• Dánsko

Underverden

Akční / Drama / Thriller

Dánsko, 2017, 112 min

Primitívna premisa pomsty mŕtveho brata, ako ju poznáme z Kickboxera s Van Dammem, akurát zasadená do súčasnej Kodane. A pomstiteľ je slušný doktor s vizážou irackého Vina Diesela, ktorý sa vyzbrojí a osedlá motorku. Mimo prostoduchosť tomu remeselne niet čo vytknúť. Ale je iróniou, že postavy z opačnej strany zákona majú v dánskom prostredí o toľko kreatívnejší a osobitejší filmový troj-portrét (ten od Refna). [Sitges FF](11.10.2017)

Tohle mi sedlo a Dánové natočili svého vlastního Punishera s hercem vypadající jako Vin Diesel a to mi ke spokojenosti stačí. Hlavní hrdina je úspěšný kardiochirurg, který příjde o bratra, jelikož se zapletl do organizovaného zločinu a rozhodne se vzít zákon do svých rukou, sice nic originálního, ale bavilo mě to. Akce je spíše v druhé půlce a je celkem drsná byť někomu může vadit rychlejší střih, záporák je hodně slizský až nepříjemný Dulfimu Al- Jabourovi jsem přál smrt od začátku do konce a došlo i na pár napínavých momentů, takže za mne solidní Akční Thriller z Dánska.80%(28.2.2018)

• Lacike

Civilne a co najrealistickejsie pojaty jeden z najoboratejsich beckovych pribehov o pomste. Bohuzial mne to vôbec nesadlo. Vdaka snahe o civilnost to je strasne roztahane. Hlavny hrdina - seriozny chirurg najprv zdlhavo patra a patra a patra po vrahoch svojho brata behom coho ho zmlatia a on pochopi, ze by mal oprasit svoje davno zabudnute kung-fu. Nasleduje treningova pasaz v ktorej sa dostane do formy. Namaluje si xicht na cierno sadzou a vyda sa na cestu pomsty behom ktorej sa film stale nerozbehne pretoze len obcas niekoho zmlati v Bourneovsky neprehladnych bitkach s bleskovym strihom a rozheganou kamerou. Ale aj ked som si skusil finalnu bitku pustit spomalene, tak nic extra som nedostal. Jednoducha akoze realisticka choreografia bez akychkolvek uveritelnych kontaktov, ktore väcsinou padaju mimo pohladu kamery. Niektori tu vychvaluju temnu atmosferu. Mne ten mix realisticky pojateho beckoveho nametu pripadal skôr trapny. Prvykrat som sa rozosmial po 20 minutach, ked sme nahodou videli fotku toho vazeneho chirurga v munduru ake nosia karatisti, aby sme pochopili, ze sa v nom skryva bojova masina. Takychto nenapadne vysvetlujuciych scen je vo filme kopa. Mna film nudil prakticky od zaciatku do konca bez ohladu na to, ci hlavny hrdina patral alebo niekoho neprehladne mlatil. Uz som chcel film odpisat jednou hviezdickou, ale potesil ma realisticky zaver v ktorom hlavny hrdina po naplneni svojej pomsty nezil stastne az do smrti v naruci svojej zeny, ale v naruci mnohych spoluväznov v base. 3/10.(2.3.2018)

Brácho, pomož mi, jdou po mě a zabijou mě. - Neotravuj, mám návštěvu, odvětí irácký Vin Diesel a zavře dveře. ..Na druhý den je ale bratr vážně mrtvý a Vin Diesel začne trénovat kickbox, aby se mohl pomstít. Vzniknout tohle před 20 lety, byla by z toho klasika. Takhle jen průměr, rozhodně ale neurážející.(13.12.2017)

(60%) Darkland je určitě zajímavý thriller. Vzhledem k Dánské produkci jsem byl zvědav, jakým pojetím to bude točeno. Ve výsledku nejsem ani trochu zklamaný. Určitě by se toho dalo dost vylepšovat, ale upřímně? Tento revenge motiv k filmům je už děsně využitý. Samozřejmě záleží, jak bude tato tématika zpracovaná apod. Co se týče příběhu v tomto snímku, jedná se o klasickou přímočarost, nic nenáročného. Tempo to má pozvolné, ale že bych se nudil, to se říci nedá. Hlavní hrdina mi připomínal Vina Diesela. Sehrál solidní herecký výkon. Líbilo se mi, že to nebylo přehnané, že se záhy z doktora stane profesionální zabiják. Vcelku to bylo i realistické pokud nepočítám nějaké ty drobné nelogičnosti. Našlu se tu pár tvrdých bitek, byli sice takové neohrabané, ale chvíli se nějaká to slušnější a tvrdší našla. Finální fight byl takový moc naoko dramatický, za moc nestál, ale o to ani tak nešlo. Samotné finále bylo takové chladné, studené jak psí čumák, ale mě se celkem líbilo. Celý film byl takový ponurý, ale proč ne? Jsem relativně spokojen. Určitě se nejedná o nic světoborného, lehce se na to zapomene, ale jako jednohubka to bylo slušné.(11.2.2018)

• - Dar Salim se na roli důkladně připravoval po obou stránkách: byl u několika skutečných operací srdce a vedle toho podstoupil intenzivní lekce kickboxu. (Stoka)

• - Natáčelo se v Kodani. (Zlatohlávek)

• - K natočení snímku prý režiséra inspiroval vlastní životní zkušenost s bratrem, který se dostal do problémů. (Stoka)