Po přečtení zdejších komentářů jsem čekal nějakou hrůzu, ale byl jsem příjemné překvapen. Má to nějaké mouchy, námět není zrovna originální a ne všechno je úplně dotažené, ale na poměry moderní české a slovenské kinematografie je to určitě nadprůměrný film se solidním výkonem Kristíny Svarinské v dětské roli.(6.10.2010)

• paeso

Škoda tohto premárneného filmu. Scenár nie je vôbec zlý, taký trochu úlet spojený s drámou. Ale spracovanie? To je kŕčom tohto diela, ak sa to vôbec dielom teda dá aj nazvať. Herecké výkony sú u niektorých zúfalé a aj vďaka nim som filmu neuveril. Tá hviezdička je za scenár. 24 miliónový rozpočet a aj napriek tomu film vyzerá veľmi lacno. Ešte raz, škoda...(15.5.2008)

• DearS

"Zjevně ambiciózní projekt. Něco na způsob Dokonalého světa s Kevinem Costnerem (asociál s citlivou duší t.č. na útěku, najde nečekaně v nehostinném "světě" duši spřízněnou...). Poprvé jsem byla v kině svědkem toho, že při vážně míněných a navíc "společensko-kritických" scénách se celé kino "válelo smíchy po zemi". Film není komedií, což mluví za vše..."(8.2.2003)

Film plný specifické poetické krásy, žel výsledný dojem stahuje dolů řada nepovedených momentů (nepříliš původní námět, rozpačitá režie, některé herecké výkony jsou vyloženě děsivé, a celkové vyznění snímku působí spíše vyprázdněně). Přesto si myslím, že srovnání s filmem Leon, které zde zaznělo v jednom z komentářů, není zas tak od věci, protože napadlo i mě - úchvatná mladičká Kristína Svarinská je ve své roli neméně skvostná než Natalie Portman, a především ona je tím hlavním důvodem, proč ten film i po letech od své premiéry pořád stojí za vidění. Lze se jen podivovat, kde to ČT vyhrabala, ale osobně jsem za to rád, a film jsem zhlédl s nemalým zájmem, navzdory tomu, jak amatérsky a "devadesátkově" občas působí. Pro mě - coby člověka vyloženě vysazeného poslední dobou na zvuk mluvené slovenštiny - to bylo velmi příjemných 80 minut, které mě mj. naplnily obdivem k herectví té slovenské krásky - každému, komu se líbila v komedii 10 pravidel jak sbalit holku, bych přál vidět aspoň kousek z tohoto slovenského filmu, protože je velmi zábavné vidět ji zde v jejích 13 letech - už tenkrát to v ní všechno bylo (ba co víc - rouhavá myšlenka- možná byla tehdy dokonce herecky suverénnější a zábavnější než v současnosti).(11.10.2016)

• Pitryx

Tedy ta dívčina byla skvělá. Dnes už paní Svarinská to tehdy zahrála naprosto perfektně. A ten mládenec Ollé také, klobouk dolů. Doufám, že není takový i ve skutečnosti. Film jako takový není dějově nic moc. Je to spíše taková psychostudie a tedy je zde občas dost hlucho. Ale dívat se na to dá, i když podruhé bych to musel hodně zvážit. Co do plusu lze ještě započítat dobrou hudbu.(7.1.2017)

• - V úvodných titulkoch sa píše, že film je poctou Stanislavovi Barabášovi, ktorý mal snímku aj pôvodne režírovať. (Raccoon.city)

• - Takmer všetky postavy hrané nehercami nahovorili známe profesionálne artikulujúce hlasy. (Raccoon.city)