poster

Pod vlivem úplňku

 • anglický

  Moonstruck

 • slovenský

  Pod vplyvom splnu

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1987, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Murrro
  ****

  Svieža dráma, na ktorej poznať, že režisér i scenárista majú skúsenosti a nadhľad, vďaka ktorým sa nemusia báť odľahčovať vážne situácie humorom. Dialógy odsýpajú, snímka šlape na plný plyn po celú stopáž a herecké výkony je radosť si vychutnávať. Hviezdička dole za presladený záver, ale drobné plus za moje uistenie sa, že Cher kedysi bola nielen charizmatická žena, ale aj skutočne dobrá herečka.(28.11.2009)

 • kaylin
  ***

  Podle toho, jak byl film ohodnocen hned třemi Oscary, jsem asi měl přehnaně vysoká očekávání. Herecky je to zajímavé, Cher je skvělá, ale i Cage má dobrou roli, která mu v té době prostě sedla. Celkově mě ale tahle moderní pohádka z reálného světa tolik nedostala. Je to hezké, má to pěkný konec, ale aby mě to odrovnalo...(28.1.2016)

 • farfalla
  ****

  Milá romantická komedie z italské čtvrti v New Yorku. V rodině Castoriniů se mají všichni rádi. Loretta (Cher) je účetní a žije v domě s rodiči a s dědečkem. Přes ulici mají obchod a dům její strejda a teta. Její přítel Johnny Cammareri (Danny Aiello) ji konečně požádal o roku. V zápětí však musel odcestovat na Sicílii, protože jeho maminka byla na smrtelné posteli. Před odjezdem však ještě požádal Lorettu, aby se spojila s jeho bratrem Ronnym (Nicholas Cage) a přesvědčila ho, aby jim přišel na svatbu. Jenomže Ronny je zahořklý vůči bratrovi, a tak se Loretta s ním nejdřív musí spřátelit. S příchodem Ronnyho se do Lorettina života dostala vášeň, barvy, opera. Poznala však, že i její rodiče se potýkají s citovými problémy. Malá semknutá italská rodina je vykreslena prostřednictvím průpovídek, rad, jídla. Skoro 1/3 textu je v italštině. Cher je velmi dobrá mezi ostatními herci. Už jsem ji viděla v několika filmech (napr. ´Silkwood´ a ´Mask´) a vždy si drží dobrou úroveň. Píseň ´That´s Amore´ Deana Martina zazní v průběhu úvodních i závěrečných titulků. (https://www.youtube.com/watch?v=XHtdGJfVd2w)(12.9.2014)

 • Agatha
  ****

  Na nic si nehrající romantický snímek, který určitě má co nabídnout. Předně asi skvělé herecké výkony, jak uhrančivé a ještě lidsky vypadající Cher, tak sympatického Nicolase Cage v nejlepší formě. Taky Olympii Dukakis sedla její role jak hrnec na pr... a i zbytek italské rodiny je sežrání. Oscarové odměny a obzvlášť ta pro O. Dukakis jsou zasloužené. Zlehka napsaný scénář a navíc s krásnými myšlenkami. V rámci možností se mi dostalo ode všeho tak akorát, ale klidně to mohlo být delší, hlavně ten konec by šlo trochu víc natáhnout. 4* blížící se k 5.(2.1.2009)

 • DEXTER099
  ****

  Příjemná romantika,zpočátku sice trochu rychlejší(Nástup Cage je až zhruba po půl hodině a už je ruka v rukávě :-) )Ale atmosféra svéráznost italské rodiny mě moc bavily-je to můj šálek kávy :-).Jinak jak je v zajímavostech,že Cher to moc nesouznělo s Cagem tak na tom něco je.Jinak Cher je tu dobrá.Za mě kvůli začátku 80 % a čtyři hvězdy.(27.8.2014)

 • - Tato romantická komedie Normana Jewisona patří mezi vrcholné snímky žánru 80. let, získala mnoho oceněni, včetně 3 Oscarů. (xjane)

 • - Jedná se o 2. komerčně nejúspěšnější romantickou komedii 80. let, na prvním místě je snímek Když Harry potkal Sally (1989). (Edgerton)

 • - Pracovní název filmu byl The Bride and the Wolf. (Terva)