Dej si pozor!

• Austrálie Better Watch Out (více)

Sedmnáctiletá Ashley právě dorazila do domu Lernerových, kde má za úkol hlídat dvanáctiletého Lukea. Jen co Lukeovi rodiče odjedou, Luke si pustí hororový film a pokouší se Ashley omámit prášky nasypanými do pití. Ashley na to ale rychle přijde a další Lukeovy milostné návrhy odmítne. Brzy do domu dorazí i Lukeův kamarád Garrett. Ashley je přesvědčena, že se Garrettovým příchodem vysvětlí i podivné zvuky zvenčí domu, jenže zvuky se ozývají i z patra. V patře Ashley najde rozbité okno a na cihle, kterou bylo rozbité, nápis vyhrožující lidem v domě smrtí. Garrett zpanikaří a snaží se z domu utéct, před domem ho však kdosi zastřelí. Šokovaná Ashley s Lukem utečou do patra domu, kde se skryjí ve skříni. Neznámý násilník v masce prohledává s puškou dům. Jenže Ashley si všimne, že se maska nápadně podobá jedné z masek, které měl Luke ve svém pokoji. Ashley pochopí, že vše byla hra, kterou si s ní Luke a Garrett hrají. Luke se přizná, že chtěl Ashley vystrašit a jako zachránce ji pak svést. Ashley se rozčílí, vyběhne na Garretta a oběma klukům pořádně vynadá s tím, že to bude mít vážné následky. Jenže Luke Ashley napadne a shodí ji ze schodů. Ashley omdlí a když se probudí, je přivázaná k židli a ústa má přelepená páskou... (TV Nova)

oveckaoa

V týdnu jsem koukal na Babysitter https://www.csfd.cz/film/548794-the-babysitter/komentare/ a to mě bavilo daleko více jak po příběhové tak po humorné stránce. Rozhodně nevěřte kecům ,že se jedná o hororovou verzi Sám Doma s tím to má společného jen jednu scénu z plechovkama (spoiler 12letý parchart má rad 17 letou dívku tak chce zlikvidovat ji a její kluky na pomoc si přizve jednoho retarda co věčně hulí a má iq burského oříšku) . A i ta navíc stojí za prd jelikož ve výsledku z ní nic neukážou. Ani po stránce gore to body nezíská na rozdíl od výše zmíněného Babysitteru. Navíc dejme tomu, že ji bodl před hodinou než došly jeho rodiče za tu dobu by dávno vykrvácela pochybuji, že by to zachránila nějakou náplastí. 40 procent a i to jsem možná hodný. ()

TKKMR

Hra na mačku a myš, ktorá tu prebiehala ma občas bavila a bola svojim spôsobom aj originálna, napriek tomu si však myslím, že je Better Watch Out skôr preceňovaným hororom, ktorý ničím nevybočuje z rámca súčasného žánrového priemeru. ()

Yoshimitsu

Jediněj horor, co tam proběhl byl ten na, kterej se dívali v televizi. Čekal jsem, že tam naběhne dětskej uchylák a bude je tam porcovat, ale to se neudálo. Stal se z toho "Sám doma" trochu v krvavějším kabátku poháněný vánoční atmosférou. Dávám 60% ()

elanius

(32/2018) / Priemerný takmer klasický home invasion. Takmer preto, lebo zlo neprichádza zvonku ako zvyčajne. Najväčší problém podľa mňa bol v hlavne postave, ten chalan sa na tú rolu moc nehodil a nemal ten správny sick ksicht. Tiež film sa snaží byť trošku odľahčený, určený skôr teen publiku čo nepomohlo vytvoriť správnu atmosféru ktorú by si podobná téma vyžadovala. V podstate taký malý thriller k nedeľnému obed, ehm. (5/10) ()

hroubek

Lehké zklamání. Po traileru jsem čekal krvavější verzi Sám doma, říznutou pořádnou porcí černého humoru. A toto se povedlo, tak napůl. Trailery klamaly tělem a já jsem dostal úplně jiný film. Režisér Chris Peckover odvedl hodně zajímavou a dobrou práci a je jen má chyba, že jsem očekával něco jiného. Čekal jsem hororovou komedii a dostal jsem psycho thriller, který je velmi dobře zahraný. Není to, taková sranda a místy jsem měl dost nepříjemný pocit z hlavního hrdiny v podání Levi Millera, který svého psychopata zahrál skvěle. Hlavní hrdinka Olivia DeJonge je hodně fajn a není to žádná blbka, takže jsem jí celou dobu fandil a konec patří jí. Film má zajímavé nápady a rozhodně umí překvapit(hlavní zvrat, způsob přemýšlení hlavního hrdiny nebo stylová likvidace nepřátel), jen mě chvílemi přišlo, že se až moc tlačí na pilu. Rozhodně se nebojím tvrdit, že Better Watch Out je zajímavá podívaná, u které se fakt vyplatí si nic nezjišťovat. ()

