Zabít Reagana (TV film)

Killing Reagan

USA, 2016, 100 min

Nerozumiem celkom odmietavému hodnoteniu filmu, ktorý sa pokúsil zrekonštruovať pokus o atentát na Ronalda Reagana. Nie je to žiaden mimoriadny film, ale pozrel som si ho so záujmom, čo sa mi pri iných filmoch zo šedej zóny nedarí.(22.10.2017)

• omega_SK

Dosť nudne spracovaný hraný dokument.(5.2.2017)

Spočiatku dosť suché, koniec je už lepší. Film o atentáte na herca – prezidenta, z ktorého tu urobili takmer najlepšieho prezidenta v histórii, skoro svätca. Ale rekonštrukcia pokusu o jeho vraždu je celkom fajn.(9.4.2018)

Videl som to viac ako hraný dokument než ako drámu, čo má logiku pretože v reáli som vnímal čo sa deje v studenej vojne a tým pádom som bol vlastne iba zvedavý ako "dramaticky" zvládnu amíci túto situáciu sfilmovať tak, aby to nebolo prvoplánovo mysteriózne, zavádzajúce, podlé. Výsledok ma prekvapil: film nenudil, dejová linka bola priamočiara, neuhýbala ani možno neklamala (fest). Čo mi ale vadilo veľmi - tento film podľa mňa nebol o Reaganovi ale o prvej dáme USA. Tá to nandávala všetkým, aj pánovi prezidentovi! Suma celkom 55%(2.10.2018)

Pokud máte hodně načteno o prezidentu Reaganovi, bude pro Vás film naprostým požitkem, velice dobře natočený dokument/film o jedné etapě jednoho "obyčejného" amerického prezidenta...(16.10.2017)