Na půdorysu parodování televizních zpráv, dokumentů a reklam vznikla zábavná reflexe své doby se solidním nadčasovým přesahem. Na konci každého dílu se objevovala krátká "sklepácká" parodie jazykových kursů němčiny Alles gute v podání Milana Šteindlera a Davida Vávry. Prvních pět dílů moderoval Vlastimil Zavřel, zbytek Petr Čtvrtníček. S minimálním rozpočtem se dařilo vytvářet solidní napodobeniny předražených televizních reklam, nevybíravé satirické šlehy se nevyhnuly patrně žádnému z významých politiků a hrubozrnný humor se čas od času setkal se silným odporem "postižených" celebrit, jejichž protesty patrně přispěly ke stažení pořadu z vysílacího schématu České televize. Kultovní televizní pořad devadesátých let. (MarekMotor)

ZAUME

Česká soda je prostě Česká soda.. kdo neviděl, nepochopí. Kdo neviděl, udělal zatracenou chybu. Čtvrtníček se Šteindlerem jsou dva vrazi bránic ! ()

HennessyVSOP

Prakticky výcuc toho, co se v tomto televizním pořadu za ty roky objevilo. Nejedná se dle mého o to nejlepší, ale i tak je to kvalitka. Víceméně se podle tohoto filmu dá poznat, kdo má a nebo nemá smysl pro humor a umí se zasmát sám nad sebou a nad světem ve kterém žije. Zázrak je, že toto vzniklo v ČR a dost mi podobný pořad chybí. ()

Horác

K tomuto počinu mám dost rozporuplný postoj. Uznávám jeho jistou převratnost a průkopnickost. Na druhé straně mi při zpětném pohledu na něm nepřijde takřka nic vtipný. Spíš téměř všechno trapný. Což možná byl úmysl, nicméně nemám důvod trapárnu hodnotit vysoko. ()

v.indruchova

Není to můj šálek čaje, ale některé vtipy se povedly. Moc nezasměju kameňákům těch těžkých a těch bylo dost. Nech toho ten Lux za to nemůže :D ()

Merenre odpad!

Seriál měl tu a tam světlé okamžiky alespoň k pousmání .... toto už je holé zoufalství v nejčistší podobě. Politické vtipy, což je sama o sobě největší ubohost, v té nejubožejší podobě. Prostě výtěr z žumpy, čemuž dokonale odpovídají i obsazené ksichty typu čtvrtníčka, šteindlera, žilkové nebo zavřela, ti si ani nezaslouží příjmení s velkým písmenem... dokonalí kokoti předvádějící dokonale kokotskou pseudošou. Fekál první třídy... ()

ZetDaElO

Česká soda si zaslúži nesporné uznanie za pionierstvo v oblasti televíznej satiry. Rovnako legendárne scénky ale ponúkli aj nasledovníci v podobe slovenských odchovancov Sody Noga a Skrúcaný, ktorí spolu s Filipom a Radičom vytvorili kultové Apropo TV a Telecvoking a na českej strane bolo nemenej úspešne Tele Tele. Napriek tomu nemá tento snímok čo hľadať v Top 200 filmov, nakoľko ide o nie príliš podarený strihový materiál, ktorý nijakým spôsobom nezvyšuje hodnotu daného materiálu. Takže za Alles Gute, Mečjar a maratónca zaslúžene 2*. ()

Dvojirakri

Kulatý stůl -> Václav Klaus: "No, tady jedním problémem je, co je ta plavecká škola, tak bych mohl připustit že umět plavat je uzance. A proti tomu bych postavil lyžařskou školu." Jan Kalvoda: "Uffff, ten výklad, ta interpretace byla nadjezdem či oklikou jedné silnice nebo výstavbou osvětlení." (Klaus střídavě kýve hlavou že ano a ne a ano a ne) Václav Havel: "Já se domnívám že, mmm, samozřejmě to musí být velmi dobře, velmi dobře promyšleno, ale..." Kalvoda: "Poslední větu protože čas kvapí." Havel: "Mmmm....." ()

Imouse

Kultovní podívaná, u které si rozhodně neřeknete: 'Bože jak se tomuto může někdo smát.'.Tomuto se říká čirý humor. ()