Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na půdorysu parodování televizních zpráv, dokumentů a reklam vznikla zábavná reflexe své doby se solidním nadčasovým přesahem. Na konci každého dílu se objevovala krátká "sklepácká" parodie jazykových kursů němčiny Alles gute v podání Milana Šteindlera a Davida Vávry. Prvních pět dílů moderoval Vlastimil Zavřel, zbytek Petr Čtvrtníček. S minimálním rozpočtem se dařilo vytvářet solidní napodobeniny předražených televizních reklam, nevybíravé satirické šlehy se nevyhnuly patrně žádnému z významých politiků a hrubozrnný humor se čas od času setkal se silným odporem "postižených" celebrit, jejichž protesty patrně přispěly ke stažení pořadu z vysílacího schématu České televize. Kultovní televizní pořad devadesátých let. (MarekMotor)

(více)

Recenze (255)

Eddard 

všechny recenze uživatele

Mrzí mě, že už to pánové zabalili (jak se zdá), protože - souhlasím s Marigoldem, lepší českou satiru na televizi neuvidíte... nepouštěl bych se do srovnávání Sody s Cirkusem, vždyť to je nejenom jiná liga, to je vskutku jiný sport... Ale kuš... Soda zmizela, přišlo TELE TELE... jde to jaksi od deseti k pěti... "Tak a teď to na mě všechno spadlo...Tak buďme tolerantní!" 90% ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Nejlepší satirický výplod, jaký kdy v Čechách vznikl, ten humor snad musí urazit i stoika! Škoda, že na Českou sodu nebyla ve své době ČT absolutně připravená (inu, asi po ní nemůžeme chtít, aby si nechala na hlavě dříví štípat jako třeba BBC od Pythonů :o))), protože jinak bychom snad měli alternativu k na koleni slátanému a bezzubému TELE TELE. Sodička je nepřeberná zásoba těch nejčernějších, nejnižších, nejpokleslejších gagů, jaké si vůbec dovedu představit. Pánové se nebojí vrtat ve velice živém mase a vrtat se v něm takovým způsobem, že vás prostě nutí zaujmout nějaké stanovisko (to je přeci princip satiry!). Tahle sodovka nikdy nevyšumí. Díky TV reprízám i díky tomuto filmu. ()

Reklama

Morien 

všechny recenze uživatele

Já, ubohý narocenec 1991, jsem na to systematicky koukala v roce 2010. Můj závěr je takový, že dost procent bublinkové tvorby je svázaných s dobou vzniku (některé souvislosti už prostě nechápu, protože to nepamatuju, a tudíž se nemůžu smát, i když bych chtěla). Jen některé kousky jsou nadčasové, nicméně se pořád jedná o zázrak na českém poli. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Mám rád sarkazmus. Nevadí mi ani irónia v podobe zosmiešňovanie národa či ich vysoko postavených hodnostárov. Lenže toto mi prišlo dosť trápne, a tak táto česká sóda, úplne vyšumela do prázdna. Za mňa odstupom času skúsenosť s filmom, ktorý ponúkol len minimum komediálnych vložiek, kedy jedna scénka priemerná, striedala scénku hlboko podpriemernú. Nie, díky .. ()

Zajímavosti (6)

  • Název je narážkou na „dostat sodu“, v přeneseném slova smyslu to znamená dostat za vyučenou, to proto, aby se dotyčný zklidnil. A proč sodu? Soda bikarbona má schopnost tlumit rozbouřené trávení, tak proto. (sator)
  • Tvář, která se objevuje v úvodní znělce, patří fotografovi Karlu Mesnerovi, příteli Fera Feniče. (sator)

Reklama

Reklama