• Dánsko

Fenar Ahmad

Kasper Leick

Kostýmy:

Rikke Simonsen

Brácho, pomož mi, jdou po mě a zabijou mě. - Neotravuj, mám návštěvu, odvětí irácký Vin Diesel a zavře dveře. ..Na druhý den je ale bratr vážně mrtvý a Vin Diesel začne trénovat kickbox, aby se mohl pomstít. Vzniknout tohle před 20 lety, byla by z toho klasika. Takhle jen průměr, rozhodně ale neurážející.(13.12.2017)

Film působí chladně. Posuny v ději jsou ze začátku svižné, žádné dlouhé úvodní představování. Co scéna to zásadní informace. Pak se to nějak rozvolní. Náladou to zrovna není vánoční film. Hlavní postava si nemá během své únavné cesty za spravedlností kde oddychnout. Vidíme buď jeho byt s tesknou náladou a náznaky jeho intimního života, nebo noční velkoměsto. Časem potkává stejně drsné postavy, jako je on sám. V kině bych řekl, že jsme z žánru viděli, pro co jsme přišli, ale žádnou přidanou hodnotu, z které by se točila venku hlava kromě originální skvostné bitky v autě a závěrečné konfrontace s hlavním padouchem.(22.12.2017)

Prostinká báchorka na téma "Zabili jste mi bráchu, tak tady máte přes držku.". To, co dělá film zajímavějším oproti jeho zámořským bratrancům jsou snad jen kodaňské reálie. Ale koukat se na to dalo. Člověk samozřejmě musí přistoupit na fakt, že se z respektovaného chirurga takřka přes noc stane pouliční bojovník, ale to i díky Daru Salimovi nebyl zase takový problém. Největší potíž je tu se stopáží. Film má takřka dvě hodiny a tenhle prostor se nepodařilo Ahmadovi vyplnit ani náhodou. Na akční žánr se tu až neskutečně žvanilo. Pokud by přidal alespoň na akci, bylo by to celé stravitelnější, ale takhle je to jen pouhý průměr. 50%(19.11.2017)

Nemám s tímhle filmem vůbec žádný problém. A odpouštím, co bych jindy tvrdě trestal. Téma, staré, jak lidstvo samo, natočeno přesto svěže, jak jarní vánek. Uvěřitelně a pro mě ne nějak extra přehnaně. A ta čtvrtá je samozřejmě za Salima. Myslím, že o něm ještě hodně uslyšíme. Pokud to bude v podobném duchu, tak já osobně se nebudu vůbec zlobit.(19.2.2018)

Tohle mi sedlo a Dánové natočili svého vlastního Punishera s hercem vypadající jako Vin Diesel a to mi ke spokojenosti stačí. Hlavní hrdina je úspěšný kardiochirurg, který příjde o bratra, jelikož se zapletl do organizovaného zločinu a rozhodne se vzít zákon do svých rukou, sice nic originálního, ale bavilo mě to. Akce je spíše v druhé půlce a je celkem drsná byť někomu může vadit rychlejší střih, záporák je hodně slizský až nepříjemný Dulfimu Al- Jabourovi jsem přál smrt od začátku do konce a došlo i na pár napínavých momentů, takže za mne solidní Akční Thriller z Dánska.80%(28.2.2018)

• - Dar Salim se na roli důkladně připravoval po obou stránkách: byl u několika skutečných operací srdce a vedle toho podstoupil intenzivní lekce kickboxu. (Stoka)

• - K natočení snímku prý režiséra inspiroval vlastní životní zkušenost s bratrem, který se dostal do problémů. (Stoka)

• - Natáčelo se v Kodani. (Zlatohlávek)