Zakletá Ella

Začarovaná Ella

• Nový Zéland

Komedie / Fantasy / Romantický / Rodinný

USA / Irsko / Velká Británie, 2004, 96 min

Zabite ma, ale ja som sa bavil. Aj preto, že som netušil do čoho idem a bol som milo prekvapený. Blbôstka s obstojnými trikmi, hlúpou zápletkou a fajn hercami. Film sa za svoje slabiny nehanbí a občas si sám zo seba robí srandu. Originálne nápady, skvelé tanečno-hudobné scény... a boli Vianoce a ja dávam štyri...(25.12.2008)

Úžasná uchylná a kouzelná pohádka, která pobaví a chytne za srdce. Tak trošku pohádka v moderním pojetí, ale dá se na to i tak koukat. Krásně jsem si u Elly odpočinula, nemusela jsem na nic myslet a užívala jsem si tu atmosféru pohádkového městečka. Cover od Queenů v podání Anne Hathaway byl skvělý. Zakletou Ellu jsem viděla již několikrát a vždy se na film ráda podívám, hlavně kvůli úsměvavé Anne.(14.4.2019)

Povedená a krásná pohádka s popkulturními odkazy alá Shrek a Arabela. Přiznávám bez mučení, že jsem dlouho okolo tohohle filmečku chodil a nechával ho ležet ladem. Včera jsem si už řekl dost a šel do toho. A opravdu jsem neprohloupil. Už začátek je dokonalý a Eric Idle jako vypravěč je skvělý. Od eskalátoru ve středověkém městečku už jsem se jenom bavil a vydrželo mi to do konce. Děj není zbytečně přeplácaný a vlastně pohádkově jednoduchý a Anne tomu dává to správné kouzlo. Tady je oproti Disneyho Deníku princezny roztomilá, milá a krásná. Přesně tak jak má poháková hrdinka být. Opravdu uvažuji o plné palbě. Uvidím jestli se budu bavit při druhém a dalším shlédnutí stejně, nebo i víc. Pak bych přitlačil. PS: Dolů určitě nepůjdu z výše uvedených důvodů a také za tu obryni, která mi byla povědomá, ale došlo mi to až u titulků. Palec nahoru. PPS: Teď jsem v rádiu slyšel Somebody to Love od Queen a musím říct, že filmová předělávka byla úžasná a dokonalá. Řval jsem u toho smíchy skoro tak, jako u Don't Stop Me Now v Soumraku mrtvých.(17.5.2013)

• Torgal

Snaha natočiť parodizujúcu rozprávku je patrná, ale ani zďaleka nie je dotiahnutá. Humoru mohlo byť podstatne viac a mohol byť aj kvalitnejší, takto je to len vcelku tuctová záležitosť zaujímavá hlavne sympatickou Aničkou Hathawayovou v hlavnej úlohe. Je to zábava na sviatočné predpoludnie, nič viac. 5/10(28.12.2012)

• lennyd

Každé narozené dítě dostane od víly Lucindy (Vivica A.Fox) nějaký ten dar do života - a malá Ella není výjimkou. Od víly dostane dar poslušnosti, což ale znamená, že jakýkoliv rozkaz musí splnit. To, co se jejím rodičům zpočátku může zdát jako vzácný dar (co by za to někteří rodiče dali, že ano), se stane v dospělosti její noční můrou. Zvlášť když vše o jejím daru zjistí její nevlastní sestra Hattie. A když je Ella (Anne Hathaway) donucena zničit své dlouholeté přátelství, tak se rozhodne vydat na dalekou cestu plnou intrik, nebezpečí ale také přátelství a lásky, aby našla Lucindu a nechtěného prokletí se tak zbavila... Když to vezmu kolem a dokola, tak ani nevím, jestli se mi tato moderní pohádka líbila nebo ne. Některé scény byly super (hlavně zpočátku, moderní pohádkové město - dřevěné eskalátory, a tak), ale postupem času (a příběhu) jsem se docela začínal nudit (je to pohádka, tak bylo _naprosto jasné_ jak vše dopadne), a bohužel ani pitvoření Anne Hathaway mne z polospánku moc nevytrhlo. Výborné Somebody to Love od Queenů v pohádkové verzi :)(2.11.2010)

• - Název města Lamia, kde princ Char žije, je latinské označení pro čarodějnici nebo upíra. (Teres)

• - Pisničky, které zpívá Ella, nazpívala všechny sama její představitelka Anne Hathaway. (Teres)