Milovník po přechodu

How to Be a Latin Lover

Ako sa stať zlatokopom

Komedie

USA, 2017, 115 min

Milovník samozřejmě neútočí na divákův intelekt a nevyžaduje od něj úvahy o smyslu vlastního bytí, společnosti a účelnosti. Je to obyčejná komedie, která má lehce netradiční námět. - A to je na ní zároveň to nejcennější. V důsledku toho působí neokoukaně, byť výše vyřčené stále platí. Pro toho, kdo chce jít do kina, nemá žádná očekávání a nesleduje plátno skrz sofistikovaně ušlechtilý kritický okulár, bude Milovník po přechodu skvělou oddechovkou. Film stačí vidět jednou a není nutné se k němu vracet, ale herecký výkon Eugenia Derbenze je fajn a jeho Maxim patří mezi zajímavé "hrdiny" dnešního filmu a emancipované společnosti.(21.8.2017)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $32,149,404Tržby Celosvetovo $61,881,372Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Zo začiatku to vypadá všelijak, dosť vyumelkované až gýčové. Stačí pretrpieť prvých 20 minút a potom sa to v celku rozbehne v dosť praštenú komédiu, kde nám ulahodí hneď niekoľko trefných komických scénok, pri ktorých sa slušne človek pobaví. Ako taká oddychovka fajn aj keď obohranej príbehovej schéme sa to nevyhne. /videl v kine: 70%/(6.8.2017)

• kulyk

Doufal jsem v návodné video s tématy, které se mě již bytostně dotýkají, tedy jak na stará kolena pozvednout. Svou úroveň, co se obluzování náctiletých krasavic týče, samozřejmě. A ono dojemný příběh mužské kurvičky, která s čím zacházela, tím také sešla. Je to skoro na tři, několik momentů, kdy se dobrovolně sociálně exkludovaný viagrista setká s nechutnostmi typu práce, účty nebo otravní haranti, se vyvedlo. Zbytek - při záběrech z určitých úhlů začíná skrz Selmiččin mrdonosný obličej prosvítat babička, kterou si v sobě pozvolna pěstuje. To mi vyděsilo asi nejvíce. A již po léta málo hulím, tedy většinu houmrů z filmu neocením, protože.... si pamatuji navlas stejné z jiných, blbých a ještě blbějších. Tak snad až se má senilita rozvine v celé své kráse.(6.9.2017)

• sidonka

Po všech těch pochmurných dramatech o nemocných, válkách a katastrofách, které jsem v poslední době viděla, jsem si zašla tzv. vypnout mozek a od kina nečekala nic víc než úsměvnou zábavu. Stárnoucí bývalý playboy Maximo, který se snaží oprášit zašlou slávu svých legendárních žlutých plavek a získat bohatou, navíc i atraktivní babičku v podání Raquel Welchové, místy pobavil. Film nemá jiný účel než hollywoodské komedie obvykle mívají. Dá se to vidět, i když některé drsnější vtípky už jsou mírně nejapné a za hranou, až hloupé (viz. invalidi). Kladněji vyznívá to, že si film na nic nehraje, chce jen pobavit a podaří se tam i propašovat dvě tři myšlenky.(14.7.2017)

Humorné prázdno a zápletka se rozplynula. Ženy po padesátce, trpící vaginální atrofií a za nocích kříčící jižanská jména Rodrígo, Diego a Enrique, budou mít pré. A do úctyhodné řady jmen, která provolávají nadarmo, si můžou po tomto filmu přidat i jméno Maximo. Jméno, které náleží muži, který pocházel sice z nuzných poměrů, nicméně svoji mimořádnou balící taktiku vybičoval v mládí k takové dokonalosti, že mu k pyji padaly ty nejbohatší ochechule. A s jednou takovou se i v mládí oženil. A jedna taková ho právě vykopla z luxusu, je to rána, vždyť Maximo v životě nesáhl na práci, z manželství mu nepřipadá žádný majetek. Kam se tedy vrtnout? Spásou je mu jeho sestra, se kterou se čtvrt století nestýkal. Zanedlouho se bude tísnit v jejím skromném bytečku a spávat v pokojíčku se svým desetiletým synovcem, kterého zasvětí do tajů svádění. A na obzoru se objeví jiná bohatá panička, kterou by pro něj neměl být problém sbalit. Jenže Maximo už není žádný mladík, kterým býval, má vzhled vysloužilého gigola, ke všemu je až roztomile sobecký a pohodlný, ale na nápravu není nikdy pozdě. Tak nějak jsem to pochopil já, tedy že ústřední milovník přes všechny peripetie dosáhne zmoudření a nebude si ubírat věk. Koneckonců jeho skutečný věk se divák nedozví. Dialog o svém věku, který vedl se svojí sestrou, byl dost mimo. A on celý ten film je trochu mimoň. Už to, že se k nám dostal do kin, je značné překvapení. Absolutně v nich neměl co pohledávat. Vše ve filmu je triviální a humorně jednolité. Situačních gagů nemálo, jen hrstka je k uchechtnutí. Herecký trojlístek Eugenio Derbez, Salma Hayek a Rob Lowe, který přiskotačil odnikud, je tak nablblý, až jsem jej akceptoval s tím, že už nikdy nepotřebuji vidět žádný další film s Derbezem, Salmu už v jejím věku nemá smysl ojíždět a Rob je asi nejzábavnějším z celého filmu. Pak je zde ještě paní legenda Raquel Welch, chudák, tak pitomou roli na ni ušili, paní s protézami místo rukou, snad film Davida Cronenberga, zde to moc funkční nebylo. A kdysi použitelná, dnes výstavní hnuska Kristen Bell coby milovnice koček plná škrábanců od nich? Nic otřesnějšího, a to ani v rámci žánru, zde ještě nebylo. Jak filmu chybí kvalitní zápletka, začne to divák na dvouhodinovém filmu pociťovat. Relativní zábavnost i vtipnost film má, jenže postupem času není kde ji dál brát. Celé to upadne. Vše je i značně předvídatelné. Filmu by prospěly pikantní vtipy, když už je řeč o milovníkovi, jenže je přístupný, takže nic přisprostlého se nekoná. Scénář sepsal debutant ještě s druhým, ne moc úspěšným televizním scenáristou. A celé to napekl méně známý herec Ken Marino, který se po řadě seriálových epizod také uchýlil k filmové režii. Napříště vyhodit scenáristy a půjde to třeba líp. Nedivil bych se, kdyby film dostal odpad jeden za druhým, ovšem přece jen by se měla stárnoucím milovníkům dát šance. Aby třeba chytili druhou mízu. Jen doufám, že nepřijde nějaké pokračování v podobě "Milovník na penzi" a podobné šílenosti. No, pokud jde o zvolený styl tvůrců, nevylučuje se to. 5/10(15.9.2017)