Smrt ve tmě 2

• USA Don't Breathe 2 (více)

Pokračování úspěšného hororu se odehrává několik let od násilného vniknutí do domu, kde Norman Nordstrom (Stephen Lang) žije v tichém ústraní, dokud ho nedostihnou vlastní hříchy z minulosti. (Falcon)

Saxos

Proč horor? Obyčejná vyvražďovačka, která už snad nebude mít pokračování. Přece jedna zajímavost. Máme tu další soutěžní kus do World´s Strongest Mana. Vyřadíme otáčení pneumatiky a přidáme převracení železné bedny naplněnou víc, jak jedním krychlovým metrem pramenité vody. Zamlouvám si první řadu. Závěr: doporučuji. ()

bonovox

Štandartné pokračovanie, ktoré nemá už čím prekvapiť. Hlavne určité situácie sú už predsa len cez čiaru (orientovanie slepca v cudzom prostredí vo finále...) ()

Martin86

Tak toto byl nářez…. Tak smíšené pocity jsem po shlédnutí filmu neměl už ani nepamatuju :DD Příběh musím říct, že až prekvapive originální a zajímavý, ale bohužel značná část někde zapomněla aspoň náznak logiky. Herecky super, ale víc jak tři hvězdy to nevidim. Ale cením vykreslení slepce i z jeho lidské stránky a ne pouze jako stroj na zabíjení. Hezké 3/5    PS: Aspoň vidíme, že nechavávat pejsky v hořícím domě se nevyplácí! :DDDDDD ()

TesterX

Opet solidni remeslo, co ma slusny tempo v prvni pulce a bavi solidnimi kamerovymi hratky a napinavou atmosferou. To se postupne rozmelni v tupem dejovem obratu a nerealnymi situacemi. Nicmene stejne jako jednicka je to furt lehce nadprumerna jednohubka, co neurazi. ()

Little_Sawy

Pokračovanie Langa som si v kine užívala a sledovala som platno zo zatajeným dychom. Nečakaný zvrat, buddhožel tam mohlo být viac akcie a Lang mohol ukázať viac bojového umenia čo vo filme dosť chýbalo. Namiesto vypálenia domu mohli proste len vypadnuť. Za mna 4* ()

flyer.nick

Řemeslně povedené, kamera, zvuk i střih fungují, ale ta zápletka první polovinu filmu je hrozná bída. Člověk vůbec neví co čekat, děj nijak neplyne, dědula je šetří... Pak to nabere trošku grády a další půlhodina plyne celkem fajn jako první díl. No a závěr to zase vrátí na začátek kdy se z toho někdo snaží vydojit doják a hrát si na city. Ale vraždící lolitka to zase trochu vrátí tam kam má. bylo to lepší než jsem čekal, i když pořád horší než jednička. trojka snad nevnikne. ()

Lesazrk

Latka bola pri jednotke vysoko nastavená a priznám sa, čakala som sklamanie no prišlo príjemné prekvapenie, zo záporáka sa nám stala kladná postava a miesto vystrašených tínedžerov bude starec naháňať partiu ozbrojených feťákov. Za mňa zatiaľ najlepší film v tomto roku ()

bigmatko

temny antihrdina priam Vaderovského typu vzhľadom na prelínanie svetlej a temnej strany. aj keď treba uznať že prevažnú väčšinu prvého aj druhého príbehu prevládne temná strana ale analógia s SW by to označila jasne. "Tvoje emócie ťa prezradili cítim v tebe svetlú stránku sily" precitnutie a záchrana skazenej duše prichádza až na konci. Mňa to naozaj bavilo. Langovi postava ušitá na mieru. ()

Mukade

SPOILER ------------------- To vypichovanie očí sa stalo od toho pamätného dielu GoT tak populárne že už to vidím pomaly raz za mesiac v nových filmoch, už sa mi bude aj snívať o tom xD ()

jarmil8

Průměrné, leč vcelku koukatelné pokračování. Film táhne Stephen Lang, násilník, ze kterého se stal hrdina. Příběh je poněkud nekompaktní, místy podlézavý (pes), jinde přímo hloupý (transplantace srdce), ale divák se úplně nenudí. Alvarez byl odvážnější. ()

vinducha

Honzíkova cesta , akorát , že Honzík prodělal výcvik Navy Seals , nevidí a je nerudný, když s ním někdo chce vyjebávat . Parádní pokračování. ()

