Mudbound je rodinnou ságou odehrávající se během čtyřicátých let na odlehlé farmě v Mississippi. V krajině rozlehlých polí, kde když zaprší, změní se celá oblast v jedno velké lepkavé bahniště. Farmu vlastní rodina McAllanů, která část svých pozemků pronajímá černošské rodině Hapa Jacksona (Rob Morgan). A jelikož se Evropou valí válka, z každé z rodin odjede nejmladší syn bojovat za oceán. Oba válku přežijí a vrací se jako skuteční hrdinové domů. Návrat však ani pro jednoho z nich není lehký. Jamieho McAllana (Garrett Hedlund) trápí noční můry a ve snech se často vrací do rozstříleného kokpitu svého bombardéru B-25, což řeší nadměrným pitím. Ronsel Jackson (Jason Mitchell), jenž byl za války tankistou, zase s hořkostí zjišťuje, že ačkoliv osvobozeným Evropanům barva jeho pleti nevadila, doma na rasistickém jihu je zase jenom špinavým negrem, který musí do obchodu chodit zadním vchodem a v autobuse jezdit jen v oddělení vyhrazeném "barevným''. Problém je v tom, že jako velitel Shermanu se za války odnaučil ustupovat a sklánět hlavu. To však nehodlají tolerovat místní bílí starousedlíci ani McAllanové... (Big Bear)

guri

Dnes sa Americania tvaria, ze vsetci maju rovnake sance a vsetci su si rovni a pritom este pred par dekadami (niekde snad este aj dodnes) bol clovek menejcenny uz len kvoli farbe pleti. ()

Forty-

Velmi zaujimava a malo okukana tema vztahov bielych redneckov a ciernych americanov po druhej svetovej vojne. Vyborne postavy, skvele vykony. Bohuzial stopaz je priserne dlha a neubranil som sa nude, co je skoda, lebo toto malo 5 hviezdickovy potencial. ()

RAFT

Tak tohle mě nechytlo vůbec ,zatím co film Deitroit mě nadchnul tohle rozhodně ne.Děj filmu se nikde neposouvá a nikam to nevede .Bohužel za mě 55% ()

PlysovyMacko

Hutná drama odohrávajuca sa na americkom juhu kde hlavnou témou je rasizmus. Film sleduje život bielych a čiernych farmárov a mužov, ktorí sa vrátili s vojny, hlavných postáv je viacero. Dianie vyeskaluje drsným lynčovaním. Páčil sa mi vzťah Ronsela a Jamieho, to blato všade mi vadilo. Mary J. Blige vie celkom dobre hrať. ()

iz67

Jasně. Nečekal jsem estradu. Je to temný, stisnujici a dost často k zblití. Hnus. A tenhle film to navodí skvěle. ()

darkphoenix

Dychberúci, nesentimentalizujúci drobnopis ,,veľkého,, národa, ale aj ľudskej povahy. Výborní herci (Mulligan, Hedlund, Banks, Blige) v ešte lepšej réžii, korá je tak čistá a precízna až sa vám z jej presnosti zatočí hlava. Jeden z tých najlepších filmov tohto roku. ()

Jadro

Vystrihať na 45 minút, alebo tam namiesto hodiny nechať väčší priestor na vojnové spomienky, tak by to za niečo stálo a takto je to neuveriteľne natiahnutý brak.... Hodnotenie 50% len za fakt "smutný" no "neuveriteľný" koniec :) ()

Luckyboy

Nekouká se na to hezky. Bahno, hnusnej rasismus, válka, ignoranství... Sice to končí relativně dobře, ale pozitivní pocit z filmu snad ani mít nemůžete. Zahrané i natočené to je řemeslně dobře. Na konci si ale člověk říká, jestli mělo vůbec smysl něco takového točit a taky se na to dívat. Zapomínat by se nemělo, jenže někdy to je pohodlnější. ()

wanry02

Oscarový snímek, kde sledujeme osudy dvou rodin během 2 světové války. Začátek filmu je velmi pozvolný a dosti nudný. Kamera (která byla pro mě nepochopitelně nominována na Oscara) je nepřehledná a v některých momentech velmi temná až není vidět vůbec nic (což podle mě nebyl účel). Zhruba před polovinou se příběh začíná rozjíždět a začínáme si k hlavním postavám vytvářet vztah. To vše vygraduje nečekaným a dojemným koncem na kterém mi trochu chybělo ještě delší ukázku osudů hlavních postav. Jinak povedený snímek který když uvidíte tak snad nebudete litovat. 75% ()

