Reklama

Reklama

Láska kvete v každém věku a umí pěkně zatočit s našimi plány a životy. Americká romantická komedie oceněná třemi Oscary. Obchodník v nejlepších letech, Johnny Cammareri zcela nečekaně nabídne v restauraci sňatek ovdovělé účetní Loretě Castoriniové. Ta zcela zaskočena jeho nabídku přijímá. Tato výchozí situace rozehrává příběh, v němž se vše točí kolem lásky, milostných tužeb, záletů a partnerské věrnosti v jedné italskoamerické rodině. Vše jakoby ovlivňoval všemocný měsíc blížící se k svému úplňku, nečekanou důležitost v životě Lorety přitom pozvolna získává mladší bratr Johnnyho, pekař Ronny Cammareri... Půvabná romantická komedie, kterou natočil významný hollywoodský režisér Norman Jewison (Šumař na střeše, Jesus Christ Superstar, ...A spravedlnost pro všechny), je vystavěna na dokonalém scénáři a výborných hereckých výkonech Olympie Dukakisové, Nicolase Cage a půvabné Cher. Film byl nominován v šesti kategoriích na Oscara a tři ceny získal (Cher za nejlepší hlavní ženskou roli, Olympie Dukakisová za nejlepší vedlejší ženskou roli a John Patrick Shanley za původní scénář). (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (142)

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Prosím tě, ať určitě přijde. Pět let je dlouhá doba na hádku bratrů. Nic nemůže nahradit rodinu, Loretto!“ A tak hlavně, že to zůstane v rodině, že…Už od „profesionální“ žádosti o ruku to byla celkem pohodová záležitost, ačkoliv nijak extra vtipná, spíš úsměvná (někdy i nechtěně). Hlavní pár byl velmi nesourodý (spojení Cher a Nicolase jsem si neuměl úplně představit). Jejich romantika (už od podivného zamilování) byla hodně temperamentní (ostatně, říct ženě, se kterou jsem se vyspal, že ji miluju, a hned na to od ní dostat 2 facky, to o lecčem vypovídá). Ale na rovinu, mnohem víc mě bavila vedlejší dějová linka matky a profesora (jeho upřímné a přirozené přiznání při večeři bylo to nejlepší na celém filmu). Asi i proto, že mi byla Loretta spíš nesympatická (Oscar? A za co?!) a její amant nebyl o moc snesitelnější, dám „jen“ lepší 3*. „Co tady děláš?!“ - „A co tu děláš ty?!“ - „Seš zasnoubená!“ - „A ty ženatej!“ - „Seš má dcera. Nebudeš se chovat jako děvka!“ - „A ty seš můj táta, takže...?“ - „Dobře. Já tě teda neviděl.“ - „Já tě taky neviděla.“ ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Budu se vdávat. - Miluješ ho? - Ne. - Dobře!" Italové to v New Yorku výtečně rozjeli. Skvěle mne pobavili pestrou škálou teatrálních gest, plnou pusou rodinných hodnot a pohlavními orgány kdykoli připravenými k nevěře. Nejsem ochoten aktivně se účastnit podobně třaskavých vztahů, ale z bezpečí krytu nezúčastněného pozorovatele se mi šmírovalo velmi příjemně. ()

Reklama

kleopatra 

všechny recenze uživatele

"Nejsme dokonalí, sněhová vločka je dokonalá, hvězdy jsou dokonalé, my ne, my děláme chyby, vybíráme si ty nepravé, máme zlomená srdce......". Hlavní roli tu nehraje ani tak okouzlující Cher a Nicolas Cage jako úplněk, pod jehož magickým vlivem lidi alespoň na chvíli ztratí kontrolu nad svým rozumem a nechají se vést srdcem. Je tu láska, vášeň, rodinné tradice a hodnoty, je tu krásná hudba, je tu kouzlo, je tu vtip. A především jsou tu jedineční herci, za všechny chválím Nikáčka, který sice žádnou cenu nedostal, ale vášnivý pekař patří mezi jeho nejopravdovější chlapy. ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Zpočátku trochu nudná romantická komedie o italoamerické rodině ve finále pěkně vygradovala vyřešením nevěr protagonistů příběhu. Jistě, Cher to slušelo a hrála dobře, ale pro mne to byl především Nicolas Cage, který vložil do své postavy plno emocí v jedné z jeho životních rolí cholerického zamilovaného bezprstého pekaře. O žádný legrační příběh však nejde, spíše o zamyšlení ze života na téma láska a manželství. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=zIcIyLr92YM ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

„Když je miluješ, jsou ti nevěrní, protože vědí, že můžou.“ Jewisonův lunapark z americko-italské komunity plný opery, teatrálních gest, impulzivního jednání, rodinné pospolitosti, ležení ve smrtelných postelích a samozřejmě bláznivé lásky. Prostřednictvím chytrého a vtipnými dialogy prošpikovaného scénáře J.P.Shanleyho ukazuje Moonstruck dlouhý nos na drtivou většinu současných romantických komedií, jenž zarputile odmítají opustit zavedené šablony či sklouzávají k lacinosti. Cher okouzlující, po návštěvě beauty salónu bych řekl přímo neodolatelná. Handicapovaný pekař Cage je podobně jako ve Wild at Heart nečekaně snesitelný. A komu se vášnivý příběh nevěsty a vlka nezamlouvá, toho klepne pepka a já mu přijdu na pohřeb v červených hadrech.. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (10)

  • Časopis Premiere zaradil snímku medzi 20 najpreceňovanejších filmov všetkých čias. (shimik77)
  • Pracovní název filmu byl The Bride and the Wolf. (Terva)

Související novinky

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis

02.05.2021

Ve věku 89 let zemřela oscarová herečka řeckého původu Olympia Dukakis. Svůj filmový debut prožila v roce 1964 ve filmu Lilith a objevila se i jako matka Dustina Hoffmana ve filmu John a Mary z roku…

Reklama

Reklama