Americko-irsko-britský film, který režisér Tommy O'Haver natočil podle stejnojmenné knihy, vypráví příběh dívenky Elly, která žije v magickém světě, kde jsou všechny děti při narození obdarovány pohádkovou Kmotřičkou. Ella jako dar a zároveň prokletí dostala poslušnost a proto nemůže odmítnout žádný příkaz. Aby se osvobodila a získala vládu nad svým životem, musí přelstít království plné obrů, lidožroutů, zlých nevlastních sester, mluvících knih a zákeřných intrik. Pokud se jí to podaří, možná na své cestě potká lásku. (oficiální text distributora)

Vilda

Velmi příjemná klasická pohádka tak trochu jinak. Je to určitě velmi neobvyklé zpracování popelky, ale člověka určitě pobaví a děti na 100%. Výborná volba songů a s přirozeně krásnou Anne Hathaway je to 80%. ()

volej158

Celkem povedená pohádka s dobrým námětem, je to opravdu alternativní pohádka, která pobaví nejen děti, ale i ostatní diváky. ()

kudio

v telke to ide vždy na nejake sviatky a ked som to videl naposledy nechtic už 4-krat, liezlo mi to dost na nervy...bezmala 3* ()

zuzulend

Řekla bych,že je to spíše pohádka než film, hraná pohádka.Děj je průměrný,ale vcelku zajímavý..Takže trochu netradiční,průměrný "film" ()

Sisi9922

Velmi sa mi to pacilo. Rada by som dala viac ako ***, bohuzial svedomie mi to nedovoli. Aj ked celkovy dojem z filmu bol dobry, Anne Hathaway bola skvela a tato rola jej velmi pristala, dej dokaze divaka prinutit dopozerat to, pre nadsencov romantiky a rozpravok idealny typ na skratenie dlhej chvile. Trocha horsie to bolo so suchym a nudnym humorom a celkovo vyzeral film lacne. Bolo by fajn keby sa nabuduce pokusili v takomto filme prist aspon s niecim vlastnym, nakolko to bola taka zlepenina, roznych uz dobre znamych, rozpravok. ()

Evziiik

V rámci žánru jsem byla velmi spokojená. Možná především proto, že mám povětšinou strach a předsudky, co se týče moderních pojetí pohádkových příběhů. Ale tady mi to nevadilo, film byl vtipný, milý a především nebyl hloupý, což je problém většiny moderně pojatých filmů, které se snaží být humorné. ()

Adaadrisek

Odlišnost od klasických pohádek, což tvoří film zajímavějším a ve mně to vzbuzuje dojem. Líbí se mi netradiční ztvárnění postav a sympatičtí herci. Když je čas a nálada, ráda si film pustím. ()

mina_harker

Normálně bych dala dvě hvězdičky, ale třetí přidávám za sympatické Annu Hathaway a Hugha Dancyho a pidiroličku Erica Idlea. ()

akiro

Proč 4 hvězdy? Tento film (pohádku) jsem viděl v čase předvánočním a splňovala vše co jsem od toho očekával. Příběh, sice už tolikrát zpracovaný, příjemné herce, Anne to opravdu slušelo, a humor, culil jsem se po celou dobu. Takové by měly pohádkové příběhy být. Kdo chce vypnout a jen se přblble usmívat se sklenkou vánočního punče, určitě by měl shlédnout. ()

Rathe

Přitažené za vlasy, ale v tom je vtip celého filmu. Nenudíte se, ale ani Vás tam nic nějak ohromně nepřekvapí. ()

eva1984

Tuhle pohádku mám moc ráda,možná proto,že je pro děti i dospělé,má vtip i šmrnc,sympatickou hlavní hrdinku a moc pěkné písničky. ()

Sofius

Je to strašně pitomé, je to úplně idiotské, je to neuvěřitelně šílené, kde jsem to ... aha, už vím ... je to fantasticky velkolepé, je to úžasně grandiozní, je to originálně a uhrančivě okouzlující! Je to prostě něco, co se musí vidět na vlastní oči. Takový film se točí tak jednou za pět let a nemůže ode mě dostat méně než hrdých pět hvězdiček s cinkajícími zvonky, hrajícími píšťalami, slavnostní fanfárou a tančícími elfy! ♫ Find me, somebody to loooove, find me, somebody to loooove ... ♫ ()

TheFilmThief

Pohádka o dívce, co musí poslouchat, ale rozhodne se tomu vzepřít. Komediální stránka filmu také není špatná. Prostě jen rodinná romanticlá komedie. ()

UnCool

Totálně nevkusná a trapná pohádka s velmi špatnými efekty a totálně nesympatickými postavami. Proč toto vůbec někdo natáčel? ()