Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dva měsíce po převzetí úřadu přežil Ronald Reagan pokus o atentát. Jak se mu podařilo překonat tento zážitek a pokračovat v plnění povinností? (National Geographic)

Videa (1)

Trailer

Recenze (13)

pallok 

všechny recenze uživatele

Videl som to viac ako hraný dokument než ako drámu, čo má logiku pretože v reáli som vnímal čo sa deje v studenej vojne a tým pádom som bol vlastne iba zvedavý ako "dramaticky" zvládnu amíci túto situáciu sfilmovať tak, aby to nebolo prvoplánovo mysteriózne, zavádzajúce, podlé. Výsledok ma prekvapil: film nenudil, dejová linka bola priamočiara, neuhýbala ani možno neklamala (fest). Čo mi ale vadilo veľmi - tento film podľa mňa nebol o Reaganovi ale o prvej dáme USA. Tá to nandávala všetkým, aj pánovi prezidentovi! Suma celkom 55% ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Místy až dokumentární, přesto podpořené velmi výstižnými hereckými výkony. Snímek se zabývá soukromými aspekty (charakter atentátníka, něžné nebo pitomé (to záleží na vás) oslovování se manželů Reaganových: „taťko“ a „mamko“), medicínským řešením útoku i politickým zákulisím. Rozjezd je pomalejší, ale to je pochopitelné, uvádí diváky do situace. Od prvního výstřelu však následuje neskutečná jízda, kdy lékaři, prezident, jeho rodina, policie i politici se musí bleskurychle vyrovnat s nečekanou situací a hlavně najít řešení. ______ Ať už má divák Reagana rád nebo ne, to by se na hodnocení filmu odrážet nemělo. Protože snímek poskytuje velmi plastický portrét doby zachycením jedné mimořádné události – dokázal ji ale předvést v širších souvislostech a z mnoha úhlů. Takže nevidíme jen atentát, ale i celkovou atmosféru té doby. SHRNUTÍ: Mnohem lepší, než byste čekali. ()

Reklama

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Pol na pol. Aj politikárčenie, aj súkromie. Našťastie nie je to taký ten nudný žvást z Bieleho domu, kde sa náčelník štábu prekrikuje s ministrom a prezidentom a podobne. Skôr sledujeme pokus o atentát od začiatku až do konca, kde začiatok je politika, diskusie a voľby a záver už len boj o prezidentov život a jeho zotavenie. Hraný dokument je asi to najlepšie označenie. 3 z 5 ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Zabít Reagana zkoumá lidská selhání a hodnoty stejným metrem. Je to v televizním formátu. Mathesonovi se povedlo zachytit podstatu Raeganovi osobnosti - rozený performér. Když jsem uviděl herečku znázorňující jeho manželku Nancy , koukal jsem na tu trefnou podobu. Nejlepší chvíle jsou tiché malé rozhovory mezi ní a Ronem. Matheson a Nixonová jsou herecky přesvědčiví jako blízký pár spojený skutečnou láskou , společnými cíli a ambicemi. ()

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Atentát na Reagana je jedním z mých oblíbených momentů historie kdy popkultura (či její fragment) přímo zasáhly do světového dění.. Proto je docela škoda, že tahle rekonstrukce je tak hrozně televizní, suchopárná a místy až pitomě doslovná (pasáže kdy Hinckley jakože skrz dopisy polopatě divákovi objasňuje své posedlosti).. Na druhou stranu docela zajímavě je vykreslený vztah Ronalda a Nancy.. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (2)

  • Vo filme boli použité aj reálne zábery prezidenta z jeho televíznych vystúpení. (Johnny.ARN)

Reklama

Reklama