Dvojrole

Double Role

Drama / Sci-Fi

Česko / Francie, 1999, 92 min

Namet je velmi zajimavy, ale zpracovani je tristni. Cely film defacto stoji na vykony Terezy Brodske, kterou mam sic velmi rad, ale bohuzel jeden kun tezky povoz sam dlouho neutahne. Krome velmi dobreho vykonu Terezy Brodske, stoji take za zminku dobre zapracovana hudebni linka, ale misty je uz velmi ohrana a jednoduse se zni stava klise. Skoda tak trochu promarnene sance, ale film je to prinejmensim zajimavy.(30.6.2006)

• choze

Představte si film o chudém člověku, co vyhraje milion, ale do konce filmu chudák neví, co si s ním má počít, až o něj nakonec přijde. Bavilo by vás to? Že ne? Tak se na DVOJROLI vykašlete. Zajímavá je jen námětem, který je ale scenáristicky i technicky tristně pohřben (že by ta stařecká uondanost byla tvůrčím záměrem?) a svou mimořádně otravnou hrdinkou.(1.2.2009)

Škoda technického zpracování filmu, námět byl vynikající a Tereza Brodská se mi taky líbila. Možná to opravdu chtělo udělat jako normální film a ne jako televizní inscenaci, kterou to v reálu je. Omezenost prostředků přímo odsoudila dílo do úsporného zpracování. Při sledování fimu jsem měl pocit, jako bych se díval na film z Nočního filmového klubu náročného diváka. Masy to bohužel k obrazovce nepřitáhne... Jak povídám, je to škoda, námět by si určitě zasloužil lepší zpracování.(29.1.2010)

Mne sa to pacilo, ale rozumiem aj nizkym hodnoteniam. Ak niekto ocakava spad a napatie, toto nie je prenho. Zaujimavy, tochu sibnuty namet, ale nevadi. Terezka Brodska sa mi paci furt a tu sa mi pacila velmi. Doteraz si viem vybavit ten smutok na konci. Keby som mala chut na trocha nostalgie, tento film by mi sadol. Kludne by som si ho pozrela znova.(24.9.2009)

Tematicky zajímavá psychologická studie podaná strohou televizní formou. A výkon Terezy Brodské není zdaleka tak vynikající, jak se říká. Tu starou, zásadovou ženu jsem z její projevu skoro vůbec necítil, pořád jednala jako obyčejná mladá dívka, jen trochu zmatená. A rozhodně to nenapraví hlášky typu: "Ti mladí jsou dneska tak divocí.“ 60 %(25.6.2006)

• - Závěrečná scéna s Terezou Brodskou na lavičce je točena v Brně v Bjornsonově sadu, ovšem v reálu lavička v parku není a nikdy nebyla. (bo.rec)

• - Českého lva 1999 za Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli získala Tereza Brodská. (M.B)