Alfa

• Slovensko Alfa (více)

Velkolepé dobrodružství, odehrávající se během poslední doby ledové v Evropě před 20 tisíci lety. Mladý lovec, který se vypravil na svůj první lov se skupinou nejlepších lovců kmene, utrpí zranění a je ostatními zanechán napospas osudu. Když se probere, zjišťuje, že je zraněn a sám - je nucen naučit se přežít v drsné a nemilosrdné divočině. S jistými komplikacemi se mu podaří ochočit si osamělého vlka, kterého opustila jeho smečka, a postupně se učí spoléhat se jeden na druhého. Stanou se z nich přátelé, kteří budou nuceni přečkat bezpočet nebezpečných a náročných situací, pokud mají nalézt cestu zpátky domů dříve, než nadejde vražedná zima. (Falcon)

Stanley139

Příběh o tom, jak člověk ke psu přišel. Evropa před 20.000 lety s podivně se chovajícími americkými bizony, kteří se neváhají obrátit proti tlupě lidí, ale v momentě kdy před ně doletí oštěpy, rozmyslí se a radši skočí ze skály, přičemž si jeden bizon umane, že kluka z hecu vezme sebou. A takhle trapně se rozjede obyčejný příběh ()

Damnsinead

Když pominete, že pravěcí lovci chodí čistí, s upravenými vlasy, vousy a obočím, kompletním chrupem a oblečením v moderním střihu, tak si můžete užít krásný příběh o tom, jak se chlapec spřátelil se zatoulaným psem. Protože tenhle pes neviděl vlka ani z rychlíku, a zřejmě se už v minulosti naučil aportovat a dávat pac. A zajímalo by mě, jestli tvůrci vědí, že vlk je podstatně větší než pes, a také se nechová jako pes. Takhle by si vlka neochočil, ani kdyby ho cvičil od mláděte. Zbývá vyřešit pár záhad, třeba jak kluk přežil srážku s bizonem a následný pád z velké výšky, nebo jak "vlk" přežil souboj se lvem, nebo jak oba přežili zimu doby ledové bez jídla a přístřešku. No, hlavně že jsme se dočkali happyendu. 20% ()

Yuri_Boyka

Jednoduchý dej, avšak film ako taký má výbornú atmosféru. Je to taký Biely tesák v praveku. Najviac poteší asi deti, ale viac než spokojný som z kina odchádzal aj ja. Pravdepodobne to bude už len preto, že mám slabosť pre vlky (resp. československé vlčiaky). Jediné, čo mi na filme ako tak nesedelo boli herci, ktorým som tých praľudí až tak neveril a to hlavne kvôli ich výzoru. No aj to len zo začiatku, ale po chvíli ma film pohltil a bolo mi to jedno. Na plné 4 hviezdičky to nie je, ale keďže sa tu nedá dať 3 a pol hviezdičky, tak predsa len dám 4. ()

Lepidus

Předem musím říct, že od tohoto filmu jsem čekal více dokumentární pojetí. Nejdříve se podíváme na plusy tohoto filmu. První plus: Film má hodně krásných řekl bych až uměleckých záběrů. Druhý plus: líbí se mi jak ve filmu je zachovaná umělá pravěká řeč. A jdeme na mínusy. První Mínus: film obsahuje předvídatelná klišé, která hodně kazí celý film.Druhý mínus jak jsem na začátku upozorňoval čekal jsem více dokumentární pojetí, třeba že nás tam seznámí s některými pravěkými zvířaty, ale ne. Ve finále si z tohoto filmu neodnesete zhola nic. Každopádně se nejedná o zas tak tragický snímek, proto s výhradami mohu doporučit. ()

