Tahle (česká) soda už dávno vybublala, vyšeptala a já nevím co ještě a je z ní s odstupem drahného času pěkná a nevtipná zvětralina. On to ani nebyl žádný zázrak v době své největší slávy, ale jelikož přišel s novým stylem drzého až drsného humoru, tak se delší dobu držel v popředí diváckého zájmu, protože se přesně strefil do doby. Bez cenzury a sem tam nějaká soudní žalobička. Propíraly se aktuální kauzy, skandály, celebrity, politici, reklamy, moderátoři, sportovci a vesele se uráželo, zesměšnění si nebralo servítek a navrch lekce němčiny v "Alles Gute", což lze brát tak, že tenhle pořad to nemyslel zle a do smrti dobrý jak se říká. Pánové Čtvrtníček, Šteindler a Vávra byli jistě nezapomenutelnou součástí pravidelných večerů na veřejnoprávní televizi a národ se tehdy bavil. Jenže tehdy není dnes. Když se dnes podívám na jakýkoliv díl, tak to bude spíše vtipe vylez, všechno děsně zastaralé, neaktuální, doba je naprosto jinde a terapie humorem najednou ne a ne zabrat. Dříve jsem se nad tím relativně pobavil, debilní to sice bylo až na půdu, ale jo, něco jako vtip se zde vyskytovalo, ale abych se chechtal na celé kolo, tak toho Čtvrtníček a spol nikdy nedocílili. Tenhle styl humoru je za mnou a podotýkám, že ani o žádný humor nestojím. Jsem novodobý Buster Keaton a do konce života se nechci ani jednou zasmát a chci zůstat smutným klaunem. A tahle soda s tím nic neudělá. Za pár vtipů, které přece jen nápaditost měli a za pana Čtvrtníčka, jehož styl moderování nemá obdoby, se uděluje milost z legrace. Mé hodnocení: 60%(16.12.2013)

Tak som si pár dielov pozrel. Síce po funuse, no dobre si pamätám zlaté porevolučné časy. A títo páni dosiahli to, čo Monty Pythonovci - kult. Chce to inteligentného diváka, vtedy si vychutnáte dvojzmysly, ale ani tí menej chápajúci neprídu skrátka lebo ešte nebola cenzúra. Teraz nám ostali akurát spomienky..(9.2.2012)

Scénář: Petr Čtvrtníček, Milan Šteindler, David Vávra .. Odyseální východ _!_ české sodovky.. :o)) Satira, vedle které je dnešní Tele Tele jen ubohé a blbé telátko.. Alles Gute a Události Čtvrtníček rulezzz(13.4.2005)

Nekorektní, rasistické, šovinistické, gendrově nevyrovnané, xenofobní. Prostě takové, jaké to v té době mělo a mohlo být. Jsem rád, že ten pořad existoval o to víc si ho dnes cením, protože něco takového se už nikdy nenatočí. Miloval jsem jejich reklamy, zprávy, Alles Gute a další skeče, které by dnes ochránce mravů vytáčeli do běla. Mrzí mě jen, že ČT si tento pořad nedokázala uhájit a dnes paradoxně by proti němu asi nejvíce brojila.(10.7.2018)

V našem právním státu si nikdy nikdo nemohl beztrestně říkat to, co si myslí. Jsem šťasten, že jsem mohl být v určitém časovém období přítomen tomu, že to někdo zkusil. A srandovní na tom bylo to, že trvalo poměrně dost dlouho, než se "neomylným" podařilo pořad zlikvidovat. Film není tím zcela nejlepším, co ti blázni vymysleli, ale jako výraz uznání za tehdejší odvahu nemohu hodnotit méně než pět, i když objektivně to takovou hodnotu nemá.(19.4.2009)

• - Tvář, která se objevuje v úvodní znělce, patří fotografovi Karlu Mesnerovi, příteli Fera Feniče. (sator)

• - Scéna, kdy přijíždí na návštěvu ČR slovenský premiér, odkazuje na snímek Tenkrát na Západě (1968). (vyfuk)

• - Neshody autorů, kteří se podíleli na tvorbě pořadu plného drsné satiry, způsobily, že celovečerní film Česká soda už nemůže ani do kin, ani na televizní obrazovky. Kromě jediného místa, a to Pardubic. V roce 2007 totiž získaly Pardubice povolení, že film mohou promítnout. Smlouva však nemá datum ukončení, takže Pardubice jsou dnes jediným místem, kde mohou lidé Českou sodu vidět. [Zdroj: MF DNES] (hippyman)