Dej si pozor!

• Austrálie Better Watch Out (více)

Sedmnáctiletá Ashley právě dorazila do domu Lernerových, kde má za úkol hlídat dvanáctiletého Lukea. Jen co Lukeovi rodiče odjedou, Luke si pustí hororový film a pokouší se Ashley omámit prášky nasypanými do pití. Ashley na to ale rychle přijde a další Lukeovy milostné návrhy odmítne. Brzy do domu dorazí i Lukeův kamarád Garrett. Ashley je přesvědčena, že se Garrettovým příchodem vysvětlí i podivné zvuky zvenčí domu, jenže zvuky se ozývají i z patra. V patře Ashley najde rozbité okno a na cihle, kterou bylo rozbité, nápis vyhrožující lidem v domě smrtí. Garrett zpanikaří a snaží se z domu utéct, před domem ho však kdosi zastřelí. Šokovaná Ashley s Lukem utečou do patra domu, kde se skryjí ve skříni. Neznámý násilník v masce prohledává s puškou dům. Jenže Ashley si všimne, že se maska nápadně podobá jedné z masek, které měl Luke ve svém pokoji. Ashley pochopí, že vše byla hra, kterou si s ní Luke a Garrett hrají. Luke se přizná, že chtěl Ashley vystrašit a jako zachránce ji pak svést. Ashley se rozčílí, vyběhne na Garretta a oběma klukům pořádně vynadá s tím, že to bude mít vážné následky. Jenže Luke Ashley napadne a shodí ji ze schodů. Ashley omdlí a když se probudí, je přivázaná k židli a ústa má přelepená páskou... (TV Nova)

XXXXXXXX

Na počátku všeho zřejmě stál originální nápad. Co takhle urychleně přeskočit na druhou metu? Provaz? Mám. Nůž? Mám! Dá se sním píchat? Tak určitě! Víno? Taky mám. Sbírka naprosto debilních ex? Zajištěna. Jenže pak to přišlo, zprvu uvěřitelný příběhový sylabus (Ty krávo, schovej se, to je Agent Bureš!), se odebráním scénáristova koksu, mění na nebetyčnou sračku (Hej a víš ty vůbec, že ti tady kemo utopil piraňu?) no a nešťastný divák, jen marně čeká, jestli dojde i na cestu k nejbližšímu dealerovi Hčka s nadějí, že ze zdrogovaného tvůrce scénáře, třeba ještě něco kloudného vypadne. Což je asi stejně reálné, jako že se na ústředí ČEZu objeví Hitler a srovná nedoplatky z let 1941-1945! ()

johnsnow

popis filmu a to čo sa v ňom deje sa vôbec nezhoduje a priznám sa čakal som nejakú akčnú zábavu v Štýle the Babysitter ale bohužiaľ som ju nedostal. Iba 3* a druhý raz by som to už nekukol. ()

Pitryx

Velká škoda že to zhruba po 40 minutách začalo stagnovat, a tak trochu i nudit. Ale jinak velmi slušně natočeno. To, co vyznělo jako vtip postupně přechází ve velké drama. Slabší než The Babysitter, ale taktéž šedesát, i když slabších ()

Blazkowicz

Ach jo. Tak dobře to začalo a takové hovno z toho bylo nakonec. Začátek, až po to odhalení, byl super. Přesně takto jsem si ten film představoval. Ale potom. Takový druh filmů bytostně nesnáším, protože to prostě není možné. Někdo někoho drží jako rukojmí, pokusy o osvobození nevychází, všichni jsou bezmocní a chovají se jak retardi. Tady to bylo úplně stejné, jen umocněné malým spratkem. Jak já bych ho nejradši nabodl. Pozve si tam borce, který slyší nějaké zvuky v místnosti, ale on tam nejde. Přitom stačilo jenom nahlédnout! Jedna rána baseballkou ho nesložila, to bylo fajn, ale pak se najednou posere strachy z kulovnice, která by ho ani netrefila, protože ten druhý kluk ji sotva udržel. Místo aby vzal toho spratka jako lidský štít nebo vyjednával, že mu namele kokos, pokud tu zbraň nesloží, tak se vzdá. Mě poser. Předposlední kapkou byla nenabitá zbraň. Co mě naučil RS2? Že pokud beru nepřítelovu zbraň, okamžitě měním zásobník, v tomto případě aspoň kontroluju. No a poslední kapkou byl nepodařený útěk, kdy už má pomoc na dosah, ale složí ji nějaká neviditelná past a je vyřízená. Pak už jsem to jel přetáčením, protože jsem byl znechucen. A beztak mu to všechno prošlo. Jednu hvězdu za začátek a možná trošku za tu hlavní hrdinku (mňam), ale už mi nikdy s tymato vymyšlenýma kokotinama nechoďte na oči. 1* ()

sharkamell

Měla jsem za to, že tento film je další zbytečnost, ale wow, byla jsem příjemně překvapena! Malého psychopata jsem vskutku nečekala. ()

