Pod vlivem úplňku

Moonstruck

Pod vplyvom splnu

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1987, 102 min

Už som to viackrát napísal, ale musím zopakovať, že Cageov look z 80tych rokov je tak neskutočne divný/roztomilý (a to nielen vlasmi), že tieto filmy majú automaticky u mňa body navyše. Okrem tohto faktu je Moonstruck príjemná romantická komédia, ktorá ťaží zo zobrazenia typickej talianskej nátury v rámci jednej podarenej rodinky. Videli sme to už veľakrát, ale ako romantickú komédiu málokedy.(10.8.2012)

"Budu se vdávat. - Miluješ ho? - Ne. - Dobře!" Italové to v New Yorku výtečně rozjeli. Skvěle mne pobavili pestrou škálou teatrálních gest, plnou pusou rodinných hodnot a pohlavními orgány kdykoli připravenými k nevěře. Nejsem ochoten aktivně se účastnit podobně třaskavých vztahů, ale z bezpečí krytu nezúčastněného pozorovatele se mi šmírovalo velmi příjemně.(29.10.2011)

Svieža dráma, na ktorej poznať, že režisér i scenárista majú skúsenosti a nadhľad, vďaka ktorým sa nemusia báť odľahčovať vážne situácie humorom. Dialógy odsýpajú, snímka šlape na plný plyn po celú stopáž a herecké výkony je radosť si vychutnávať. Hviezdička dole za presladený záver, ale drobné plus za moje uistenie sa, že Cher kedysi bola nielen charizmatická žena, ale aj skutočne dobrá herečka.(28.11.2009)

Dejová linka ma vôbec neoslovila. Taká až príliš banálna a nudná povedačka o tom, ako hlúpy Honza k Cher prišiel a zároveň bratovi ukázal dlhý nos. Nie je tu nič, čo by po dramatickej stránke film trocha osvetlilo, alebo aspoň spôsobilo, že si ho bude človek pamätať viac ako len dve hodiny po pozretí. Jediné také výraznejšie je hudba. Veľmi slabý priemer. 50/100(6.4.2020)

Jako slepej k houslím jsem dnes došel k této romantické komedii a nestačil se divit. Výborná věc, mělo to italský teatrální šmrnc, Cher a Nicolas úžasní, fakt skvělá oddechovka. Tady bylo vše, vtip, vášeň i nějaké to moudro a já si uvědomil, že už jsem dorostl do věku, kdy bych měl ten tolikrát ve filmech opakovanej trik s operou, kdy dámská srdce jihnou, dojímají se a rozkládají na atomy vyzkoušet v reálu :-))(10.11.2016)

• - Pracovní název filmu byl The Bride and the Wolf. (Terva)

• - Cher chtěla, aby hlavní mužskou roli hrál tehdy 23letý Nicolas Cage, protože ji zaujal ve filmu Peggy Sue se vdává (1986). Po natáčení ale prohlásila, že si nebyli vzájemně tak sympatičtí, jak očekávala. (Edgerton)

• - Olympia Dukakis je jen o 15 let starší než její filmová dcera Cher. (Ganka)