Sany33

Príbeh: Čo sme kvôli ženám ochotný urobiť? Kam až sme schopný zájsť? Herecké obsadenie: Prekvapivo mi nevadilo. Väčšinou mi v nízkorozpočtových amerických sračkách vadí celé obsadenie ale tu tomu tak nebolo. A navyše toho malého hajzla som chcel podrezať už v druhej minúte. Takže celkom fajn. Prevedenie: Príklad ako sa aj s malým gašparkom dá zahrať veľké divadlo. Celý film prakticky v troch izbách domu. Ale malo to všetko čo od žánru požadujem. Pocity: Keď sa film rozbehol, tak už nezastavil a gradoval veľmi slušne. Pridaná hodnota: Beriem ako veľké plus že som vedel súcitiť kde to trebalo a nenávidieť tiež tam kde si to film vyžadoval. Až som celkom prekvapený lebo zo začiatku som si film pustil iba ako ďalšiu západnú sračku na oddialenie dlhej chvíle. 80% ()

lykan9

Dej si pozor! je thrillerem, který u mě začal spodních hranic hodnocení a postupně se propracovával výš a výš. Levi Miller mě neskutečně ze začátku štval, ale postupně jsem si na jeho postavu začal zvykat a ke konci jsem jí měl dokonce rád. A přesně takto to bylo prakticky se vším. I když jsem si asi do poloviny filmu myslel, že dám 2 hvězdy, tak na konci se ve mě ukotvil pocit spokojenosti a vlastně si dokážu představit pokračování, odehrávající se v nemocnici. Škoda, že k němu nedošlo. Tento film je totiž příjemným rodinným hororem, který pobaví každou věkovou skupinu. ()

Jaro.Krafcik

Cakal som určite iný film, a isto aj 90% divakov hlavne zo zaciatku. Ale zvrtne sa to na poriadnu čiernu nasilnú komédiu čo je aj dobre, lebo takýchto filmov veľa nieje. Koniec bol trochu predvidatelný a vraždy mohli byť o niečo lepšie ale film si zasluži určite dobré hodnotenia. Prirovnavam ku Babysitter ktorá bola tiež na podobný spôsob ale nebola vianočne ladená ako tento film. 4* ()

Tft

(Obligátní doporučení nejdřív si pusti film a pak až číst komentáře).Tyhle horory z amerického předměstí ve vánočních kulisách prostě mají svoje zvláštní kouzlo, ta poklidná kolébající atmosféra vánočního klidu, náhle narušená něčím hororovým má daleko větší efekt, než kdyby se film odehrával v jakémkoliv jiném období. Chris Peckover to moc dobře ví a s tématem vánoc sice pracuje v pozadí, ale do filmu ho zapracovává naprosto skvěle a využívá veškerý jeho potenciál. Better Watch Out je home invasion horor s plot twistem, který vám zakroutí krkem o 180 stupňů. Plot twist, který naprosto mění celý vývoj filmu a obrací diváka do úplně jiné pozice. Hlavním stavebním kamenem filmu se pak stává Levi Miller, ten kdyby se narodil dřív, mohl by v klidu hrát spratka ve We Need to Talk About Kevin. Udělat z dětského herce hlavního záporáka chce odvahu. Miller rozhodně nezklamal, s tím jeho punchable obličejem hraje na nervy jako na struny u kytary a ve své roli se vyloženě vyžívá. Chris Peckover si pohrál s home invasion žánrem a natočil na něj takovou svou variaci, která skvěle baví, rychle odsýpá a dokáže neustále překvapovat. ()

herr_carter

Solidní překvápko s mrazivě hajzlovým Levi Millerem - tahle věta už je sama o sobě spoiler jak prase, takže dál už nic říkat nemohu, nezbývá, než vřele doporučit k Vánočnímu cukroví...................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

