Pod vlivem úplňku

• slovenský

Pod vplyvom splnu

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1987, 102 min

[6/10] (MGM) (Technicolor /// Produkce: Norman Jewison, Patrick J. Palmer /// Scénář: John Patrick Shanley /// Kamera: David Watkin /// Hudba: Dick Hyman /// Oscar: Cher (herečka), Olympia Dukakis (herečka ve vedlejší roli), John Patrick Shanley (scénář) /// Nominace na Oscara: Patrick J. Palmer, Norman Jewison (nejlepší film), Norman Jewison (režie), Vincent Gardenia (herec ve vedlejší roli) /// MFF v Berlíně: Norman Jewison (Stříbrný medvěd - režie)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](19.12.2011)

"Budu se vdávat. - Miluješ ho? - Ne. - Dobře!" Italové to v New Yorku výtečně rozjeli. Skvěle mne pobavili pestrou škálou teatrálních gest, plnou pusou rodinných hodnot a pohlavními orgány kdykoli připravenými k nevěře. Nejsem ochoten aktivně se účastnit podobně třaskavých vztahů, ale z bezpečí krytu nezúčastněného pozorovatele se mi šmírovalo velmi příjemně.(29.10.2011)

CITÁT - Já to letadlo proklela. Vy tam někoho máte?......... Tak řeknu vám, že tenhle příběh by se mi nelíbil ani pod vlivem úplňku. Směsice ukřičených a uřvaných herců, znichž skoro polovina je velmi nesympatická se neustále o něčem dohaduje, handrkuje až jsem nakonec zjistil, že je to skoro o ničem. Opravdu jsem na tamní celkem vysoké hodnocení čekal víc a tak trochu něco jiného. Bez špetky pořádného dramatu, kterému nepomohla ani hudba, která se také moc nepovedla. Chvilkama mi to připadalo jako parodie. CITÁT - Mě už to nebaví. Jak dlouho mám ještě čekat?....... Tenhle příběh mě moc neoslovil.(19.9.2014)

• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(21.2.2009)

Jedna z oněch klasických romantických komedií 80-ých let, která vydláždila cestu záplavě zaláskovaných taškařic let 90-ých. Cher ukazuje, že je (byla) dobrou herečkou, film má pěknou atmosféru - odehrává se v newyorské italoamerické komunitě - pravdou ale je, že bez Nica Cage v roli zhnuseného pekaře s kovovou protézou by byl poloviční.(15.11.2002)

• - Tato romantická komedie Normana Jewisona patří mezi vrcholné snímky žánru 80. let, získala mnoho oceněni, včetně 3 Oscarů. (xjane)

• - Časopis Premiere zaradil snímku medzi 20 najpreceňovanejších filmov všetkých čias. (shimik77)

• - V úvodních záběrech je pohled na plakát lákající diváka na operu "La Bohéme", mezi tvůrci této opery si lze přečíst několik zajímavých jmen. Jedním z nich je Theoni V. Aldredge, což je výtvarná kostymérka filmu Pod vlivem úplňku (1987). (Terva)