Outland

• Česko Třetí měsíc Jupitera (více)

Policista ONiel (S.Connery) je poslán do pracovní kolonie na jednom z měsíců Jupitera, kde jsou hlášeny násilné smrti horníků. V těle obětí byla vždy nalezena smrtící droga. Šéf základny moc vstřícný není, a tak se ONiel musí na vlastní pěst vydat po stopě drogových překupníků. Stává se však terčem najatých vrahů… (pfa)

choze

Sci-fi variace na western V PRAVÉ POLEDNE přenášející spravedlivý osamocený boj jednoho proti přesile z Divokého Západu do vesmíru může překvapit příjemnou civilností, ale zároveň se divák neubrání otázce proč. Co z toho, když z žánru vytěží jen pár pěkných úmrtí (dekomprese) a nadmíru efektní finále? Krom toho filmu hodně dává tradičně dobrý Connery a výborná výprava, nad kterou musí (nejen) každý sci-fista zaslintat. Přesto OUTLAND ani dnes neurazí a svého času dokonce přihrál Hyamsovi režii pokračování 2001: VESMÍRNÉ ODYSSEY. ()

majo25

Outland sa nehrá na nič veľké, aj keď Connery je určite veľký herec. Síce toto nebola celkom jeho parketa, nijako však neurazil, ani sa neznemožnil. Príbeh filmu ja na rok i krajinu pôvodu celkom podarený, zábery v extériéri sa vydarili. Koniec filmu však vyznieva úsmevne - hlavný hrdina (šerif) nervózne čaká, až za ním prídu zabijaci, aby ho odrovnali, pritom zločin spoločnosti nepotrebuje vôbec vytrúbit do sveta/vesmíru, však načo...všetko zvládne aj sám. Hodnotenie: 60% ()

noriaki

Škoda že nikoho nenapadlo naroubovat tenhle film do vetřelčího univerza. Ani by se nemusel přepisovat děj, stačilo přidat pár odkazů a sem tam utrousit nějakou narážku. Outland totiž vypadá jako by tam klidně patřil. Mám rád tyhle vize budoucnosti, v nichž sice lidstvo udělalo fenomenální pokrok v technologii kosmických letů a umělé gravitace, ale počítače zakrněly v osmdesátých letech a design je podřízen funkci. Luxusní výprava naštěstí zakryla většinu nedostatků a o ten zbytek se postarala hutná atmosféra a slušná hudba. Zápletka totiž není nijak nápaditá a film občas ztrácí tempo. Sean Connery si odehrál zapomenutelný průměr, zato Frances Sternhagen si i z vedlejší role udělala výraznou postavu. ()

Lacike

Klasicka nudna kriminalka odohravajuca sa v sci-fi kulisach na vesmirnej rafinerii. Pripad vrazd, ktory sa vysetruje je dost nezaujimavy. Connery tu ako vysetrovatel nema prilezitost cokolvek zaujimave predviest. Rovnako ako zvysok hercov, ktory ani nestoja za rec. Jedine co sa mi pacilo, boli vsetky tie nadherne vesmirne miniatury celej stanice a zaroven solidne prepracovane interiery. Technicka stranka je proste aj po rokoch super. Az som si pomyslel, ze je jej skoda na tak nudny film. 3/10. ()

kitano

Zaujimave, no nedotiahnute krimi scificko. V prvej polhodine sa rozvinie zaujimava zapletka, ktora divaka naozaj drzi v napati a spolu so serifom (Connery), tuzite zistit, aka zahada sa to skryva v naoko bezproblemovej tazobnej kolonii. No napatie a aj stupen zabavy opadol, ked som zistil, ze ide len o veelmi jednoduche becko, ktore svoju zo zaciatku umne zakrivanu identitu coskoro odhalilo a zaklincoval to zaver, v ktorom sa serif zmeni na hrdinu bojujuceho o prezitie. Co sa vsak filmu upriet neda, je vyborne vizualne spracovanie ( v ratane krvavych efektov tak typickych pre 80-te roky), ktore obdivuhodne realisticky zobrazuje vesmirnu tazobnu koloniu (tak ako interiery, tak aj posobive exteriery). Seriozne tvariace sa becko, ktore stoji za pozornost havne fanusikom osemdesiatych rokov. (6.6/10) ()

• Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - Saturn ´82 (USA): - Cena pro nejlepší herečku ve vedlejší roli (Frances Sternhagen). (Terva)