Odříznutí

• Česko Odříznuto (festivalový název) (více)

Dr. Herzfeld najde při pitvě v mozku mrtvoly kapsli se jménem a telefonním číslem své dcery Hany. Hana byla unesena a její otec se musí spojit s “Erikem,” který mu má poskytnout další instrukce. Erikův telefon však zvedne umělkyně jménem Linda. Ta právě našla mrtvého Erika na pláži ostrova Helgoland, který je kvůli zuřící bouři odříznut od okolního světa. Linda sama je ve velkém nebezpečí, neboť má v patách násilnického bývalého přítele. Herzfeldovi rychle dochází, že další pokyny najde uvnitř Erikova mrtvého těla. Aby Haně zachránil život, musí Lindu přimět k provedení pitvy. Linda je tak nucena učinit nemyslitelné, aby Hanu zachránila ze spárů psychopata, zatímco je sama sužována děsivou bouří i vlastními hrozbami. (Cinemax)

Nikol10

Vidím, že dost lidí tohle přirovnává k Sedm. Sedm je moje srdcovka a vůbec nejlepší thriller všech dob. Sedm oproti tomu je neskutečně chytrý film s tak dokonalým scénářem, že pochybuji, že najdete chybu. Odříznutí má luxusní atmosféru, je napínavý, parádní herce.Zvraty, překombinovanost děje mi vesměs nevadí, ale pokud mají hlavu a patu. Tohle mělo spoustu chyb . Závěr byl vyloženě pitomý. Kdo je Danny,nebo mladý studentik vozici hlavní postavu se nedozvíme,nebo si to máme domyslet?Ale pro mne je nemyslitelné ,že hlavní zaporak má tolik štěstí,že i na jakože horor to je moc a nebo není? Každopádně nemůžu tomu filmu úplně křivdit, poněvadž tak hustou, mrazivou atmosféru a pitvu přes telefon jen tak v dnešních filmech neuvidíte.70 procent. ()

Shitonit

Jako supr film. Podle obsahu jsem se domníval, že to bude kokotina která se honí sama za svým ocasem.. Ale vcelku nečekaně jsem se do toho šupnul, tak jsem dostal nečekaně kvakvalitní zážitek. Obsah je asi vo tomto: Herzfeld je patolog. Do života se mu nečekaně vmáčkne Ingver, nebo jaxe menuje.. no a ten se mi jeví jako dost podezřelej, v souvislosti s těma mrtvolkama co se průběžně nacházej.. Ingver krom toho že je podezřelej, je i superbohatej a má príma Medvěda, bez kterýho by byl ten film v hajzlu téměř od začátku,... takže patolog s Ingverem lítaj s medvědem po všech čertech, sbíraj indície na dost divnejch místech, zamotávaj se postavy, a fakt jsem se těšil na Lindu, páč s tou byla vždycky docela prdel.. No je to vážně guláš, ale tak pamparádně poskládanej, že mi to bralo dech, prdel mi strachy cvakala, a pořád jsem nemohl přijít na kloub tomu, kdo je zahradník.. No nakonec to dopadlo úplně jinak než jsem tušil, patolog ufik hajzlovi prstíky a poslal ho do prdele. Teda do Zadku, žejo.. no fakt že jíst bych u toho asi nechtěl, ledažebytopouštěli u mekáče při čekání ve frontě na pěkně vypečenej krvavej bramburgr. ()

Najt

Vynikající mysteriózní thriller překypující atmosférou a opravdu solidním příběhem, který potrápí Vaše mozkové závity. Né, že by to bylo tak složité, ale je to opravdu slušně zamotané a samotné rozuzlení může překvapit a asi i překvapí. Tenhle kousek je někde na pomezí 4,5* kdyby do filmu zakomponovali ještě potřebné záchranné složky a bylo to více typu krimi tak je to bez debat plné hodnocení. No já nakonec plné hodnocení stejně dal, protože na německou produkci, která je o pár levelů níž něž hollywood, tak v tomto filmu jsou momenty občas kolikrát i lepší než právě v hollywoodu a proto 5* ... není to suverenních 5, ale spíše slabších 5 ale je to zkrátka 5* ... mrtě a konečně po delší době opravdu atmosferickej trhák. Takže jedním slovem "paráda" ()

soviczka

Být to o kousek kratší a o něco méně překombinované, klidně bych dala 5*. Film má skvělou tíživou atmosféru. Mám pocit, že jsem se během něj ani jednou nenadechla. O to větší je škoda toho předvídatelného závěru. ()

