Zakletá Ella

Ella Enchanted

Začarovaná Ella

Komedie / Fantasy / Romantický / Rodinný

USA / Irsko / Velká Británie, 2004, 96 min

Úchylné, ale roztomilé. V tomhle soudu mě definitivně utvrdila narozdíl od mnoha jiných pokusů skutečně VTIPNÁ coververze Somebody To Love od Queenů. Cary Elwes je v hlavní záporné roli naprosto dokonalý úlisňák, a to jak si užívá Ellino prokletí... muhehe, nebýt to film pro děti, viděli bychom určitě velmi zajímavé věci:) Dokonale přehnané a přehrané postavičky rozeseté napříč celou tou drblou a divně naanimovanou pohádkovou říší protančí skrz rozumně dlouhou stopáž až k děsivému sborovému trsu (podstatné jméno od slovesa trsat) Donť Go Breaking My Heart od Sira Eltona a závěrečnému proslovu Erica Idlea a já se celou tu dobu poměrně dobře bavil. 70% nejen za velmi hezky středověky oblečenou a velmi moderně a nepohádkově namalovanou Anne Hathaway;)(2.1.2007)

Zábavná věc, s netradičně pojatým fantasy příběhem. Je to takové milé, dovádivé, dobrodružné. A taky dost naivní. Ale zlovolný strýc Edgar byl na svém postě dokonalý, had příjemným spestřením, mluvící kniha dobrým doplňkem, ňouma elf sice nic moc, obříci byli ale ucházející a lidožrouti vypadali aspoň k světu. Samotná Ela i s její kletbou měla své velké kouzlo a získala si snadno sympatie, politování z osudu, který ji byl předurčen pomatenou vílou, která byla tak nějak tím největším omylem v tomto příběhu, ale bez ní by se to neodehrálo, tak budiž. Příběh se line velmi pohodově, není nijak hlubokomyslný, ani nijak propracovaný, možná proto na mě působil celkově tak líbivě i díky sympatickému hereckému vystoupení.(4.6.2011)

Už jsem to viděla celkem dávno, ale pamatuju si to jako inteligentní pohádku, akorát na páteční večer se sourozencema a miskou brambůrek. Pamatuju si, že jsem se občas i zasmála nějakýmu vtipu, což se u amerických komedií nestává a dokonce jsem si neříkala, že to je další promrhanej večer s tou trapnou rodinou. Konec byl sice trochu přeslazený, ale u které pohádky není, co?(18.8.2013)

Prumerna pohadka ktera vykrada nejenom Shreka ale i ostatni klasicke filmy.Ani jednou jsem se u ni nezasmal, dokonce ani nepousmal, coz je u komedie vazny nedostatek.Herecke vykony jsou opravdu spatne, vyprava klasicka, dalo by se rici televizni.A maskerske zpracovani nekterych postal me opravdu odpuzovalo (treba lidozrouti, u nich jsem si rikal jak mohl nekdo neco takoveho udelat?).Ale na druhou stranu jsem se u tohoto filmu pres vsechny jeho zjevne ne-kvality nenudil.Pustit si to takhle po rano, dat u si u tohoto filmu snidani v posteli, tak je z toho docela prijemne odpoledne.Moje hodnoceni je teste na hranici - 50% dal bych i o trochu vic, ale nemuzu si pomoct, ale Anne Hathaway mi chvilemi trochu pripomina Sandru Bullock, kteru nemuzu vystat, takze mi tento film kazila jeste vic nez jinym lidem.(8.1.2006)

Za čtyři, obzvlášt rád pozvednu zdejší nelichotivé hodnocení. Příběh moderní Popelky (Elle je aktivistkou za práva obrů, ale nepůsobi to pitomě, jak by se dalo očekávat) , která musela každého poslechnout (upozornuji, že jde o film pro děti!:)) věrně pohádková atmosféra a sympatičtí přihrávači (Palin, Elwes, Driver,Klum. Dancy). Anne Hathaway je velmi, velmi roztomilá a dívat se na ní je vysloveným potěšením, bonbonkem navíc, který mě úplně dostal, je parádní cover queenovské Somebody To Love, kde to Anna parádně rozjede!(24.12.2008)

• - Název města Lamia, kde princ Char žije, je latinské označení pro čarodějnici nebo upíra. (Teres)

• - Pisničky, které zpívá Ella, nazpívala všechny sama její představitelka Anne Hathaway. (Teres)