Poté, co vydá úspěšný bestseller inspirovaný úmrtím jednoho z jeho spolužáků ze střední školy, je kontroverzní spisovatel Sidney Hall (Logan Lerman) nečekaně katapultován ke slávě a věhlasu. Vztah s jeho přítelkyní (Elle Fanningová) se začne rozpadat, neboť temné důsledky vydání této knihy naruší jejich společný život a Sidney náhle beze stopy zmizí. Bezmála o deset let později začne tajemný detektiv (Kyle Chandler) pátrat po zmizelém spisovateli, jehož knihy jsou propojeny s řadou záhadných případů žhářství. (Cinemax)

Kortexo

Hodně mně film oslovil, protože se také pokouším psát.Dějově působí realistický a rozhodně dokáže vyvolat řadů odpovědi k otázce raketové kariéry nezkušených mladých umělců a jejich následků na jejich psychiku, vztahy a hledání cesty k vlastnímu sebepoznáni a určení svých životních cílů... ()

boltCZ

Díky flashbackům budete první polovinu stopáže zjišťovat, o co vlastně ve filmu půjde. Pokud vám hlavní postava bude sympatická a netradiční výprava vás neodradí, můžete se těšit na rozhodně zajímavý kousek s dobrým příběhem. Na Sydneym film stojí a padá. Mně sedl. 70% ()

Dejf4

Snímek střídá slabší momenty se silnějšími. Chaotické vyprávění a celková roztříštěnost příběhu filmu hodně ubližuje. Celé to působí v mnoha momentech až nevěrohodně. Celkově je to drama, které v sobě skrývá nepříjemnou atmosféru, ale jako celek je to vlažné. 6/10 ()

CrazymanM

Trochu nepřehledné,tím skákáním časem během vyprávění příběhu,nakonec si to ale sedlo a byl to pěkný zážitek! ()

universal

Silný, syrový, emotivní a zase silný. Tyto slova zazní ve filmu mnohokrát, ale jen to jen patos a kýč americké filmařiny. Něco na způsob: když nevím co s dějem, dej tam depku. A když už jsi v koncích, vymačkni nějakou tu hereckou emoci o lásce a smrti. Tomu fousatému puberťákovi jsem nevěřil ani že datluje do písmen na psacím stroji. Vše je mimo reál, rodina, škola, přítelkyně, černoch, všichni žijí a hrají jen kvůli filmu a je to dost vidět. Věřím, že náctiletý se v tom poznaj, ale jinak to je asi tak všechno. 2/10 Na konci filmu je Ježíš, ale já mu to nežeru. ()

rigby

Rozhodně zajímavý film, který stojí za shlédnutí. Bohužel mi vadily dvě věci. Bylo to spíše jako číst román. Spousta slov. A pak jistá nepřehlednost v přeházeném časovém pořadí. Občas mi trvalo se v příběhu zorientovat, ačkoli jinak mám podobně stavěné filmy v oblibě. Na druhou stranu se mi moc líbila atmosféra, lehkce posmutněné až depresivní nálady mám rád. 3+ ()

anarya

Obsahuje spoilery: Všechna ta přirovnání k „The Notebook“, „Perks of Being a Wallflower“, „13 Reasons Why“ a dokonce „Into the Wild“ mě navnadila, a i když v tom spatřuji určité podobné prvky (např. stejný/podobný herec, melodramatický nádech, tragický příběh lásky mezi hlavní dvojicí), nejedná se podle mne o film stejných kvalit. Melodramatické snímky výše zmíněného typu mám zpravidla ráda, tudíž si nemyslím, že průměrné hodnocení je ovlivněno mou náladou či preferencí jiného žánru. Sydney Hall je jednoduše sobecký, do sebe zahleděný člověk, který se utápí ve své jedinečnosti a údajné genialitě (očividně soustředěné pouze do oblasti psaní a la Bukowski), až poškodí všechny své blízké, a nakonec i sám sebe. Pro příběh důležité události z různých fází života hlavní postavy – tedy Sydneyho Halla (dětství, adolescence, rané dospělosti a dospělosti) jsou vzájemně promíchány a takto prezentovány divákovi. Následnost lze snadno rozlišit, ačkoliv stylizace hlavní postavy do staršího věku je spíše úsměvná. V závěru lze diskutovat, zda tento kaleidoskop byl důležitý pro gradaci děje, nebo jen pro zastření chudé dějové linky. Možná, že i díky tomu na mě působily postavy plytce a nevzbuzovaly ve mně žádné emoce, které předpokládám, jsem měla prožívat. V čem je tento kousek poučný – naučte se postup první pomoci. Genialita bez těchto praktických dovedností život nezachrání. ()

uhlerado

Napriek pomalšiemu rozbehu sa film neuveriteľne inteligentne a originálne vyfarbuje. Záver graduje podobne ako vo filme I origins. Dobre výkony a úžasný scenár. Zimomriavky na konci ()

werxix

Není to sice Návrat do divočiny, ale je o to tady nejde. Jde tu o to, že někdo natočil konečně něco podobného. Hodně silný příběh, skvěle spojené časové roviny a k tomu i silná myšlenka o životě a nás samých, která v nás zůstane. ()

v.indruchova

Začátek i vlastně většina není nějak pozoruhodná, spíš takový život v americkém městečku, ale konec je silnější, jako život sám. Doporučuji: V kostce-Takovej doják. ()

čertíček

Strhující vyprávění životního příběhu mladého chlapce, který byl pro okolí i sebe sama nepochopitelnou osobností. Nejprve mi byl hlavní hrdina díky své mladistvé postavě nesympatický, ale jak se příběh více rozvíjel, docházelo mi, že tam sedí perfektně. Film je v mnoho ohledech originální a divák musí být ve střehu, aby mu vše zapadlo do celku životního osudu a nástrah, které přinesl. ()

ViolaK

Sidney Hall mi nechal šrám na srdci. Budu na něj myslet ještě dlouho. A to se jen tak nemjakému filmu nepodaří. ()

jackalsc

Čisté štěstí když jsem konečně uviděl závěrečné titulky. Fůů. Musím říct že jsem měl hodně krizí to vůbec dodívat a místy jsem to už jen pozoroval poočku zatímco jsem se nějak snažil neusnout dávkou internetového brouzdání po zajímavých věcech. Jednak je příběh totálně na pendrek. 1000x omílaná písnička, kde to zde nezachrání ani herecké výkony jako třeba v jiných filmech. Protože herectví je zde buď strašné, nebo jsou herci totálně nesympatyčtí či všechno dohromady. Adolescentní fáze byla úplně nejhorší a tam jsem měl opravdu 100 chutí to prostě utnout a vysrat se na to. Úsměvné je jak se film strašně snaží cílit na city skoro všude, ale vždycky to uteče jak pára nad hrncem. Opakované zhnusení ale zůstává. Takže jak se tvůrci museli cítit skvěle po dokončení tak srdcervoucího dramatu. Já cítím znudění a zhnusení nad promarněným časem. Pusto prázdno. ()

jjjerry

Velmi zajímavý snímek. Člověka donutí přemýšlet. Má silné momenty střídané těmi slabšími. Kdo chce film na páteční večer a nechce zapojit mozek, tomu nedoporučuji. ()

gpx

Dívám se, dívám a najednou si říkám "proč". Proč bych se měl divat dál? Odpověď jsem nenašel. ()

Cerbajz

Pár pozitiv ve filmu určitě je, ale je z toho až moc cítit ta inspirace. To jak je to celý slepený z již dříve viděného. Snaží se to hrát chvílemi na city, ale takovým podivným, pro mě nefungujícím, způsobem. Ústřední duo jsou zajisté moc sympatičtí mladí herci, ale je na nich prostě znát ta herecká nevyzrálost (ano i na Elle, která už nějakou kameru snad ani nemůže vnímat), možná to je ale tou celkovou naivitou, kterou podporuje právě ono filmové zjednodušení těch komplexních vazeb, vtahů, citů, které si film vzal za cíl zobrazit... Kolem a kolem, Hall zůstává nepřekonaná, teď ovšem myslím Annie. ()