Tranda

Postava Normana, ztvárněný parádním S. Langem, se opět vrací do akce. Tentokrát ne jako padouch ale jako antihrdina, krutopřísný a nemilosrdný veterán. Co ten Hollywood ještě vymyslí. Potřeba ze všech úspěšných filmů, dělat další a další sequely a ospravedlňovat staré dobré postavy a dělat z nich klaďase. Ono mi tu ve finále ani moc nevadí, neboť hned v úvodu vám jasně ukáže, čím chce být a my si s tím musíme jen smířit , ať se nám to líbí nebo ne. Jako horor co celkem funguje, technicky velmi zručně zvládnuté, řemeslo má pán rejža docela v malíku, napětí pro mě fungovalo, i když je docela čitatelný konec,  jen to drhne opět v tuposti postav. Ale přežít se to dá, neboť ta krvavá satisfakce tam je, takže se nebojte, že byste se nudili. Další díl bych asi už nesjpíš ne. Příběh: 2/5; Akce: 4/5; Napětí: 4/5; Humor: 0/5, Hudba: 2/5, Vizuál: 3/5, Atmosféra: 3/5, Herci: 3/5; Zábavnost: 3/5;  Index strachu: 2/5. 6/10 ()

Sopholojong

Bandou amoralnych redneckov (priekupnikov s organmi) ma tento film bavil viac ako skupinkou decentnych lupicov od minula. Naopak, co tomuto pokracovaniu chyba je ten moment prekvapenia zo svojskeho zaporaka Langa a jeho haunted house. Zabavnostou a napatim su ale na rovnakej kvalitativnej urovni. Dobreho cloveka tu nenajdete (aspon jedneho, ale ten otrci kopyta uz na zaciatku a "dievcinka" sa do konca tiez pekne skazi). Director Rodo reziruje na debutanta ostrielane, co dokaze hned vypapkanou jednozaberovkou pri prvom vstupe do domu a zapamatatelnymi scenami typu vybuch plynu v pivnici, sekundove lepidlo (naj scena), pitbull na povale, hranie sa na mrtveho vo vode ci super gore finisom. Najikonickejsia rola Stephena Langa! ()

Zeuke

Jako budiž, až na ten plán provést transplantaci srdce bez sterilniho sálu,anestezie, mimotělního oběhu s nástroji běžného domácího kutila za igelitovou plentou ve feťáckým doupěti 🤦‍♀️ ()

Accuphose

Samozřejmě to nejde brát úplně vážně, nicméně pokud na to budeme koukat s odstupem a rezervou, pak dostaneme moc dobře zpracovaný snímek. Myslím, že je potřeba podpořit filmy, které mají hlavu a patu a proto dávám nakonec 4 hvězdičky. ()

Bogrant

Kým jednotka bola relatívne sofistikovaným a nápaditým hororom, dvojka je už len priamočiarym slasherom, ktorý sa vyžíva v morbídnosti a brutalite. Žiadne väčšie výhrady, hoci to neprekvapí prakticky ničím, ani prekonvertovaním zlých na dobrých a opačne, kde to už postupne stráca zdravý rozum. Má to ale spád, napätie, drastickosť a je to slušne, i keď strojene v závere vygradované. Trojku už netreba. ()

AmunRa

V prvním díle se dá uvěřit, že slepec se vyzná ve svém domě a partu amatérských zlodějíčků si pořádně vychutná. Ve druhém díle už se pustí do křížku s profesionálními gangstery v cizím prostředí a to už příliš uvěřitelné není. Místo temné honičky v nočním domě dostáváme nekonečný vír brutality, kde jde jen o to, kdo je drsnější parchant. Ale proč ne. ()

Polux

6/10 | Totéž co jednička minus originalita prvotního nápadu, plus tradiční atributy pokračování - více gore, více mrtvol, chatrnější zápletka. Lang to na druhou stranu neskutečně táhne (v dalším Avatarovi doufám neskončí v...avatarovi jako Weaver, ale zůstane člověkem), otočka s hlavní postavou ala T2 nebo pozdější díly F&F je v tomto žánru vcelku neokoukaná a vítaná změna (ať už dává smysl nebo ne) a samotná akce a finále je hodně fajn. Pokud někdy vznikne trojka, tak kvůli Langovi bude mít mou pozornost. | PeZet ()