Zakletá Ella

Začarovaná Ella

• Nový Zéland

Komedie / Fantasy / Romantický / Rodinný

USA / Irsko / Velká Británie, 2004, 96 min

Devadesát minut uběhlo jak voda. Oddychový film pro dny kdy na přemýšlení není energie. Já byl navíc dost unavený a čekal jsem, že na 100% usnu. Ale neusnul jsem. Což mě samotného lehce šokovalo a Anne Hathaway alá Ella si tak 4 hvězdy ode mě zaslouží. A hlavně, Zakletá Ella se nebere vážně a je to dost vidět - což je jen dobře.(19.8.2012)

Poměrně milé překvapení, očekával jsem průšvih a nakonec se z Elly vyklubala poměrně uvolňující rodinná zábava, která se nesnaží tvářit, že je něčím více, a to je základ úspěchu. Jen to trochu občas připomíná tuctovou teen komedii v pohádkovém hávu. Sympatická a půvabně působí také Anna Hathaway.(6.6.2014)

• Kimkong

Proč se na tento film dívat? Jedině kvůli Anne a dosti originální kletbě. Na Anne se dobře kouká a kletba přinese několik zajímavých a celkem vtipných okamžiků. Na druhou stranu film je bohužel rodinný, takže se tvůrci nemohl příliš odvázat. Ella nejvíce připomíná popelku, ale film obsahuje neskutečný mix i dalších postav či světů. Výrazným prvkem, pro mne dosti neoblíbeným, je sklouznutí do žánru bláznivých komedii, což znamená historicky zprzněné fantasy a notnou dávku trapně-vtipných scén. Dalším výrazným jevem je očividně nízký rozpočet filmu. Film se našim kinům vyhnul, ačkoli propadák to rozhodně není a cílovka (rodiny s dětmi), by si přišli jistojistě na své, neboť i dospělí si z filmu něco odnesou. Celkově lepší 2*.(28.3.2016)

Škoda, že se tvůrci neodvázali ještě trochu víc. Mohla být na světě velmi dobrá hraná konkurence nepřekonatelnému Shrekovi. Mnoho opravdu vtipných scén souvisejících zejména s originálním prokletím Elly ("Freeze!" :)) je zabito trapnými, přeslazenými nebo až hloupými výstupy. Jsou tu zábavné postavy (had, strýc Edgar, vypravěč Erica Idlea, Brumhilda), ale pak také otravné až přehrávající (sestry Hattie&Olive, víla Lucinda nebo zlobři). Hlavním trumfem je určitě Anne Hathaway, kvůli níž stojí za to film shlédnout. Děti nejspíš budou z filmu nadšené, dospělák se pobaví taky, ale jenom si možná povzdechne, že mohlo být líp.(8.9.2016)

Tož takovou pohádku jsem ještě opravdu neviděla. Nehorázná capina:) Moderní popelka, ve které nehraje Hilary Duff, nýbrž Anne Hathaway, která je zde opravdu výborná. A ač to holka neměla vůbec jednoduché, nakonec má vše šťastný konec. A připravte se, v žádném jiném filmu zřejmě neuvidíte Vernitu Green coby vílu:)(4.1.2015)

• - Název města Lamia, kde princ Char žije, je latinské označení pro čarodějnici nebo upíra. (Teres)

• - Pisničky, které zpívá Ella, nazpívala všechny sama její představitelka Anne Hathaway. (Teres)