Ladyhawke

Film jsem si našla v přehledu nejlepších vánočních filmů, jsem milovník hororů, tak jsem si řekla, proč ne? Začátek vypadal relativně dobře, jeden čekal, kam se home invasion vyvine. Bohužel to nakonec sklouzlo do dost idiotského konce, kdy scénář vypadal fanfikce reálně zhrzeného prepubescenta. Reakce většiny postav jsou totálně nepochopitelné, herecké výkony se úplně ani nedají řádně popsat, ale tady bych řekla, že je to slabým scénářem celkově a není prostor k rozehrání. A ten závěr by vyloženě na facepalm, velice těžko uvěřitelný a vlastně i stravitelný. Od půlky filmu jsem bojovala s pocitem film vypnout (taky proto, že mě kluk neskutečně sejřil), ale čekala jsem, zda to dopadne jinak než jsem čekala, ale neskončilo. Jsem přesvědčena, že podruhé na něj koukat nebudu, ani jej nikomu ze známých a kamarádů nebudu doporučovat. ()

kubas369

7/10. Hodně originální námět, který není až tak překvapivý, jak se na prvni pohled zdá. Ale je to příjemně krátký a zajímavý příběh o jednom dvanáctiletém manipulativním sociopatovi. Taková verze Sám doma, pro dospělé. Ten konec je ale takovy eeeh, jasně přežije ale ten malý hajzlík se zbavil všech důkazů, takže to bude slovo proti slovu. Zajímavost; Ed s Olivií, spolu po The Visit, kde hraji sourozence, opět hrají v zajímavém filmu. ()

WeeLass

Těžko něco takového hodnotit. Osobně jsem na tom komediálního neviděl nic, ale něco takového by se bohužel v dnešním světě mohlo úplně klidně stát, o to je to ještě horší. Je pravda, že napětí je tam vážně dost, nenechá to člověka vydechnout, ale podobně jako u Eden Lake mi bylo dost nepříjemné sledovat psychicky vyšinuté vražedné děti, kterým vše prochází a přitom by zasloužili být spíše někde v ústavu. Dvě hvězdičky za snahu. ()

J.Mayen

Zacatek filmu jsem neveril, ze se na neco takoveho koukam,ale posleze prisel zvrat a dej nabiral svizne na obratkach. Pokud bych mel psat o deji, byl by to samy spoiler a takovy typ filmu by mel zustat prekvapenim az do uplnyho konce. Nicmene urcite podoba s rakouskym filmem Funny Games tu tak troche je. ()

vodkasesemte

You crack me up - Not again with the duct tape - 1001 uses for the duct tape - Bxs shes my baby sitter - Uses - ASHLEY SHUSHING - Just let him play the big boy. H elikes that - Stop bossing me around - Nobody smokes in the house - I dunno fuck with that shit - In Scouts, were clove hitches clockwise or counter-clock-wise? - Why are you laughing? - His head exploded - Why did you make me do it? - You shot me - Exactly - Ty filmy musí točit samí psychopati protože jim rozumí - Konečně psychopati vyhrávaj! - Aha, on o tom nevěděl nic. Pak nemusí ani vypovídat. Genius - Want you put her in the mood? Watch horror movie - When we are scared our brains pump out dopamine the same chemical we release when we are aroused - So fear really makes girls wet? - Bone your babysitter - Secret special friend - Low blow - That was a low blow - Im not drunk and Im not kiddo - Im gonna go out there - Scare them away - Myslim, že už je mokrá dost - WHAT DELUSIONAL INFANT THINKS THAT STAGING-IN IS GONNA GET YOU TO SECOND BASE? - YOU ARE MENTAL - YOU ARE SELFISH BRAT WITH NO CONSIDERATION AND YOU NEED THERAPY. LOTS OF IT - WATCH THE CARPET. MY DADDY AND MOMMY WILL KILL ME - Because shes my baby sitter. You dont touch her - Truth or dare? That was so not cool - You got a lot to learn about woman - Caught me off guard - Im not involving anyone else in your bullshit - It wasnt an accident - Is it level with his head? - Carolers are gone and the Lingards next door? - Pořád kope - You want fuckin Shakespeare? - Please forgive me for everything I have done . I love you so mcuh (ale píše hezky) - LOOK WHAT YOU MADE ME DO ()

