poster

Zakletá Ella

 • USA

  Ella Enchanted

 • Velká Británie

  Ella Enchanted

 • Slovensko

  Začarovaná Ella

Komedie / Fantasy / Romantický / Rodinný

USA / Irsko / Velká Británie, 2004, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gemini
  ****

  Úchylné, ale roztomilé. V tomhle soudu mě definitivně utvrdila narozdíl od mnoha jiných pokusů skutečně VTIPNÁ coververze Somebody To Love od Queenů. Cary Elwes je v hlavní záporné roli naprosto dokonalý úlisňák, a to jak si užívá Ellino prokletí... muhehe, nebýt to film pro děti, viděli bychom určitě velmi zajímavé věci:) Dokonale přehnané a přehrané postavičky rozeseté napříč celou tou drblou a divně naanimovanou pohádkovou říší protančí skrz rozumně dlouhou stopáž až k děsivému sborovému trsu (podstatné jméno od slovesa trsat) Donť Go Breaking My Heart od Sira Eltona a závěrečnému proslovu Erica Idlea a já se celou tu dobu poměrně dobře bavil. 70% nejen za velmi hezky středověky oblečenou a velmi moderně a nepohádkově namalovanou Anne Hathaway;)(2.1.2007)

 • Tuax
  *****

  Zábavná věc, s netradičně pojatým fantasy příběhem. Je to takové milé, dovádivé, dobrodružné. A taky dost naivní. Ale zlovolný strýc Edgar byl na svém postě dokonalý, had příjemným spestřením, mluvící kniha dobrým doplňkem, ňouma elf sice nic moc, obříci byli ale ucházející a lidožrouti vypadali aspoň k světu. Samotná Ela i s její kletbou měla své velké kouzlo a získala si snadno sympatie, politování z osudu, který ji byl předurčen pomatenou vílou, která byla tak nějak tím největším omylem v tomto příběhu, ale bez ní by se to neodehrálo, tak budiž. Příběh se line velmi pohodově, není nijak hlubokomyslný, ani nijak propracovaný, možná proto na mě působil celkově tak líbivě i díky sympatickému hereckému vystoupení.(4.6.2011)

 • Falco.araea
  ****

  Už jsem to viděla celkem dávno, ale pamatuju si to jako inteligentní pohádku, akorát na páteční večer se sourozencema a miskou brambůrek. Pamatuju si, že jsem se občas i zasmála nějakýmu vtipu, což se u amerických komedií nestává a dokonce jsem si neříkala, že to je další promrhanej večer s tou trapnou rodinou. Konec byl sice trochu přeslazený, ale u které pohádky není, co?(18.8.2013)

 • Arach.No
  ***

  Prumerna pohadka ktera vykrada nejenom Shreka ale i ostatni klasicke filmy.Ani jednou jsem se u ni nezasmal, dokonce ani nepousmal, coz je u komedie vazny nedostatek.Herecke vykony jsou opravdu spatne, vyprava klasicka, dalo by se rici televizni.A maskerske zpracovani nekterych postal me opravdu odpuzovalo (treba lidozrouti, u nich jsem si rikal jak mohl nekdo neco takoveho udelat?).Ale na druhou stranu jsem se u tohoto filmu pres vsechny jeho zjevne ne-kvality nenudil.Pustit si to takhle po rano, dat u si u tohoto filmu snidani v posteli, tak je z toho docela prijemne odpoledne.Moje hodnoceni je teste na hranici - 50% dal bych i o trochu vic, ale nemuzu si pomoct, ale Anne Hathaway mi chvilemi trochu pripomina Sandru Bullock, kteru nemuzu vystat, takze mi tento film kazila jeste vic nez jinym lidem.(8.1.2006)

 • waits
  ****

  Za čtyři, obzvlášt rád pozvednu zdejší nelichotivé hodnocení. Příběh moderní Popelky (Elle je aktivistkou za práva obrů, ale nepůsobi to pitomě, jak by se dalo očekávat) , která musela každého poslechnout (upozornuji, že jde o film pro děti!:)) věrně pohádková atmosféra a sympatičtí přihrávači (Palin, Elwes, Driver,Klum. Dancy). Anne Hathaway je velmi, velmi roztomilá a dívat se na ní je vysloveným potěšením, bonbonkem navíc, který mě úplně dostal, je parádní cover queenovské Somebody To Love, kde to Anna parádně rozjede!(24.12.2008)

 • - Název města Lamia, kde princ Char žije, je latinské označení pro čarodějnici nebo upíra. (Teres)

 • - Pisničky, které zpívá Ella, nazpívala všechny sama její představitelka Anne Hathaway. (Teres)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace