Příběh postavený na běžném schématu vraždícího šílence se brzy rozvíjí neočekávaným směrem. Boon (Craig Sheffer) je hledán pro podezření z vražd sadistickým policistou (David Cronenberg). Současně ho pronásleduje i jeho bývalá dívka Lori, která je ochotná své lásce obětovat vše. Pro Boona není úniku. Ocitá se v podzemí, kde hledají útočiště vyděděnci společnosti, fantastická a neočekávaná monstra. V tomto bizarním prostředí přestávají platit pozemská pravidla. Boon zjišťuje, že nelze věřit vžitým představám o dobru a zlu. Poznává, že i monstra mají duši a pravé zlo se mnohdy skrývá za lidskou tváří. Postaví se tedy na ochranu tohoto podzemního světa proti všem, kteří ho chtějí zničit. (Warner Home Video CZ)

Raziel811

V 90tkách to byl slušný a relativně i děsivý horor. Barker byl tehdy za velmi dobrého spisovatele, ale bohužel za špatného režiséra. Jediné co může po x letech zaujmout jsou hezké masky. ()

draxxi

Tak jsem prave zaplnil jednu z mezer ve svem vzdelani, a konecne shlidnul film, na ktery se chystam roky. Pamatuji, kdyz jsem mel ve sve sbirce pred skoro triceti rokama fotky z nemeckych casopisu, na kterych byli prave tyto monstra. Uzasny panoptikum. Ke svemu prekvapeni jsem nebyl filmem vubec zklamanej. Horor to nebyl, nebal jsem se ani chvilku, ale jako dobrodružná fantasy super. Masky a vytvarna stranka hrbitova nadherna, triky samozrejme odpovidaji dobe vzniku, a hlavne... bavil jsem se... ()

surface

Nejsem si zcela jistý jestli se jedná o horor. Masky působí reálně - detailní zpracování, hodně monster a dokonale vymyšlená maska vraha ( v jednoduchosti je krása) Nerad bych dal příliš vysoké hodnocení ale zasloužených 70% je na místě ()

Fixa

Netuším co mně na filmu bavilo, ale rozhodně vím, co mně vadilo. Byly to ty příšerný masky. Chápu, že se to někomu může líbit. Byly skvěle vymyšlené i zpracované, ale pořád jsem se nemohl ubránit pocitu, že koukám na lidi oplácaný gumou. Prostě jsem film viděl, občas mně pobavil a udržel při sledování až do konce. Toť vše ()

Sadova302b50

Těžce subjektivní hodnocení. Otec chtěl kdysi vědět, co jsme to měly u kamarádky za mejdlo. * za vzpomínku na probdělé noci s kámoškou, které začínaly vybrakováním hororových nebo akčních braků ve videopůjčovně doplněné nasyslenou domácí sbírkou. * za plejádu monster a pozitivně jetou představivost tvůrců. To už se dneska jen tak nevidí. * za hudbu, psychiatra a místy libovou atmosféru. A též za tátu, kterému jsem to pustila jako odpověď, a máma pak nemohla pochopit, čemu se celé odpoledne směje. Takže ***, méně nemohu dát. ()

RathuVSoak

Cítím se velice zklamán, když takový literární velikán naturalismu, nasadil, nějaké své adaptaci (nečetl jsem jí takže nevím zda, nebo jaký to má přesně účel) takový brakový kabát, jak musím souhlasit s předešlými. Grafické zpracování, masky, zranění a různé detaily jsou chválihodné. Děj se ze začátku zdá hezky odsejpající, dokud nezačne být přehnaně splašený až opravdu odbytý. Od solidního začátku se děj mění ve frašku, i když možná chtěně, nicméně i jako fraška to nestojí za tolik, co bych od takového mistra čekal. Slabé hodnocení, ale nikoliv pohrdání, ale ze zklamání. ()