poster

Zakletá Ella

 • USA

  Ella Enchanted

 • Velká Británie

  Ella Enchanted

 • Slovensko

  Začarovaná Ella

 • Nový Zéland

  Ella Enchanted

Komedie / Fantasy / Romantický / Rodinný

USA / Irsko / Velká Británie, 2004, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gemini
  ****

  Úchylné, ale roztomilé. V tomhle soudu mě definitivně utvrdila narozdíl od mnoha jiných pokusů skutečně VTIPNÁ coververze Somebody To Love od Queenů. Cary Elwes je v hlavní záporné roli naprosto dokonalý úlisňák, a to jak si užívá Ellino prokletí... muhehe, nebýt to film pro děti, viděli bychom určitě velmi zajímavé věci:) Dokonale přehnané a přehrané postavičky rozeseté napříč celou tou drblou a divně naanimovanou pohádkovou říší protančí skrz rozumně dlouhou stopáž až k děsivému sborovému trsu (podstatné jméno od slovesa trsat) Donť Go Breaking My Heart od Sira Eltona a závěrečnému proslovu Erica Idlea a já se celou tu dobu poměrně dobře bavil. 70% nejen za velmi hezky středověky oblečenou a velmi moderně a nepohádkově namalovanou Anne Hathaway;)(2.1.2007)

 • wray
  ***

  Dalsia z rozpravok kde sa prelina rozpravkovy svet s tym nasim modernym (no - take cosi...), a aj ked je ich uz tak vela (a po asi piatom shrekovi to stratilo caro...), Ella stejne potesila. Tazko cakat nejaky prevratny novy pribeh od rozpravky (sak proste musi byt princ/princezna jednoduche dievca/chlapec, zloduch a stastny koniec, tazko vymysliet cosi nove...), no pomohli ostatne veci. Hlavna postava je proste mila, vo vedlajsich postavach je hodne znamych tvari (A postavy ktore hraju im pristanu...) v pohode humor (proste - pre vsetkych), efekty, hudba, vsetko ostatne - moze byt. Nic vynimocne, ale aj tak - prijemne lahke pozeranie. Oplati sa vidiet.(2.7.2012)

 • R´Hell
  ****

  Mně se Zakletá Ella vážně líbí. Není na ní ale nic světoborného, jen to je zábavná pohádka se sympatickou hrdinkou, nějakým tím zakletím a samozřejmě s dobrým koncem. Roztomilá "Popelka" Anne Hathaway se ve své roli určitě vyřádila. A mé oči přežily střet středověku, kýče, pohádky a moderny a dokonce z toho měly docela potěšení! Ella se nikomu nevnucuje, ale jde si po svých, kam ji vítr (a nebo třeba někdo jiný) táhne. A tak to má být.(15.1.2009)

 • castor
  ***

  Anne Hathaway: pro mnohé cukrová barbína (obě pokračování Deníku princezny), talent v ní ale nepochybně je. A to už několikrát dokázala. Naivně výpravná podívaná Zakletá Ella ji uvrhla do „kletby“ poslušnosti kouzelné víly, tedy neodmítnout žádný příkaz. Pohádka ale musí mít šťastný konec a i sličná Ella si musí vybojovat nadvládu nad vlastním počínáním.(8.1.2008)

 • Kimkong
  **

  Proč se na tento film dívat? Jedině kvůli Anne a dosti originální kletbě. Na Anne se dobře kouká a kletba přinese několik zajímavých a celkem vtipných okamžiků. Na druhou stranu film je bohužel rodinný, takže se tvůrci nemohl příliš odvázat. Ella nejvíce připomíná popelku, ale film obsahuje neskutečný mix i dalších postav či světů. Výrazným prvkem, pro mne dosti neoblíbeným, je sklouznutí do žánru bláznivých komedii, což znamená historicky zprzněné fantasy a notnou dávku trapně-vtipných scén. Dalším výrazným jevem je očividně nízký rozpočet filmu. Film se našim kinům vyhnul, ačkoli propadák to rozhodně není a cílovka (rodiny s dětmi), by si přišli jistojistě na své, neboť i dospělí si z filmu něco odnesou. Celkově lepší 2*.(28.3.2016)

 • - Název města Lamia, kde princ Char žije, je latinské označení pro čarodějnici nebo upíra. (Teres)

 • - Pisničky, které zpívá Ella, nazpívala všechny sama její představitelka Anne Hathaway. (Teres)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace