Zakletá Ella

• Nový Zéland

Komedie / Fantasy / Romantický / Rodinný

USA / Irsko / Velká Británie, 2004, 96 min

• viperblade

Zatracení bratři Grimmové! Po strašném začátku, kdy jsem opravdu uvažoval, že to vypnu, přišel… lepší zbytek filmu. Překvapilo mě (a dost nemile), kolik dobrých herců se zde zahazuje. U Anne to chápu, přeci jen v roce 2004 by ji málokdo tipl na nějakou charakternější roli a hleďme, o pár let později už má nominaci na Oscara. Ale co mě dostalo do kolen, byl Monty Python Eric Idle a Cary Elwes, který je zde absolutně k nepoznání. No a Heidi Klum (já jsem si říkal, že to byla ona!) Nicméně abych nebyl tak kritický, Zakletá Ella není zas tak špatný film - to, že selhává jako dobrá pohádka a neumí se rozhodnout, jestli bude spíše parodovat nebo vyprávět příběh je na jinou debatu - ale hlavní zásluhu na tom (že se na film dá koukat bez újmy na zdraví) má právě Anne. Je to prostě… nemám vhodnější výraz, než zlatíčko. Ji je prostě radost sledovat. Ostatní kolem se snažili, ale Anne je jednoznačně převálcovala. Takže, pokud bych se někdy měl rozhodnout, zda si pustím Ellu nebo něco ve stylu "HSM", tak jednoznačně volím Ellu. Dokonce jsem chvíli i uvažoval o třech hvězdách kvůli tomu skvělému nápadu, kdy Anne musí poslouchat na slovo, ale to bych ji musel mít u sebe, abych to mohl, ehm, vyzkoušet… :-) Takže jen za dvě. P. S. Mimochodem, levná DVD opět bodují se skvělými titulky (ale chápu je, slovo "výjimečný" je tak těžké napsat správně… :-))(19.7.2010)

Prastena komedie, kterou jsem nahodou potkal v TV, kdyz ji sledoval cely zbytek rodiny. Jenze pro Anne Hathaway (Denik Princezny) mam zkratka slabost a tak jsem vydrzel az do konce. A libilo se mi to (a rodine ostatne take). Originalni napad zasazeny do moderniho pohadkoveho prostredi. Ano, stupidni. Ale proste pekne :) 55%(29.12.2008)

Neškodná přihlouplá pohádka o zakleté Popelce nebo něčem na ten způsob. Jedna hvězda navíc za Queen a Somebody To Love. Anne Hathaway je prostě úžasná a po tomto filmu bylo jasné, že má o budoucnost v Hollywoodu postaráno. Není to typická sexbomba, ale její tvář je tak jedinečná a má tak rozkošný kukuč, že nemůže být snad nikdo, kdo by ji nemiloval.(22.12.2014)

Tenhle film je hrozná blbost, ale musím se přiznat, že docela příjemná blbost :-) Na páteční večer, kdy už toho má člověk po týdnu tak akorát dost, je to příjemná, usměvavá podívaná, která urazí nejspíš jenom zarputilé obhájce klasických pohádek. Sice jsem málem mlátila hlavou o zeď, kdykoli se na scéně objevil princův fanclub, ale ty tři hvězdičky si to určitě zaslouží - za Hugha Dancyho (ne, do fanclubu se ale nepřidávám), za hada a za závěrečné taneční a pěvecké číslo, u kterého jsem se prostě musela přiblble usmívat.(5.9.2009)

Film jsem měla dříve strašně ráda a mohla jsem se na něj koukat pořád dokola. Teď s odstupem času vidím, že je vše moc umělé, nijaké a prvoplánované. Ale i přesto si dovolím dát 4 hvězdičky, protože rozhodně se u filmu bavím i teď, jsou zde krásné písničky a hlavně Anne Hathaway patří k mým oblíbeným herečkám a tady se mi velmi líbila.(21.7.2009)

• - Název města Lamia, kde princ Char žije, je latinské označení pro čarodějnici nebo upíra. (Teres)

• - Pisničky, které zpívá Ella, nazpívala všechny sama její představitelka Anne Hathaway. (Teres)