Pod vlivem úplňku

Moonstruck

Pod vplyvom splnu

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1987, 102 min

Oscary jsou v tomto případě sice poněkud přehnané, ale v kontextu novodobých romantických komedií s Jennifer Aniston, jež jsem byla v důsledku výpadku firemního programu měla možnost shlédnout, musím konstatovat, že romantické komedie této kvality (především, co se dialogů týká) se již možná ani netočí. Pokud se pletu, dejte mi prosím tip! Dokonce i Nicolase Cage jsem pod vlivem tohoto filmu shledala přitažlivým.(26.12.2013)

Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Zpočátku trochu nudná romantická komedie o italoamerické rodině ve finále pěkně vygradovala vyřešením nevěr protagonistů příběhu. Jistě, Cher to slušelo a hrála dobře, ale pro mne to byl především Nicolas Cage, který vložil do své postavy plno emocí v jedné z jeho životních rolí cholerického zamilovaného bezprstého pekaře. O žádný legrační příběh však nejde, spíše o zamyšlení ze života na téma láska a manželství. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=zIcIyLr92YM(20.5.2010)

Miluju tenhle film. Připomíná koktejl, kde je všeho namícháno tak akorát, nic nechybí, nic nepřebývá a po jeho vypití máte ještě dlouho příjemný pocit. Už jenom hudba - titulní píseň i úryvky z Pucciniho Bohémy navodí tu správnou atmosféru. A pohled do života jedné newyorské italské rodiny mi trochu připomíná jinou komedii - Moje tlustá řecká svatba. V roli ústřední dvojice byli super vybraní Cher a Nicolas Cage jako Loretta a Ronny a nesmím zapomenout na vynikající Olympii Dukakis (Lorettina maminka Rose).(2.10.2007)

Na nic si nehrající romantický snímek, který určitě má co nabídnout. Předně asi skvělé herecké výkony, jak uhrančivé a ještě lidsky vypadající Cher, tak sympatického Nicolase Cage v nejlepší formě. Taky Olympii Dukakis sedla její role jak hrnec na pr... a i zbytek italské rodiny je sežrání. Oscarové odměny a obzvlášť ta pro O. Dukakis jsou zasloužené. Zlehka napsaný scénář a navíc s krásnými myšlenkami. V rámci možností se mi dostalo ode všeho tak akorát, ale klidně to mohlo být delší, hlavně ten konec by šlo trochu víc natáhnout. 4* blížící se k 5.(2.1.2009)

"When the moon hits your eye like a big pizza pie, That's amore " - a moja silná nostalgia, za tým, že: Cher sa od roka 1987 herecky nepohla z miesta, Nicolas C. nedostáva od Leaving Las Vegas(LLV) podobné role (pre mňa sa počíta temer všetko pred LLV, Figgis mu záhadne zlikvidoval profil)..ale najmä radosť, ako obaja kongeniálne fungujú po boku ostatných. Mimochodom, film má 23rokov, presne toľko mal Nicolas keď ho točili. A ja som sa prehúpaval do puberty, pod vplyvom všetkých splnov a splínov:-)))(20.2.2010)

• - Původní adeptkou na hlavní roli byla Sally Field. (Edgerton)

• - V úvodních záběrech je pohled na plakát lákající diváka na operu "La Bohéme", mezi tvůrci této opery si lze přečíst několik zajímavých jmen. Jedním z nich je Theoni V. Aldredge, což je výtvarná kostymérka filmu Pod vlivem úplňku (1987). (Terva)

• - Americký filmový institut snímek prohlásil 8. nejlepší romanticou komedií všech dob. (Edgerton)