Americko-irsko-britský film, který režisér Tommy O'Haver natočil podle stejnojmenné knihy, vypráví příběh dívenky Elly, která žije v magickém světě, kde jsou všechny děti při narození obdarovány pohádkovou Kmotřičkou. Ella jako dar a zároveň prokletí dostala poslušnost a proto nemůže odmítnout žádný příkaz. Aby se osvobodila a získala vládu nad svým životem, musí přelstít království plné obrů, lidožroutů, zlých nevlastních sester, mluvících knih a zákeřných intrik. Pokud se jí to podaří, možná na své cestě potká lásku. (oficiální text distributora)

Trailer

T2

Rozpočet $31miliónovTržby USA $22,918,387Tržby Celosvetovo $27,388,767║ Rozprávkové prekvapenie ako hrom, porovnateľné asi len zo Shrekom(ktorý tiež vydarene parodoval všetko čo mu prišlo do cesty), za minimálni rozpočet je ponúknuté asi možné maximum, kde nechýba poriadna odviazanosť a experimentovanie, ktoré na každom kroku vychádza a bohato zabáva. Anne Hathaway je v úlohe sladká ako cukrík, jej šibalské oči nás nechávajú jej fandiť aby svoje zaklatie konečne odkliala... /95%/ ()

Dever

Soundtrack Nick Glennie-Smith a Shaun Davey: 1. Don't Go Breakin' My Heart - Anne Hathaway and Jesse McCartney ,2. It's Not Just Make Believe - Kari Kimmel ,3. Respect - Kelly Clarkson ,4. Walking On Sunshine - Jump 5 ,5. True To Your Heart - Raven ,6. I Think I Love You - Kaci ,7. You Make Me Feel Like Dancing - Anne Hathaway ,8. Somebody To Love - Anne Hathaway ,9. If You Believe - Andrea Remanda and Bryan Adams ,10. Strange Magic - Darren Hayes ,11. Magic - Stimulator ,12. Once Upon A Broken Heart - Beu Sisters ,13. Score Suite by Sean Devel , ()

Fr

Máte rádi příběhy o tajemných stvořeních, obrech, dracích, lidožroutech, elfech a oživlých předmětech? Vše začalo chybou potrhlé víly .…. Úvod slibuje mnohé, dar poslušnosti je dar nedar, ale žít se sním dá. Jen se to nesmí profláknout. Bohužel této moderní pohádce chybí víc humoru, který by odlehčil atmosféru plnou intrik či šikany (?), ze kterých nemám dobrý pocit. V dětech vyvolává pocit neštěstí a ve mně trapnosti. Zakletá Popelka tak bojuje láskou proti kouzlům, což není nic nového, bohužel ani extra vtipného. Na své si přijdou hlavně všichni, kteří ocení neštěstí druhého. PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ * Co uvidíme (možná) příště? O zakletém Topolovi. Nebohý chasník musel mluvit pravdu. Vše prokoukne zlý skřet Jyrka a začnou se dít věci! Příběh plný lásky, nebezpečí a boje proti pravdomluvnosti uvidíme již na podzim! ()

Gemini

Úchylné, ale roztomilé. V tomhle soudu mě definitivně utvrdila narozdíl od mnoha jiných pokusů skutečně VTIPNÁ coververze Somebody To Love od Queenů. Cary Elwes je v hlavní záporné roli naprosto dokonalý úlisňák, a to jak si užívá Ellino prokletí... muhehe, nebýt to film pro děti, viděli bychom určitě velmi zajímavé věci:) Dokonale přehnané a přehrané postavičky rozeseté napříč celou tou drblou a divně naanimovanou pohádkovou říší protančí skrz rozumně dlouhou stopáž až k děsivému sborovému trsu (podstatné jméno od slovesa trsat) Donť Go Breaking My Heart od Sira Eltona a závěrečnému proslovu Erica Idlea a já se celou tu dobu poměrně dobře bavil. 70% nejen za velmi hezky středověky oblečenou a velmi moderně a nepohádkově namalovanou Anne Hathaway;) ()

DaViD´82

Opravdu vtipná, roztomilá pohádka, která nepokrytě vykrádá Shreka a Princeznu Nevěstu? Ale kdeže... Tohle je neškodná a zcela tuctová televizní pohádka na víkendové ranní vysílání. Pár slušných nápadů zde je, ale humor příliš nefunguje, postavy jsou nesympatické a navíc to vypadá jak lacinější produkce Hallmarku. ()

• Název města Lamia, kde princ Char žije, je latinské označení pro čarodějnici nebo upíra. (Teres)
  • Pisničky, které zpívá Ella, nazpívala všechny sama její představitelka Anne Hathaway. (Teres)