Nicholaes

Pravěká pohádka (v dobrém i špatném slova smyslu). Skvělý zvuk, hudba, vizuál. Horší (předvídatelný) děj, někdy pokulhávají digi triky a na mě moc "čistý" herci. ()

nikazs

Obrovské sklamanie. Ešte pred pozretím filmu som si pozrela hodnotenie aj zopár komentárov k filmu, ale vždy dám na svoj vlastný dojem - tentokrát však naplno súhlasím s negatívnymi ohlasmi na tento "skvost". V prvom rade musím podotknúť, že mám už načítané čo to práve o období niekoľko tisíc rokov pred Kristom a tiež o živote počas doby ľadovej či praveku... Takže o to väčšie sklamanie bol pre mňa tento film. Nereálne scény, nereálne situácie, upravený chlapec s čerstvo umytými vlasmi ako po head and shoulders, dokonale "ušitá" vetrovka s kapucou, čisto zelené plátno a k tomu koniec náramne pobavil všetkých v sále :D Samotný dej bol absolútne predvídateľný s klasickým happyendom. 1 hviezdička odo mňa pre tento "zážitok" a to iba kvôli tomu, že toho havinka nenechali zomrieť! ()

nobodyfamous

Ľahšia oddychovka,, pekný film pre nie príliš náročného diváka ,, podaril sa najmä vizuál a je to niečo medzi revenantom a bielym tesakom 😉 ()

io.

Krásně sfilmovný, jednoduchý a emotivní příběh vhodný zhruba od 10 let až do smrti. Kvůli nádherným záběrům přírody a hvězdné oblohy doporučuji 3D, ale užil jsem si to ve 2D provedení. Filmový kritik to trochu přehnal s tím "akčním thrilerem" - to opravdu nečekejte. Je to krásný výpravný příběh z pradávné doby, o které nic nevíme :-) takže hodně nadsázka. Přesto - vřele doporučuji. ()

Olafvolafka

Na film Alfa jsem nedočkavě čekal už od zhlédnutí prvního traileru a měl jsem od něho veliká očekávání. Když jsem však uviděl místní hodnocení, tak jsem byl rozhodnut, že na film raději vynechám a do kina na něj nepůjdu (nekoukám na filmy pod 70% natož, abych na ně chodil do kina). Na poslední chvíli jsem se však rozhodl, že to risknu a na film jsem nakonec šel a dobře jsem udělal. Film je po vizuální stránce opravdu propracovaný, atmosféra a chování postav (alespoň z počátku) bylo uvěřitelné a na film se celkově velice dobře dívalo. Bohužel od určité chvíle film začíná pomalu ztrácet "šťávu" a tempo a film se pozvolna natahuje. Jde o film, na který člověk musí koukat s rezervou, protože má slabší místa, ale když člověk přimhouří oči, tak bude mít z filmu příjemný prožitek. ()

WazzapKal

Příběh žádná hitparáda, ale po audio-vizuální stránce byl film naprostá bomba. Ta obloha a krajina prostě dokonalost. Hádám že účel filmu bylo chytit za srdíčko a to se povedlo. Slabší 4 super film na víkendové odpoledne. ()

YellowGucci

Ve filmu "Alfa" se dočkáte minimálních scén které se netočili před zeleným plátnem a CGI je lehce rozpoznatelná až to chvilkama bije do očí.Použitý time-lapse neboli časosběr bych zařadil k nejhorším vůbec,celkově to nebylo pěkné pro oči,vidět něco co jde na první pohled rozpoznat jako práce počítače.Občas mi přišlo jako by lovci pochodovali v módním oblečení na fashion přehlídku....Dále zranění hlavního hrdiny by ve zkutečnosti způsobily instantní smrt nebo zmrzačení.Zlomenou nohu hrál Kodi Smit-McPhee jako by ji zlomenou ani neměl,nepřišlo mi že by do toho dával nějaké silné emoce které by vyvolali pocit že je opravdu na dně svých sil.tenhle film bych doporučil hlavně pro mladší diváky a nebo divákům kteří jdou na film vyloženě jen kvůli příběhu.Cením jazyk kterým je to namluveno.Cením příběh a vztah hlavního hrdiny s vlkem.Kdybych vypustil ty nepříjemnosti s green screenem ,CGI a nepřirozenýma barvama tak bych tomu dal 4/5 kvůli krásnému a dojemnému příběhu,který určitě některým vyvolá i slzu v oku.Dobrý rodinný film. ()

r3musko

Vizuálne pekné, ale obsahovo plytké. Rozmýšľam, či sa daná látka dá natočiť aj inak. Lepšie. Možno ani nie. Hodnotenie rozdelím na dve časti. Za vizuál dávam 5*, za obsah 2*. Vychádza to na 3.5, ale prikloním sa skôr k 4. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz