Poté, co vydá úspěšný bestseller inspirovaný úmrtím jednoho z jeho spolužáků ze střední školy, je kontroverzní spisovatel Sidney Hall (Logan Lerman) nečekaně katapultován ke slávě a věhlasu. Vztah s jeho přítelkyní (Elle Fanningová) se začne rozpadat, neboť temné důsledky vydání této knihy naruší jejich společný život a Sidney náhle beze stopy zmizí. Bezmála o deset let později začne tajemný detektiv (Kyle Chandler) pátrat po zmizelém spisovateli, jehož knihy jsou propojeny s řadou záhadných případů žhářství. (Cinemax)

Supremit

Poznáte ten pocit, keď dopozeráte film a zrazu si uvedomíte, že práve tento a pár ďalších (ale vážne len pár) bude patriť medzi vašu vyvolenú kinematografickú elitu? Viem... Určite áno. Práve som dopozeral film, ktorý výrazným spôsobom ovplyvnil moje posudzovanie filmov z hľadiska kvalitatívnych kritérií. Nie je to žiadna „B-éčková sprznenina“, pri ktorej svoje túžby necháte pokryť prachom. Toto je film, ktorý vás núti neprestávať, sledovať ho stále dookola a neustále konštatovať: „Čo to sakra bolo?” Premýšlajúc nad tým si uvedomíte, že vlastne ani nepoznáte odpoveď na túto „prekernú“ otázku, no zároveň sa chcete ponárať stále hlbšie a hlbšie k jadru celého príbehu Sidneyho Halla. ()

martinbucek odpad!

nie nie nie, nie je to dobry film, zaciatok slusny, potom vyse hodiny nic nevypovedajuca zyvacka a je smutne, ze viac ako osud hlavneho protagonistu ma zaujimalo, co je sakra v tej krabici....koniec tiez slusny, ale za ten nudny stred film rozhodne neodporucam.....a nezaujima ma pozerske pseudohodnotenie pseudo csfd kritikov, film je odpad ()

Xmarc

Skvělé hudební podkreslení a celková atmosféra, i když ne každému tento styl sedne a nesmí u toho člověk usínat po náročné šichtě. ()

Konev

Omlouvám se za tak nízké hodnocení, ale romantika tam byla minimální, dívat se skoro 2 hodiny na přeskakující scény v čase, abych nakonec dostal rozuzlení, které mě má katapultovat k 5*? Nevím proč si libují autoři filmů v tom skákání dějové linie? Kdyby to bylo natočeno tak, jak šel život, tak to krásně vyvrcholilo, takhle se to tříští a ztrácím se v tom. To tedy opravdu tak solidní snímek nebyl. Co bylo pěkné, to byla hudba, ale s jednáním hlavní postavy se zásadně rozcházím, já bych svůj život žil jinak/lépe. ()

maelcum

The Vanishing se odehrává v několika časových rovinách a v nich se odkopal Logan Lerman. Čím starší byla jeho postava, tím hůř Lerman hraje. Finále v paruce a s přilepeným plnovousem nezvládl vůbec, spisovatel alkoholik nebyl o moc lepší. Ve zkratce dvě hodiny patetické nudy. Připravte si nějaký protijed, já jsem si například hned po tomhle fiasku šlehnul Baader Meinhof komplex. ()

badlieutenan

Příběh o mladém úspěšném spisovateli rozdělený na jeho 3 zásadní životní období, které se celý film navzájem prolínají. První - mladý student plný nadějí ovlivněn životem na maloměstě. Druhý - již úspěšný spisovatel, který ovlivnil spoustu čtenářů, ale neunáší svou popularitu. Třetí - útěk před společností i před sebou samým. Skvělý Lerman, překrásná Fanning a úžasný soundtrack. ()

sadsammy

Já nemám slov, je to fakt perfektní snímek, naprosto užasná práce celého týmu. Od samého začátku tě to pohltí a budeš soucítit s hlavní postavou všechno co prožívá on sám. Velmi kvalitní a silný film. Herci to zvládli výborně a není pochyb, že Logan Lerman a Elle se jenom zlepšují, považují tenhle snímek za jejích jednu z nejlepších práci vůbec. Nevím jak to bude pro ostatní, ale já to procitila s SIdney spolu všechnu tu bolest. Je jasně, že každý člověk nese své trauma ještě od dětství a tenhle snímek krásně ukazuje cestu hlavní postavy skrze negaci a přijímaní sebe sama, svých chyb a problém dětství. Celkem je to náročné téma, někteří se srovnávají až do konce svého života. Za mě je to velmi emocionální a silný příběh, který se určitě zanechá ve vaši duši. ()

Sejkorka

Hodně mě ovlivnilo, že jsem si po shlédnutí filmu přečetl řadu recenzí. Ubezpečilo mne to v dojmu, že roztříštěnost příběhu do více časových linií je v tomto případě na škodu. A taky, co všechno zavinila Sidneyova matka. Vlastně všechno. Smrt Bretta nepřímo napsání knížky o něm a ve finále i smrt svého syna. Výborná je Elle Fanning v roli Melody. Nit jejího příběhu je snad ještě silnější, než ta Sidneyho. Je to na 70%, 3 a půl. ()