Pod vlivem úplňku

• slovenský

Pod vplyvom splnu

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1987, 102 min

Svieža dráma, na ktorej poznať, že režisér i scenárista majú skúsenosti a nadhľad, vďaka ktorým sa nemusia báť odľahčovať vážne situácie humorom. Dialógy odsýpajú, snímka šlape na plný plyn po celú stopáž a herecké výkony je radosť si vychutnávať. Hviezdička dole za presladený záver, ale drobné plus za moje uistenie sa, že Cher kedysi bola nielen charizmatická žena, ale aj skutočne dobrá herečka.(28.11.2009)

Podle toho, jak byl film ohodnocen hned třemi Oscary, jsem asi měl přehnaně vysoká očekávání. Herecky je to zajímavé, Cher je skvělá, ale i Cage má dobrou roli, která mu v té době prostě sedla. Celkově mě ale tahle moderní pohádka z reálného světa tolik nedostala. Je to hezké, má to pěkný konec, ale aby mě to odrovnalo...(28.1.2016)

Milá romantická komedie z italské čtvrti v New Yorku. V rodině Castoriniů se mají všichni rádi. Loretta (Cher) je účetní a žije v domě s rodiči a s dědečkem. Přes ulici mají obchod a dům její strejda a teta. Její přítel Johnny Cammareri (Danny Aiello) ji konečně požádal o roku. V zápětí však musel odcestovat na Sicílii, protože jeho maminka byla na smrtelné posteli. Před odjezdem však ještě požádal Lorettu, aby se spojila s jeho bratrem Ronnym (Nicholas Cage) a přesvědčila ho, aby jim přišel na svatbu. Jenomže Ronny je zahořklý vůči bratrovi, a tak se Loretta s ním nejdřív musí spřátelit. S příchodem Ronnyho se do Lorettina života dostala vášeň, barvy, opera. Poznala však, že i její rodiče se potýkají s citovými problémy. Malá semknutá italská rodina je vykreslena prostřednictvím průpovídek, rad, jídla. Skoro 1/3 textu je v italštině. Cher je velmi dobrá mezi ostatními herci. Už jsem ji viděla v několika filmech (napr. ´Silkwood´ a ´Mask´) a vždy si drží dobrou úroveň. Píseň ´That´s Amore´ Deana Martina zazní v průběhu úvodních i závěrečných titulků. (https://www.youtube.com/watch?v=XHtdGJfVd2w)(12.9.2014)

Na nic si nehrající romantický snímek, který určitě má co nabídnout. Předně asi skvělé herecké výkony, jak uhrančivé a ještě lidsky vypadající Cher, tak sympatického Nicolase Cage v nejlepší formě. Taky Olympii Dukakis sedla její role jak hrnec na pr... a i zbytek italské rodiny je sežrání. Oscarové odměny a obzvlášť ta pro O. Dukakis jsou zasloužené. Zlehka napsaný scénář a navíc s krásnými myšlenkami. V rámci možností se mi dostalo ode všeho tak akorát, ale klidně to mohlo být delší, hlavně ten konec by šlo trochu víc natáhnout. 4* blížící se k 5.(2.1.2009)

Příjemná romantika,zpočátku sice trochu rychlejší(Nástup Cage je až zhruba po půl hodině a už je ruka v rukávě :-) )Ale atmosféra svéráznost italské rodiny mě moc bavily-je to můj šálek kávy :-).Jinak jak je v zajímavostech,že Cher to moc nesouznělo s Cagem tak na tom něco je.Jinak Cher je tu dobrá.Za mě kvůli začátku 80 % a čtyři hvězdy.(27.8.2014)

• - Tato romantická komedie Normana Jewisona patří mezi vrcholné snímky žánru 80. let, získala mnoho oceněni, včetně 3 Oscarů. (xjane)

• - Jedná se o 2. komerčně nejúspěšnější romantickou komedii 80. let, na prvním místě je snímek Když Harry potkal Sally (1989). (Edgerton)

• - Pracovní název filmu byl The Bride and the Wolf. (Terva)