• herr_carter
  ***

  Jireš točil na české poměry vždycky zvláštní filmy, Dvojrole toho není výjimkou a přiznám se, že byť už uteklo mnoho vody v potoce, co jsem film viděl, pamatuji si ho celkem zřejtelně. Vyšší hodnocení ovšem dát nemohu, díky faktu, že film je jednoduše neuvěřitelný, byť si hraje na stoprocentně autentický.................moje hodnocení = 6 z 10.(13.5.2018)

 • Decker
  ***

  Namet je velmi zajimavy, ale zpracovani je tristni. Cely film defacto stoji na vykony Terezy Brodske, kterou mam sic velmi rad, ale bohuzel jeden kun tezky povoz sam dlouho neutahne. Krome velmi dobreho vykonu Terezy Brodske, stoji take za zminku dobre zapracovana hudebni linka, ale misty je uz velmi ohrana a jednoduse se zni stava klise. Skoda tak trochu promarnene sance, ale film je to prinejmensim zajimavy.(30.6.2006)

 • topi
  ***

  Škoda, že film vypadá jako díl, který vypadl ze seriálu Detektiv Martin Tomsa. Zároveň je to i poslední snímek Jaromila Jireše. Nelze mu upřít dobrou myšlenku, která je ale technicky špatně zpracovaná, zejména při transplantaci mozků. To bych si dovedl představit ve světě Miloše Macourka, ale tady to nepůsobí moc realisticky. Rozhodně ale film stojí za to shlédnout, Tereza Brodská hraje dost dobře a její krásná a zvláštní tvář jakoby z oka vypadla své matce Janě Brejchové. Inu rodina se nezapře, navíc odvážně ukáže i svrchní část svého pěkného těla. Dvojrole se celá natáčela v Brně a moc se mě líbila scéna, ve které vychází Brodská s kumpány z hospody Tropical bar naproti Kapucínské hrobky, kam chodíme do naší oblíbené hospůdky Noroi :). Malinkej vtípek ještě zařídil Jaromil Jireš, když chirurgům, co prováděli transplantaci (Hartl a Roden) určil jména, které měli na cedulce na dveřích v nemocnici : MUDr. Jan Němec a MUDr. Ivan Passer. Milá pocta jeho kolegům a kamarádům.(10.5.2018)

 • freddy
  ***

  Další film, u kterého jsem nevěděl, co mám od něj očekávat. Nakonec se z této záležitosti vyklubal originální příběh o mladé dívce, která aby mohla nadále žít, tak jí dva lékaři ve vší tichosti a utajení voperovali mozek sedmdesátileté vzdělané paní. Opravdu jsem netušil, jak tohle může dopadnout, a tak jsem stále s napětím čekal, co z toho vlastně vyleze. Ale po nějaké době už mě začínal docela štvát ten utahaný tón celého filmu, ta pomalost vyprávění, zkrátka po téhle stránce to příliš dobře zvládnuto nebylo. Naštěstí to ale zachraňovala svým kvalitním hereckým výkonem Tereza Brodská, která zde dostala nebývale velký prostor a plně toho využila. Jejímu ztvárnění role opravdu nemám co vytknout, bylo to příjemné překvapení, že tato herečka umí také dobře zahrát, pokud se totiž kouknete na novácký seriál Ulice, tak vás musí napadnout, jestli ti herci umí taky zahrát něco pořádného. Tereza Brodská mi nyní dokázala, že v ní byl (a možná stále je) velký herecký potenciál. Oceňuji také zajímavý příběh, jehož autorkou je paní Jaroslava Moserová (pro ty, kdo neví, dnes již zesnulá kandidátka na prezidentku ČR) a který byl opravdu neobvyklý, ale o to více zajímavý. Celkově to jsou lepší tři hvězdičky.(19.1.2010)

 • Rami
  ****

  Stegr tento film označil za depresivní a divný. A takový 100% je a měl být. Původně jsem chtěl dát o několik hvězdiček méně, protože je tento film velmi emocionálně hutný a smutný (což moc nemusím, nemám rád filmy, ve kterých "moji hrdinové" končí špatně). Ale nakonec dávám 4 hvězdičky, protože zde herci opravdu excelují. Kdyby byl rozpočet tohoto filmu trošku větší, snímek delší, scénář propracovanější a technické zpracování na úrovni 21. století, mohl z toho být snímek světových kvalit.(13.8.2008)

 • - Českého lva 1999 za Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli získala Tereza Brodská. (M.B)

 • - Závěrečná scéna s Terezou Brodskou na lavičce je točena v Brně v Bjornsonově sadu, ovšem v reálu lavička v parku není a nikdy nebyla. (bo.rec)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace