Na půdorysu parodování televizních zpráv, dokumentů a reklam vznikla zábavná reflexe své doby se solidním nadčasovým přesahem. Na konci každého dílu se objevovala krátká "sklepácká" parodie jazykových kursů němčiny Alles gute v podání Milana Šteindlera a Davida Vávry. Prvních pět dílů moderoval Vlastimil Zavřel, zbytek Petr Čtvrtníček. S minimálním rozpočtem se dařilo vytvářet solidní napodobeniny předražených televizních reklam, nevybíravé satirické šlehy se nevyhnuly patrně žádnému z významých politiků a hrubozrnný humor se čas od času setkal se silným odporem "postižených" celebrit, jejichž protesty patrně přispěly ke stažení pořadu z vysílacího schématu České televize. Kultovní televizní pořad devadesátých let. (MarekMotor)

kagemush

Chtěl bych touto cestou poděkovat vedení ČT,Radě ČT, našim politikům i ostatním ochráncům mravnosti a vopravdu vopravdových hodnot,že nás uchránili před dalším pokračováním těchto nechutných zvhrlostí na našich drahých obrazovkách. (ještě že mám internet) - -,,Rada ČT pozastavila Jiřině vysílání kulinářského pořadu,potože tam prý má být vidět pekáč!" ()

easaque

neznámých 4* U tohoto filmu je zajímavé, že nejspíš většina diváků, co ho tady hodnotí, tak ho vlastně neviděla, protože se nesmí vysílat kvůli neshodám jeho autorů a bůhví kde je mu teď konec a na internetu se objevují jen sestřihy jednotlivých dílů, který s tímto filmem nemají nic společného. Proto umístění v místní TOPce je na pováženou. Přiznám se že k ním patřím taky, ale věřím, že nemůže být horší než původní série. Přesto nedám plný počet a počkám si až se někde objeví nebo vyjde na DVD. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

marcek

K tomuhle parádnímu pořadu, kterého jsem se nemohl nadlabat dosyta, nemusim asi nic dodávat. Všechno už vystihly ostatní uživatelé. ALLES GUTE !!! ()

MrPierc

Parodie tehdejších pořadů, reklam, politiky, událostí. Dnes by to již nebylo možné natočit díky neviditelné cenzuře, která udílí peníze na filmové projekty. Dnes by asi sotva vznikla parodie na prací prášek jménem Árijec, který každého cikána vybělí :-) ()

Attta

"Vrhnu se na dráhu podnikatele............ vrhnu se na dráhu! "!!!........a zasvištěl vlak.... Skvělé. Čtvrtníčka mám moc rád! Pro mě tady však opět nehodnotelná záležitost. Každopádně na to rád koukám. ()

campix

Vynikající a kultovní ukázka české tvořivosti a nátury. Neskutečná nálož satiricky pojatých kulturních a politických odkazů. Snad něco v čem jsme my Češi dobří. Kult. Netřeba dalších slov. ()

PavelVanekArt

Satirická sbírka skečů, gagů, stupidit a over the top humoru. Což je super, v devadesátkách byla v Č(S)R ještě sranda, teď je to jen teplej vejvar. Tohle by se mělo zapsat jako kulturní zlato, i když by to o nás mnoho vypovídalo. Dobrý večer Vám kteří právě obědváte... 5* a.k.a 95% ()

sator

Název je narážkou na "Dostat sodu", v přeneseném slova smyslu to znamená dostat za vyučenou, to proto aby se dotyčný zklidnil. A proč sodu? Soda bikarbona má schopnost tlumit rozbouřené trávení-tak proto. ()

StanislachKo odpad!

Väčší omyl som tu v rebríku nevidel! A dosť sa divím ako tak skrolujem komenty, že som v tomto sám. Síce nie som "Husákový dítě" a teda argumenty, že tomu nemôžem rozumieť, nech sa páči... Ale toto je vážne kktina bez námahy, bez akejkoľvek ambície urobiť niečo čo by minimálne formou mohlo chytiť aspoň priemernú úroveň. Bezkonkurenčne najhoršia vec, čo som od bratov videl. ()

A.L.E.S.

Takhle se prosím pěkně bavili lidi před pár lety. Je smutné, že už se nic takového nedělá. Golden Karl und Egon und ihre Alles Gute!, unglaublich und unvergisslich Petr Čtvrtníček und ihre Nachrichten und..., ah, pardon, nechal jsem se unést. Zkrátka bych mohl takhle ocenit celou řadu parodovaných pořadů, ať je to páteční žluté Béčko, nebo erotické úsměvy Petry Černocké. Naproti tomu TeleTele jsou saláti. Tihle tři pánové si umějí udělat legraci opravdu ze všeho a někdy zacházejí až do černého humoru, což mi velice imponuje. ()

Všivák

Skvělý, někdy až hodně drsný humor, který ale časem stárne s politikama a mladší diváci už ho nemusí pochopit.. ()