Démoni (festivalový název)

Dèmoni

Demons

Horor / Thriller

Itálie, 1985, 88 min

Jeden z najlepších hororov všetkých čias. Masky vyzerajú dobre, film je napínavý a má hrozivú atmosféru, k tomu to ešte dopĺňa aj hudba. Na konte mám niečo okolo 10 pozretí, vždy som spokojný, ale pri každom pozretí moje hodnotenie klesá. Aj tak ale to platí medzi moje najobľúbenejšie horory všetkých čias. Len škoda toho, že keď si to pozrie dnešná generácia, strachom sa už nevrtí, pretože predsa už to je len starý film a dnes príde skôr než strašidelný, smiešny. 83%(24.11.2016)

• pepua

Italské filmové gore je dost podobné tomu hudebnímu - metalovému: krvavý obal, ale prazdný obsah. Záležitost pro oddané fanoušky žánru, mne už ovšem příliš nebaví... -- malý update -- Ty heavymetalisti to celé kazí, kdyby to měl na starosti jenom pohrobek (případně pohrobci) Goblina, jisto jistě by vznikl elegantnější hudební doprovod... gore je fajn, ale ta hudba, ta hudba...(24.5.2007)

Drsnej a zároveň vtipnej horůrek ala Evil Dead a nebo Braindead a s hodně netradiční svižnou hudbou, která některým scénám dodává skoro až kulervoucí status. Dokonce sem si při těch nádherných jatkách v závěru, kdy tam Geroge na motorce a s mečem všechny démony nádherně naseká jako sekanou vzpoměl na legendární scénu se sekečkou z Braindeadu, kterou považuju za nejlepší krvavej masakr celý kinematografie a tohle se tomu mírně přibližuje. A nelze samozřejmě taky nezmínit ty nádherný brutální až nechutný triky při zabijení a stříkání hnisu kam se dá. Budu asi muset skouknout i druhej díl, jinak to asi nepůjde(12.8.2007)

Starý taliansky trash horor so všetkým čo k tomu patrí: gore, litre krvi, vrieskajúce dievčatá, litre hnisu, nejakí zombie, takmer žiaden dej a logika. Ku koncu veľká sranda hlavne keď hlavný hrdina zoberie do ruky katanu, nakopne motorku a za doprovodu tvrdej metalovej hudby začne kosiť všetkých démonov.(23.3.2006)

Naprostá klasika italské horrorové školy. Kašlem na příběh, ale film si užijeme. Ten, kdo si tenhle film nevychutná, nepatří mezi horrorové fajnšmekry. Je zde vidět i vliv Daria Argenta. Dokonce si zde zahraje další italský mistr režisér Soavi, kterého určitě znáte z Chiesa, Setta, Dellamorte Dellamore nebo Stagefright.(14.12.2005)

• - V kině můžeme také vidět plakát skupiny AC/DC. (Chatterer)

• - Rozpočet filmu byl 1,8 milionu dolarů. (Chatterer)

• - Ve scéně v kině je možné zahlédnout plakát k filmu Upír Nosferatu (1979). (ledzepfan)