srolyma

Kevin je, stejně jako každý rok na vánoce, zase sám doma. A zase by si rád trošku zalumpačil. Potíž je v tom, že se mu po minulých zkušenostech nedůvtipní lapkové vyhýbají obloukem. Kevinovi z té neukojené touhy po násilí začíná řádně hrabat a tak mu nezbývá než si své budoucí oběti pozvat do domu sám. Slušný horůrek s překvapivým zvratem, kterému chybí v podstatě jen jedno – ukázat tu krev pořádně zblízka. ()

Charvy.666

Už dlouho sem se tak netěšil až hlavní "záporák" zhebne. Takhle nepříjemnýho smrada pamatuju naposledy ve Funny Games USA :) ()

Nikolas__

Slušný thriller ( žánr horor stopro NE ) ale všechny pokusy o emoce mě míjely účinkem, konec docela nejasný, postavy nebyly dobré, a celé je to průměrné napsané. Kamera a režie však rozhodně nadprůměrná. Stejně jako cast (dvojka té holky a toho "komplice" se společně objevila už v úžasném Visitu), a má to tak akorát krátkou stopáž. Co nemůžu prominout je občas dost bídné chování postav. Nemám rád tyto teen odlehčené horory, a i když BWO patří k těm lepším, o nějakém silném zážitku se minimálně u mě mluvit nedá. Imho tedy o hodně slabší než třeba Funny Games a dokonce i Home Alone mám radši. Silnější tři hvězdy. ()

mnx

Člověk v ohrožení života by se minimálně převrátil s židlí na zem, aby se vyhnul trajektorii plechovky, nehledě tisíce možných způsobů, jak vyřídit malého psychouše. A místo komedie je to prostě jen další blbost, bazírující na úspěšné komedii a mnohem lepším Americkém psychu. 2 hvězdičky za atmosféru a snahu o chytré nápady, které by však v reálu nefungovaly. ()

DonBraso

Někdy v jednoduchosti je síla.Námět do Vánoc a Sám doma může začít.Ten klučina bavil.Měl svojí jiskru,i když vlastně jeho motiv není vůbec žádný,jen pro ten film. Pár zvratů taky přijde a i nějaká ta vražda.Na horor strunu to občas hraje ze začátku na pár jasných lekaček,ale stále nevíte vlastně co se bude vůbec dít. Čekáte prostě něco co by člověk čekal a dostane úplně jiný zdroj inspirací jedné nudné noci,kdy ti přijde holka co tě odmítne, protože jsi moc mladej. Rozhodně chybí tvrdší eRko, protože zrovna v tomhle podání by to bylo za hodně dlouhou dobu horor, který by konečně bavil.Takhle bavil tou postavou a nevědění a vlastně i konec byl kupodivu fajn.Za to milé dětské překvapení 75%. ()

AndrewNewman

Vedel som do čoho idem, ale toto bolo skrátka príliš divné. Nie je to ani triler, ani horor, je o niečo perverzné, ale nie v zmysle klasických trilerov o sériových úchyloch. Neviem proste som čakal, že ma to nadchne a nebyť poslednej cca polhodinky, v ktorej sa vraždí, určite by to malo oveľa nižšie hodnotenie. ()

hrumsrt

Takové Funny Games pro děti.. Fajn vánoční katalyzátor do těch všech příběhů "a žili šťastně až do smrti", který navíc dost dlouho před divákem tají, co ho vlastně čeká.. Nejprve to vypadá na laciné žánrové vánoční béčko, kde se kluk bude zoušet balit svoji hlídačku, když to pak naznačí s jakými kartami by se mohlo hrát, máte pocit, že půjde o nějakou strašidelnější variaci na Sám doma.. Akorát, že jste pořád úplně vedle. Krátká hezká hříčka vánoční atmosféry, která sice není až tolik původní, ale několikrát potěší.. Precizní pokus, který mě při finálním "chystáníčku" za doprovodu Merry Christmas asi pobavil nejvíc.. I přesto, že jde ve výsledku o projev nenaplněné lásky, plán to byl vskutku fajn.. Ten twist je výtečný, tak si ho nenechte prozradit. 60% ()