Smrt ve tmě 2

• USA Don't Breathe 2 (více)
Trailer 3

Pokračování úspěšného hororu se odehrává několik let od násilného vniknutí do domu, kde Norman Nordstrom (Stephen Lang) žije v tichém ústraní, dokud ho nedostihnou vlastní hříchy z minulosti. (Falcon)

Trailer 3

POMO

Jednička byla překvapivá a zajímavá. Dvojka je jenom morbidně zábavná. Nejlepší na filmu je casting a imidž bandy ultra šmejdských záporáků. Na jejich umírání se vysloveně těšíte. Pointa “kdo je kdo a oč mu jde” je rafinovaně (a povedeně) skrývaná, ale po odkrytí působí rozpačitě, je přitažená za vlasy. Brutalita uvolňující nenávist enormní, jakoby se nám zde rodil nový subžáner “viothriller” (violent thriller). Schopnosti slepého strejdy v novém prostředí pro alespoň trochu přemýšlejícího diváka úsměvně metafyzické. Ale taky dostane na frak, tak proč se nad tím pozastavovat, že? Bizardní je na filmu snaha a relativizaci hranic mezy dobrem a zlem, bohužel laciným béčkovým způsobem. **1/2 ()

verbal

Sahat psychošově schovance na orgány může mít u zdravého jedince klidně stejné vedlejší účinky, jako nechat se opíchat kurevsky ziskovou experimentální rychlokvaškou bez empiricky prokázané účinnosti proti mediálně záměrně zveličované nemoci s letalitou nižší než u zarděnek. Například smrt. A tak ve tmě zase číhá zmrd v podobě slepého, proti bolesti imunního, rychlohojivého a nyní téměř bez dilemat veskrze kladného sedmdesátníka, i ve svém požehnaném věku schopného bez bílé hole a labradora nafiletovat celé komando mladých a vidoucích speciálních jednotkářů, ovšem jednotkářů s řadou skrytých komorbidit a oslabenou imunitou vůči důchodcům. Oproti originální jedničce jde tentokrát „jen“ o stupidně jednoduchou a notně přestřelenou domácí invazičku. Avšak invazičku skvostně a neserouce se natočenou, syrovou, parádně brutální, plnou mimořádně oslizlých bezskrupulózních patolů a s megadrsným dědou Štefanem, předávkovaným Geriavitem. Čili sanctasimplicitní blaženost a rozhodně nic pro artové hnědopichy, přecitlivělé bukanýry, romantické hospodyňky a astrofyzika LIVČU. ()

T2

║Rozpočet $-miliónov║ Tržby USA $30,673,128║ Tržby Celosvetovo $45,273,128▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Po výbornej dusnej prvej časti, takýto stŕmhlaví pád dole u tohto ako že pokračovania. V každom ohľade zbytočne prestrelené, klíšové až to bolí. A to samotná kostra príbehu ani nebola až tak zlá ale to prevedenie, bolesť dopozerať, zbytočnosť.   /40%/ ()

MrHlad

Slepý drsňák Stephen Lang se od minula polepšil a teď kope za ty hodné. A musí umlátit, udusit, rozsekat a jinak pomordovat partu obchodníků s drogami, kteří unesli dívku, na níž mu záleží… Dvojka Smrti ve tmě má menší ambice než první díl a v základu jde o poměrně působivý, atmosférický a krvavý slasher s nečekaně nepříjemnou atmosférou. Ale nic víc. Pokud vám to stačí, budete spokojeni, protože debutující režisér Rodo Sayagues má řemeslo zvládnuté. Jakékoliv větší ambice však očividně nikdo na place neměl. ()

J*A*S*M

Sama o sobě by Smrt ve tmě 2 byla solidním žánrovým přírůstkem - kvalitně natočeným, bezútěšným, na dnešní žánrovou konkurenci i nadstandardně drsným. Jenže mám s tím filmem jeden zásadní problém - a to, že mi nedává smysl jako pokračování výborné jedničky. Co do emocionálních nároků souvisejících s podivným shiftem okolo postavy záporáka, respektive tentokrát (anti)hrdiny, by mi dvojka dávala divácky jakž takž smysl jako prequel, ale jako sequel prostě ne. ()

• Název filmu se objeví až těsně před závěrečnými titulky. (noelcoward73)
  • Natáčení probíhalo v srbském Bělehradu a v Detroitu v Michiganu. Natáčelo se od 11. srpna do 17. října 2020. (noelcoward73)
  • V garáži si muž rozřeže ústa zalepená vteřinovým lepidlem a vyteče mu spousta krve. Následně vychází z garáže a na ústech nic nemá, navíc má čisté tričko. Hned poté vejde do domu a tričko má opět od krve a na ústech má zbytky lepidla. (CjKukis)