Rayen1

Skvelej thriller s dobře napsanejma postavama, sem tam komickou situaci (maluje obrazy nebo pokoje?), napínavou zápletkou a trochu pretazenym a prekombinovanym koncem... Jo, šlo to, já se bavil... 👌 ()

a0001

Konečne brutálne, atmosferické, hororové, nápadité krimi, ktoré je nabité zápletkou od začiatku až do konca. Vizuál nesie prvky skôr severských krimi, čo je iba ďalší pozitívny bod, navyše ponúka neskutočne sýty dej ktorému sekunduje skvelé tempo. Áno je absurdný, ale je to film.. Veľmi prekvapil 95% ()

srolyma

Výborný film pro všechny milovníky pitev a indicií ukrytých uvnitř mrtvých těl. Takže taková německá variace na Sedm, čili Sieben. Dobře vymyšlené, dobře zahrané, v podstatě není moc co vytknout. ()

Mamutol

Má to spád, atmosféru a pár chyb ve scénáři např. když to neumíme natočit, tak to prostě střihneme, jako že už se to stalo a divák si to musí nějak domyslet. Ale protože jsem se nenudil, tak hodnotím vysoko. Jedna hvězda pryč za ten béčkový závěr ve vrtulníku, škoda no. ()

LindaVa

Prekvapení roku! Stojí za to každá minuta! Kdo má rád Nesbo styl, bude toto milovat. Je to logické, promyšlené, originální, studené... Kéž by byly nové filmy alespoň z poloviny tak dobré jako tento! ()

DonBraso

Ach jo a to ten začátek vypadal jak vystřižený z hororu.Celkově jsem ani netušil,že tohle točí Německo,když film sledoval s dabingem.Pak jsem jednou viděl videoklip s J.F.Bauer,kde spíš vypadala jak kluk,než holka.Prostě od začátku jsem zas řešil blbosti.Náhoda tomu dala,že jsem viděl nedávno i natočený film od stejného režiséra "Steig. Nicht. Aus!"Je vidět,že v Alvartovi něco je,ale ten scénář,který neumí logicky zakomponovat do filmu je přesně i zde.Je snad už i náhoda,že opět je zde vrtulník.Příběh začíná fakt možná zbytečně komplikovaně,ale má výtečnou atmosféru,kterou si snímek dokáže udržet po celý čas filmu.Kriminální linka se opět v thrillerovém měřítku rozpadá s opět debilním koncem.Je sice hezké,že opět jak ve filmu Steig.Nicht.Aus! se snaží diváka zmást.On ten student ve filmu každého matadora napadne,že takhle vnucená postava něco musí mít za lubem. Celou dobu režisér pracuje hlavně s tímhle.Pak jste hodně napitevním stole,do toho démon Linda a její bejvalej,který je právě napsaný na atmošku,ale tohle beru,protože je to jen další hra na diváka.Co bohužel už moc neberu jsou opět ty logické kolapsy,nevysvětlení vůbec z hlavních postav a samotný konec,kde začínají závěrečný titulky a konec jako ,že asi dobrý,možná bude pokračování. Tempo díky telefonu funguje skvěle,luštění vraha má svoje kouzlo,ale řada náhod,postav co tam proplujou či jsou na oko jako ten maník co je v pitevně s Lindou. Osobně Linda je holka,co se krve nebojí,pád ze skály přežije,aby našla Erika zrovna s mobilem,kde je bouře jako kráva.Vrtulník hurá bouře nebouře,s autem lemujete lesy jak když jezdíte tudy každý den,flashbacky či příběh se samotným "vrahem" není nic moc hitparáda atd.Co ty dva křupani na začátku co honí Lindu?Hledání dcery a doktor samotný je fajn,ono i Linda je herecky zajímavá,má to spád a baví to sledovat,ale těch much co letí nebezpečně nad hovnem je docela dost a kdyby se podařilo zabít pár masařek ve scénáři,máme tu parádní lahůdku.Takhle to máme mezi tři-čtyři hvězdy,kdy sledování filmu za to stojí,ještě když jste patolog Slavíček.70% ()

rigby

Napínavý thriller, na kterém mi snad jako jediné vadilo to neustálé pitvání mrtvol. Snad půlka filmu se odehrává v pitevně a kameraman se věnuje opravdu detailním záběrům. Vím, že je to pro celý film důležité, ale slabý žžaludek tohle špatně snáší. Jinak to byla docela příjemná jízda se silným vlivem severských detektivek. ()

Insomniac

Na počudovanie naozaj dobré. Má to pár hlúpych chvíľ, chovanie postáv sem-tam nelogické a nepravdepodobné, scenár trošičku kolíše, ale vyvažuje to celkom hustá atmosféra, fajn herci a prostredie so super detailnými pitvami :) Nebyť toho prekombinovaného konca a toho úúúúúúplného konca (ach boha!!!), možno by to bolo aj za 4,1... :) ()