sedm.1

Vánoční horor o dětech pro děti. Fujtajbl. Už jen tato definice jednoznačně popírá, že by se žánrově mohlo jednat o horor, tudíž se jedná spíš o takový odlehčený thriller, kde se toho po většinu času příliš neděje, hodně, ale opravdu hodně se zde toho nakecá, bohužel ani ty dialogy ovšem nejsou jakkoliv záživné, díky čemuž pak nemá ani zápletka prakticky žádný spád, nehledě na to, že není navíc ani nějak výrazná, působivá, či jakkoliv zajímavá v jiném ohledu. Chyběly i momenty překvapení, nějaké zvraty, či nečekané scény, a to platí též pro pointu, která představuje jen jedno velké, předvídatelné klišé. Co se jinak hororových ingrediencí týče, naprostou absenci krve v tomto žánru prostě nehodlám tolerovat, zde film nenabízí ale ani nic dalšího, jako třeba napětí, či atmosféru, což jen potvrzuje mé tvrzení, že o horor se v tomto případě skutečně nejedná. Postavy a jejich herečtí představitelé pak této podívané též zrovna dvakrát nepomáhají, vesměs se jedná o nevýrazné a nepřesvědčivé tvářičky, jimž sice nelze upřít snahu, ale svými výkony tu podívanou prostě také nikterak neoživují. Better Watch Out je tak zkrátka docela nezáživný film, který nenabízí jediný důvod, proč by měl stát za pozornost. ()

iXtr3m3

Komédia to síce nebola ani omylom, skôr "trapárna", na druhej strane to bol pekný osviežujúci pohľad na Sám doma v skutočnom svete a so skutočnými následkami. Ale tí domáci hajzlíci, tých som mal fakt dosť, tých len rozkrájať na kúsky a to doslova. ()

Savel

Better Watch Out je vůbec nejzajímavější vánoční temnožánrový kousek poslední pár let, přestože Vánoce v něm hrají jen okrajovou roli. Jistě znáte vánoční klasiku Sám doma (Home Alone, 1990). Po internetu najdete hromadu článku a videí, které tuto rodinnou komedii rozpitvávají a moralizují zejména ve vztahu k dětskému publiku a přístupnosti. Fanoušci i kritici filmu na Youtube přidávají krvavé realistické efekty do scén, kdy zloději schytávají fatální zranění a testují skutečné následky zobrazených úrazů, například srážky hlavy s letící plnou plechovkou barvy. Jiní si zase pohrávají se střihem a hudební dramaturgií a snadno tak mění vyznění filmu z komedie na “home invasion” thriller. Zkrátka a dobře Sám doma krásně demonstruje, že balanc mezi děsem a smíchem je křehký a často ho dělí jen pozitivní vánoční hudba a absence krve, to je samozřejmě příznačné pro mnoho pohádek (Červená karkulka přihlíží, jak vlk požírá babičku) a animovaných grotesek (kocour Tom s přivázaným dynamitem k ocasu čeká, až ho trhavina roztrhá na kusy). Tuto tenkou hranici porušují autoři filmu Better Watch Out, kteří nápadně podobné téma vyprávějí jako drsný thriller a neváhají na scény ze Sám doma přímo odkazovat. ()

santiamén

5.5/10 (SPOILERY) O tomhle filmu je určitě lepší předem nic nevědět. Jenže pokud se do něj člověk pustí nachystaný na vtipnou hororovou nálož nebo na napínavou atmosféru, bude asi dost rozčarovaný. Zpočátku to vypadá na klasický slasher s příslibem zábavy v duchu Sám doma, ale poměrně brzo přijde proklamovaný zvrat a najednou se divák ocitá v úplně jiném žánru, který by asi rád byl psychologickým thrillerem. Herecky není co vytknout, především malý hlavní hrdina maká ostošest, ale osobně mi nakonec bylo z tohohle pokusu spíš tak nějak smutno. Napjatá jsem nebyla, strach jsem neměla a rozhodně jsem se nebavila, protože po první třetině se to neslo spíš v skličující rovině na rozdíl od takové Chůvy na zabití (s podobnou premisou), která je čistě jen popcornová zábava. Škála pro posery: Spíš depresivní než děsivé. ()

Esgalnor

Prosím, nečtěte si ty zdejší komentáře, jedinej, kterej se fakt dá číst, je tu od J*A*S*M. Zbytek je zbytečně spoileroidní - běžte se na to kouknout a sami uvidíte. Better Watch Out není jen bezduchá hororová verze Sám doma, ve finále jde o překvapivě sofistikovanou thrillerovou jednohubku, při níž příjemně zamrazí. Nečekejte komediální pecku jakou byl jiný film o chůvě, Netflixácký The Babysitter - Better Watch Out je nečekaně napínavý snímek, který během krátké stopáže pěkně pracuje s postavami. Prvních dvacet minut úplně nenadchne, po úvodním plot twistu se ale zbytek rozjede do podívané, která vás vyplivne s okousanými nehty na samotným okraji sedačky. Film sice trpí spoustou nelogičností, ale pokud od nich odhlédnete, dostane se vám skvělé vánoční thrillerové pecky. Nejlepší teen horor od Disturbia. ()