solisoli

Sú ľudia ktorí nie sú schopní vynikajú ničím, v kolektívnom prostredí sú potom právom zavrhovaní a podceňovaní. Takéto indivídua sa prezentujú zlom, aby upútali na seba pozornosť. Aj iný príklad. V kolektíve ľavý, neobľúbený, zaznávaný, prihlási sa za policajta a hneď z danej funkcie získa nadradenosť a moc, z ktorej vidí a získava dovtedy nedosiahnutú, ale falošnú popularitu. Myslím, že podobne o to šlo v tejto skvele zrežírovanej herecky podanej ságe v prípade dvoch rodín, každá na inej strane. Pôsobivé, nenútené a reálne. Takto sa dá chápať táto skvelá dráma, ktorá je vždy a trvale na zamyslenie. ()

rigby

Příběh zvolna plyne, tak jako život svými zákrutami. Jednou jsi dole a jindy zase nahoře. Příjemné podívání, při kterém se v závěru vhrnou do očí i slzy. Nevím, někdo tu hovoří i o Oscarovi, já to tak nevidím, ale Amerika s tím možná udělá svoje. Každopádně se jedná o film, na který stojí za to se podívat a ty více než dvě hodiny mu věnovat. Určitě se vám odvěčí více či méně silným zážitkem. ()

Tomas_PO

''Vyspelá amerika'' v 1945. My sme síce v 68mom mali komoušov, zato amíci 20 rokov predtým ešte primitívny rasistický šovinizmus. Stále ma to udivuje, aj keď téma je to, najmä v posledných rokoch už v Hollywoode obohratá. No na tento film sa pozerá veľmi dobre. ()

Saxos

Hodně nudné a utahané. Střídání děje také ničemu neprospělo, stejně jako víc jak 2 hodiny stopáže. Ohledně zpracovanému dobovému rasismu nejsem pesimista, ale v inscenovaném místě děje přetrvává statečně stále. ()

jjjerry

Slušné překvapení. Zobrazení poválečné "venkovské" Ameriky, tak jak se o ni moc mluví. Stopáž bohužel příliš dlouhá a člověk se místy začal nudit. Chtělo by to více gradovat děj. Bohužel žádná hudba, melodie mně v paměti nezůstala. ()

Kozlowski8

Rodinná sága z odlehlé farmy amerického zapadákova, která se po vydatných deštích topí v bahně. Horší než bahno na polích je ale to, které mají lidé ve svých nitrech - rasismus a nesnášenlivost. Příběh je zasazen do čtyřicátých let, kdy sice Ku-klux-klan již nebyl tak silný a aktivní, ale rasová nenávist a předsudky v některých oblastech USA stále velice silně ovlivňovaly život afroameričanů a vztahy mezi obyvatelstvem. Velmi silný a poutavý příběh, který velice realisticky a bez typického amerického patosu přibližuje jedno z mnoha temných období národa, který se tak často považuje za nadnárod a snaží se moralizovat svět. Výborný filmový počin s úžasnými herci, dobrou atmosférou a krásnou hudbou. Jediné drobné mínus vidím v přílišné rozvleklosti děje, hlavně v první polovině a (s tím související) některé zbytečné, nebo zbytečně natahované scény. 75 %. ()

Pichi9

Film o životě, ukázka toho jak byl život nefér... Film se pomalu rozjíždí ale ve druhé polovině filmu jsem dostal emocionální ránu, neskutečný zážitek z filmu. Perfekně to do sebe všechno zapadá. Rasizmus v plném proudu přinesl práve "MUDBOUND"... Mudbound je ukázka perfektních výkonů, a Jasona Mitchella jsem si po tomhle zhlédnutí zamiloval, na R.97 neuvěřitélný výkon. SIlný příbeh a konec mě opravdu dostal. Film bude určitě na Oskara konkurovat na vrcholu. 90% ()

Jurcekk

Brutálna agitka. Ale tvorcovia poctivo chodili do školy pozor dávali neblicovali asi aj talentu pobrali a tak to celkom vyzerá. Len strašne dlhé to bolo...a keby tento film vyhral hlavného oscara bol by som menej dotknutý ako pri moonlight ()

Netflix mění filmovou strategii

Netflix mění filmovou strategii