Česká soda je prostě definice satiristického humoru. Je to krále mezi satirami. A to je tak všechno. Pro mne osobně je tenhle humor buďto naprosto super a někdy ho vůbec nechápu. Nevím jestli je to tím, že jsem moc blbej a nebo ten humor jde zcela mimo mne. Česká soda je naše televizní národní bohatství. Ale stejně k tomu nebudu mít nikdy takovou cestu jakou bych asi sám chtěl. "Špindlerův Mlýn. V tomto horském středisku byl nalezen seznam dvanácti set Němců zachráněných na sklonku druhé světové války z pod laviny českým podnikatelem židovského původu Josefem Špindlerem. Němci mu na důkaz vděčnosti v Norimberku zasadili kleč."(7.7.2016)

Nejlepší satirický výplod, jaký kdy v Čechách vznikl, ten humor snad musí urazit i stoika! Škoda, že na Českou sodu nebyla ve své době ČT absolutně připravená (inu, asi po ní nemůžeme chtít, aby si nechala na hlavě dříví štípat jako třeba BBC od Pythonů :o))), protože jinak bychom snad měli alternativu k na koleni slátanému a bezzubému TELE TELE. Sodička je nepřeberná zásoba těch nejčernějších, nejnižších, nejpokleslejších gagů, jaké si vůbec dovedu představit. Pánové se nebojí vrtat ve velice živém mase a vrtat se v něm takovým způsobem, že vás prostě nutí zaujmout nějaké stanovisko (to je přeci princip satiry!). Tahle sodovka nikdy nevyšumí. Díky TV reprízám i díky tomuto filmu.(28.3.2004)

Česká soda, v dnešní době již kult, který si v nelehkých létech devadesátých dělal srandu z čehokoliv vážného od politiky až po němce. Přesto, že je to všemi opěvovaný seriál/film, mě až tolik jak jsem čekal nenadchl, zvlášť s vtipy, které byly možná vtipné před patnácti lety, ale do dnešní doby strašně zestárly. Samozřejmě třeba Čtvrtníčkovy zprávy nebo Alles gute jsou naprosto skvělé, bohužel mezi nimi je až příliš hluchých míst. Nezapomeňte svým manželkám koupit prací prášek Árijec! Aby bylo vaše dítě zářivě bílé!(29.9.2013)

Takhle se prosím pěkně bavili lidi před pár lety. Je smutné, že už se nic takového nedělá. Golden Karl und Egon und ihre Alles Gute!, unglaublich und unvergisslich Petr Čtvrtníček und ihre Nachrichten und..., ah, pardon, nechal jsem se unést. Zkrátka bych mohl takhle ocenit celou řadu parodovaných pořadů, ať je to páteční žluté Béčko, nebo erotické úsměvy Petry Černocké. Naproti tomu TeleTele jsou saláti. Tihle tři pánové si umějí udělat legraci opravdu ze všeho a někdy zacházejí až do černého humoru, což mi velice imponuje.(7.1.2007)

Počáteční díly byly trochu rozpačité, ale čím novější díl, tím lepší. Parodie na reklamy však nezklamaly téměř nikdy ("Už žádný drahý opravář" - tu skutečnou reklamu opravdu nesnáším) a později ani parodie na TV pořady, snad nejlepší ze všech byla ta na Risk, parodující tehdejšího moderátora, naprosto prkenného I.Vyskočila. Další lahůdkou byly dialogy z Profesionálu přimíchané do Inženýrské odysey.(15.12.2003)

• - Herečka Petra Černocká se s tvůrci pořadu soudila kvůli skeči "Úsměvy Petry Černocké". (DareDeer)

• - Neshody autorů, kteří se podíleli na tvorbě pořadu plného drsné satiry, způsobily, že celovečerní film Česká soda už nemůže ani do kin, ani na televizní obrazovky. Kromě jediného místa, a to Pardubic. V roce 2007 totiž získaly Pardubice povolení, že film mohou promítnout. Smlouva však nemá datum ukončení, takže Pardubice jsou dnes jediným místem, kde mohou lidé Českou sodu vidět. [Zdroj: MF DNES] (hippyman)

• - Tvář, která se objevuje v úvodní znělce, patří fotografovi Karlu Mesnerovi, příteli Fera Feniče. (sator)