• walkingdead
  ****

  Po přečtení zdejších komentářů jsem čekal nějakou hrůzu, ale byl jsem příjemné překvapen. Má to nějaké mouchy, námět není zrovna originální a ne všechno je úplně dotažené, ale na poměry moderní české a slovenské kinematografie je to určitě nadprůměrný film se solidním výkonem Kristíny Svarinské v dětské roli.(6.10.2010)

 • paeso
  *

  Škoda tohto premárneného filmu. Scenár nie je vôbec zlý, taký trochu úlet spojený s drámou. Ale spracovanie? To je kŕčom tohto diela, ak sa to vôbec dielom teda dá aj nazvať. Herecké výkony sú u niektorých zúfalé a aj vďaka nim som filmu neuveril. Tá hviezdička je za scenár. 24 miliónový rozpočet a aj napriek tomu film vyzerá veľmi lacno. Ešte raz, škoda...(15.5.2008)

 • DearS
  *

  "Zjevně ambiciózní projekt. Něco na způsob Dokonalého světa s Kevinem Costnerem (asociál s citlivou duší t.č. na útěku, najde nečekaně v nehostinném "světě" duši spřízněnou...). Poprvé jsem byla v kině svědkem toho, že při vážně míněných a navíc "společensko-kritických" scénách se celé kino "válelo smíchy po zemi". Film není komedií, což mluví za vše..."(8.2.2003)

 • Vančura
  ***

  Film plný specifické poetické krásy, žel výsledný dojem stahuje dolů řada nepovedených momentů (nepříliš původní námět, rozpačitá režie, některé herecké výkony jsou vyloženě děsivé, a celkové vyznění snímku působí spíše vyprázdněně). Přesto si myslím, že srovnání s filmem Leon, které zde zaznělo v jednom z komentářů, není zas tak od věci, protože napadlo i mě - úchvatná mladičká Kristína Svarinská je ve své roli neméně skvostná než Natalie Portman, a především ona je tím hlavním důvodem, proč ten film i po letech od své premiéry pořád stojí za vidění. Lze se jen podivovat, kde to ČT vyhrabala, ale osobně jsem za to rád, a film jsem zhlédl s nemalým zájmem, navzdory tomu, jak amatérsky a "devadesátkově" občas působí. Pro mě - coby člověka vyloženě vysazeného poslední dobou na zvuk mluvené slovenštiny - to bylo velmi příjemných 80 minut, které mě mj. naplnily obdivem k herectví té slovenské krásky - každému, komu se líbila v komedii 10 pravidel jak sbalit holku, bych přál vidět aspoň kousek z tohoto slovenského filmu, protože je velmi zábavné vidět ji zde v jejích 13 letech - už tenkrát to v ní všechno bylo (ba co víc - rouhavá myšlenka- možná byla tehdy dokonce herecky suverénnější a zábavnější než v současnosti).(11.10.2016)

 • Pitryx
  **

  Tedy ta dívčina byla skvělá. Dnes už paní Svarinská to tehdy zahrála naprosto perfektně. A ten mládenec Ollé také, klobouk dolů. Doufám, že není takový i ve skutečnosti. Film jako takový není dějově nic moc. Je to spíše taková psychostudie a tedy je zde občas dost hlucho. Ale dívat se na to dá, i když podruhé bych to musel hodně zvážit. Co do plusu lze ještě započítat dobrou hudbu.(7.1.2017)

 • - V úvodných titulkoch sa píše, že film je poctou Stanislavovi Barabášovi, ktorý mal snímku aj pôvodne režírovať. (Raccoon.city)

 • - Takmer všetky postavy hrané nehercami nahovorili známe profesionálne artikulujúce hlasy. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace