Pod vlivem úplňku

• slovenský

Pod vplyvom splnu

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1987, 102 min

Na nic si nehrající romantický snímek, který určitě má co nabídnout. Předně asi skvělé herecké výkony, jak uhrančivé a ještě lidsky vypadající Cher, tak sympatického Nicolase Cage v nejlepší formě. Taky Olympii Dukakis sedla její role jak hrnec na pr... a i zbytek italské rodiny je sežrání. Oscarové odměny a obzvlášť ta pro O. Dukakis jsou zasloužené. Zlehka napsaný scénář a navíc s krásnými myšlenkami. V rámci možností se mi dostalo ode všeho tak akorát, ale klidně to mohlo být delší, hlavně ten konec by šlo trochu víc natáhnout. 4* blížící se k 5.(2.1.2009)

Prijemna romanticka komedia a to som od nej necakal az tak vela, takze som nadmieru spokojny. Dialogy nemali chybu, podvadzanie skoro kazdeho z kazdym naskytovali rozne humorne situacie a zaver celej rodiny s bratmi pri jednom stole bol ako ceresnicka na tortu, takze len malicko chybalo k tomu, aby som nedal piatu hviezdicku. Film ma 3 Oscary za scenar a 2 herecky Cher a Olympia Dukakis. Nominovany na Oscara bol aj herec za vedlajsiu ulohu Vincent Gardenia, avsak väcsie stastie mal v roku 1988 Sean Connery, ktory Oscara vyhral za ulohu v mafianskej drame NEUPLATNI (1987). Film mal este dve hlavne nominacie za reziu Normana Jewisona a najlepsi film, avsak v oboch kategoriach vyhrala drama od rezisera Bernarda Bertolucciho POSLEDNI CISAR (1987)... 12.07.2010 _______ Cher - (Loretta Castorini) +++ Danny Aiello - (Johnny Cammareri) +++ Nicolas Cage - (Ronny Cammareri) +++ Olympia Dukakis - (Rose Castorini) +++ Vincent Gardenia - (Cosmo Castorini) +++ John Mahoney - (Perry) +++ Julie Bovasso - (Rita Cappomaggi) +++ Produkcia: Norman Jewison +++ Hudba: Dick Hyman +++(12.7.2010)

CITÁT - Já to letadlo proklela. Vy tam někoho máte?......... Tak řeknu vám, že tenhle příběh by se mi nelíbil ani pod vlivem úplňku. Směsice ukřičených a uřvaných herců, znichž skoro polovina je velmi nesympatická se neustále o něčem dohaduje, handrkuje až jsem nakonec zjistil, že je to skoro o ničem. Opravdu jsem na tamní celkem vysoké hodnocení čekal víc a tak trochu něco jiného. Bez špetky pořádného dramatu, kterému nepomohla ani hudba, která se také moc nepovedla. Chvilkama mi to připadalo jako parodie. CITÁT - Mě už to nebaví. Jak dlouho mám ještě čekat?....... Tenhle příběh mě moc neoslovil.(19.9.2014)

Hodnotím tromi, ale je to na rozhraní troch a štyroch hviezdičiek. Mám tento taliansky štýl humoru rada a skvelé herecké obsadenie je tiež veľké plus. Jediné, čo mi tam vadilo, že sa skutočne dalo viac vyťažiť z tak skvelého potenciálu a možno pridať trochu frašky, potom by som bola maximálne spokojná.(2.10.2015)

Njn, to bylo úplně jasné hned od začátku. Nicolas Cage se mi k ní prostě hodil mnohem víc než ten usedlý pán. Hezky mu ta role sedla. Vlastně nebyla ani nijak náročná. Hlavní dvojice, Cher a Cage, jsou sympaťáci. Stejně tak bylo sympatické a milé italsko-americké prostředí, kde se tenhle příběh odehrává. Samozřejmě jde o jednoduchý příběh bez kličkované a obezliček. Měsíc v úplňku asi opravdu dělá s lidmi divy. Je na něm něco moc zvláštního a čarovného. Mám tenhle film ráda.(30.10.2017)

• - Časopis Premiere zaradil snímku medzi 20 najpreceňovanejších filmov všetkých čias. (shimik77)

• - Pracovní název filmu byl The Bride and the Wolf. (Terva)

• - Jedná se o 2. komerčně nejúspěšnější romantickou komedii 80. let, na prvním místě je snímek Když Harry potkal Sally (1989). (Edgerton)