Zakletá Ella

Ella Enchanted

Začarovaná Ella

Komedie / Fantasy / Romantický / Rodinný

USA / Irsko / Velká Británie, 2004, 96 min

Soundtrack Nick Glennie-Smith a Shaun Davey: 1. Don't Go Breakin' My Heart - Anne Hathaway and Jesse McCartney ,2. It's Not Just Make Believe - Kari Kimmel ,3. Respect - Kelly Clarkson ,4. Walking On Sunshine - Jump 5 ,5. True To Your Heart - Raven ,6. I Think I Love You - Kaci ,7. You Make Me Feel Like Dancing - Anne Hathaway ,8. Somebody To Love - Anne Hathaway ,9. If You Believe - Andrea Remanda and Bryan Adams ,10. Strange Magic - Darren Hayes ,11. Magic - Stimulator ,12. Once Upon A Broken Heart - Beu Sisters ,13. Score Suite by Sean Devel ,(12.5.2011)

Příjemně pohodová pohádková komedie, ve které režisér Tommy O´Haver (HOLKA JAKO LUSK) znovu dokázal skvěle využít potenciál mladých herců a chytlavých písniček. Nejkouzelnější byla především sekvence, kdy Anne Hathaway zpívá a tančí "Somebody To Love" (Queen). Neméně však potěšila klasika 70. let "Strange Magic" (Electric Light Orchestra) v nové - popové úpravě a bylo toho ještě víc..(21.1.2008)

Asi už na to nemám tu správnou náturu, ale tahle pohádka byla trapná. Možná to bude tím "moderním" chováním postav ve středověkém prostředí a trsáním, které se stalo morem moderních pohádek. Ale snad se to dětem líbí. Najdou se tu i jisté přednosti. Nápad s princovým fanklubem, zpívající Anne Hathawayová a parádně slizký záporák Cary Elwes si zasloužili o jednu hvězdičku víc, než jsem původně chtěla dát.(16.5.2011)

Na jednej strane treba priznať, že čarovnému svetu Elly vládne hlavne gýč a povrchnosť. Na druhej strane sa však nachádza pôsobivá Anne Hathaway, neotrelá zápletka a slušná atmosféra. Ako oddychovku to rozhodne beriem, ale s tým, že najväčší diel na tých troch hviezdach má charizmatický výkon hlavnej predstaviteľky.(16.8.2014)

• starbrejkr

Ach, prokleté budiž filmy, jež jsou promítány v autobuse. Opravdu nevím, kde tam na tohle chodí, tam mají jet nějaké české klasiky typu Pelíšky. Kde vyhrabali takovou hrůzu, to nechápu. Zřejmě to má fungovat jako pohádka, ale působí to tak ohromně trapně, že bych si to nejspíš ani jako dítě nezapamatoval. Pohádka má být roztomilá a příjemně vtipná. Tohle je křečovité, šklebivě komediální a dějově naprosto o ničem. Že já radši nezůstal i během tohohle u poslechu hudby...(29.6.2009)

• - Název města Lamia, kde princ Char žije, je latinské označení pro čarodějnici nebo upíra. (Teres)

• - Pisničky, které zpívá Ella, nazpívala všechny sama její představitelka Anne Hathaway. (Teres)