a ironie. Dokonale pobaví i po letech. ()

panfilmu

Nekorektní, rasistické, šovinistické, gendrově nevyrovnané, xenofobní. Prostě takové, jaké to v té době mělo a mohlo být. Jsem rád, že ten pořad existoval o to víc si ho dnes cením, protože něco takového se už nikdy nenatočí. Miloval jsem jejich reklamy, zprávy, Alles Gute a další skeče, které by dnes ochránce mravů vytáčeli do běla. Mrzí mě jen, že ČT si tento pořad nedokázala uhájit a dnes paradoxně by proti němu asi nejvíce brojila. ()

LOUNAS

Mam rad nekorektni humor o oplitice, rase, hygiene,... supr porad ale nekdy uz trochu neaktualni, protoze se objevuje rada politiku, ktere uz si ma generace nepamatuje. ()

Peters5

Geniální...to by uz v dobe ...romů ( ne cikánů) homosexualu....(ne buz...) a dalších 236 pohlaví. V dobe feministek, biomatek atd atd proste neprošlo. Zvláštní doba. Skoda ze si uz neumíme delat srandu ze vseho. Uplne ze vseho. ()

Máraˇ5ˇ odpad!

Protrpěno. Cca. pět geniálních fórů tam bylo, ale jinak mě to fakt nesedlo. Za mě je lepší TELE TELE, kde měli ten koncept vymyšlený daleko lépe. No a srovnání s Monty Python, to jako vážně? Monty Python jsou geniální a nadčasoví i po padesáti letech. Zato Česká soda mi přijde hodně neaktuální už teď... V tom vidím i větší výhodu TELE TELE, kde to díky mnoha formátům působí aktuálně dodnes. Je mi líto, ale mně to fakt nesedlo... Dal jsem tomu šanci – ale nijak mě neoslovilo Alles Gute na Streamu, jednotlivé scénky na YouTube a ani tenhle sestřih. Obecně nemusím humor Petra Čtvrtníčka, pobavilo mě od něj snad jen Ivánku, kamaráde... ()